Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert kell setalni vinni a...

Miert kell setalni vinni a babat? En kb. het, masfel heti egyszer viszem csak.

Figyelt kérdés
ha valamelyikotok azt mondja,mert kell a friss levego...de miert fontos?bacikat elkapni hidegbe?
2012. márc. 12. 13:15
1 2 3
 11/30 anonim ***** válasza:
73%
Mi sem megyünk minden nap,főleg télen,csak ha igazán tiszta idő van!Igen,valóban jót tesz a levegő a piciknek,de nem mindegy,hogy milyen!A taknyos,nyálkás,ködös levegő,valamint a városi szmog garantáltan rossz hatással lesz a babára!
2012. márc. 12. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/30 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem mentek ki sokszor, mégis beteg, akkor gondolom már rájöttél, hogy nem a levegő a ludas ebben a kérdésben.

Bacit hazahozhatja az apuka, a nagyszülő, egy-egy látogató is, de akár te magad is, ha elszaladsz a boltba vagy bármi...

Babád bizonyára nagyon érzékeny baba, ezért ilyen beteges.

Épp ezért nem lenne szabad elzárnod őt a friss levegőtől.

Nem azt mondom, hogy az hirtelen majd meggyógyítja őt, de ahhoz hogy rendesen fejlődjön a kis szervezete, nem elég neki az otthoni, állott levegő. Nem kell minden nap muszájból kimenni, ha baromira nem akarsz, de azért szerintem nem túl okos ötlet, ha csak 1-2 hetente viszed ki.

A nyálkás, taknyos idő valóban rossz, olyankor én sem megyek ki.

De mostanában azért nem volt ilyen sz.ar idő 2 héten keresztül, hogy addig ne lehessen kimenni!

2012. márc. 12. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/30 anonim ***** válasza:

A téli időben én is kihagytam jópárszor, akkor nem is kell, amikor ahogy előttem is írták eleve cudar hideg van, vagy ködös, esős, viharos szeles az idő. Olyankor inkább én is nagyokat szellőztetek, mert a levegő meg kell.

Amikor jó idő van, akkor viszont minden nap megyünk, hiszen én magamról is tudom, hogy befásulok, ha nem kapok rendesen friss levegőt, kell az agynak is az oxigén, a napsütés is jót tesz, a kinti látványok szintén. A levegő nem hiszem, hogy direkt bacikat rejtene, azt más emberek terjesztik, nem a levegő. :) A levegőzés pont hogy ellenállóbbá tesz, én sose voltam a híve, hogy háromszor annyi ruhát adjak pl. a kicsire, mint ami rajtam van, mert sose lesz ellenálló készsége. 10,5 hónapos és eddig kétszer volt összesen beteg, sima nátha, egyszer ősszel, amikor először bejött a hidegebb idő és bent eléggé hideg volt a padló, másodszor pedig pár hete, mert a foga elkezdett jönni és ilyenkor meg fogékonyabbak, plusz ugye tavasz is bejött a képbe.

2012. márc. 12. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/30 anonim ***** válasza:

A kutyáktól félsz?

Oké, értem, de végképp nem a kóbor kutyák tehetnek arról, ha beteg a babád.

Akkor csak az ajtó elég vidd ki a babádat, és ha jön egy kutya, máris bemehettek.

A baba levegőztetése nem azt jelenti, hogy kötelezően le kell sétálnod babakocsival órákat a kóbor kutyák között. Nem kell elmenned messzire. Csak egy kicsit kimenni vele a levegőre. Vagy állj ki vele az erkélyre (ha van), vagy az ablakba. Már ezzel is jót teszel.

2012. márc. 12. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/30 anonim ***** válasza:
64%

Ez most komoly kérdés?????

De tényleg?

És az is komoly, hogy 5hónap alatt párszor voltatok kint? Rokonok, apuka mit szól ehhez?

Én mindennap kiviszem, sokszor 2x is őket, a 3 évesem 2x volt orfolyásos, semmi más, az 1 évesemnek semmi baja nem volt eddig.

A levegőtől erősödik az immunrendszer, agynak jó, étvágynak, info szerzésnek és nem utolsósorban neked.

Nem hiszem, hogy ez most komoly kérdés.

2012. márc. 12. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/30 anonim ***** válasza:

és azóta mentek ki ilyen ritkán mióta túlestetek a 3. betegségen vagy eleve ennyire keveset sétáltatok és netán ennek a következménye lenne a 3 kórház?


5 hónapos, most fejlődik ki az immunrendszere, azért azt is figyelembe kell venni, hogy eddig nem igen volt védekezőképessége, na de ha bezárod akkor nem is lesz :(

és a D-vitamin nélkülözhetetlen! a friss levegőn meg egyébként se ugrálnak a bacik

2012. márc. 12. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/30 A kérdező kommentje:
igen,komoly kerdes,kobor kutya,3 korhaz,10 napos kortol mindig valami virus...a napsutest en is imadom,kiszeretnem vinni.egyszer,amikor begyulladt a szeme,plusz megfazott,akkor pont nagyon fujt a szel,azota mindig felek kivinni...
2012. márc. 12. 13:48
 18/30 anonim ***** válasza:
100%
Ócska hajlakk, vagy spray szokott nálam lenni, 1 fújás, és a kutya elszalad, nem birják elviselni, én is félek tőle! Mindennap vidd a babád levegőre!
2012. márc. 12. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/30 anonim ***** válasza:
100%

Kórházban mit mondtak amikor voltatok?

Orvost nem kérdeztél?


Az enyém is 5 hónapos; minden nap viszem (kivéve extrám időjárás); ha máshová nem, elmegyünk apuka elé.


Egyeztess orvossal, hogy mitől lehetett beteg.


Kutyák: én esernyőt viszek mindig magammal, megijednek tőle. De a spray is nagyon jó, kipróbálom :-)

2012. márc. 12. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/30 anonim ***** válasza:

Már elöttem is elmondták,a levegő csak jót tesz a babának.A megfázás szerintem a nem megfelelő öltöztetés volt.

Ne szeles időbe vigyed ki és akkor a megfázás is és a szemgyulladás is elkerül.

Az én kislányom 1 hetes kora óta minden nap legkevesebb fél órára levegőn van.Mindennap.MOst,hogy már szaladgál kétszer is ki kell vigyem játszótérre,ígényli.5 hónaposan meg imádnak a babák sétálni,sok mindent látni.Elég ha az erkélyre kiteszed a kocsijába,ilyen napsütésbe és már azt is nagyon élvezni fogja.

2012. márc. 12. 14:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!