Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miert kell setalni vinni a...

Miert kell setalni vinni a babat? En kb. het, masfel heti egyszer viszem csak.

Figyelt kérdés
ha valamelyikotok azt mondja,mert kell a friss levego...de miert fontos?bacikat elkapni hidegbe?
2012. márc. 12. 13:15
1 2 3
 21/30 anonim ***** válasza:

Ha jól értem a válaszaidból, nem városban laksz, ha kóbor kutyák jönnek veletek szembe. Akkor viszont van kertetek? Kimehetsz a kertbe is a babáddal.

Mindannyiunknak szüksége van a friss levegőre, a mozgásra, én nem hiszem, hogy ezt különösebben kéne magyarázni. Szélsőséges időjárásban az ember lehetőség szerint nem viszi ki a babáját.

2012. márc. 12. 14:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/30 anonim ***** válasza:
100%

A szabad levegő fontossága


Sok anya helytelenül jár el, mikor télen született csecsemőjét nem viszi ki a levegőre, mert attól tart, túl hideg a levegő, és jobb bent a meleg szobában. A levegőztetés, mint minden élőlénynek, rendkívül fontos egy gyerek számára is. Szüksége van az embernek már ilyen fiatalon is a fényre, a levegőre, a szélre. A hőmérséklet ingadozása serkenti a bőr működését, s ezzel a szervezet egésze működésbe lép. A gyerekek ettől edzettebbekké válnak, jobb lesz a hőszabályozásuk, jobban tudnak majd alkalmazkodni a különleges hőmérsékleti viszonyokhoz is. Nagyobb lesz az ellenállóképesség, kevesebb betegség támadja meg őket. A szabad levegő mélyebb, kiadósabb légzésre is késztet, vagyis fejleszti a tüdőt. A szabadba vitt gyerek vidámabban viselkedik, hisz több a látnivaló, nagyobb a játéktér. Több impulzus éri, mint odabent a szobában: ha meleg van, sok a bogár, a virág, sokat lehet a fűben mászni, felfedezni a hepehupákat, hidegben szép fehér a táj, nagy pelyhekben hullik a hó, az emberek színes sapkákban hógolyóznak, szánkóznak, stb. Tehát a szabad levegőn a baba mind fizikailag, mind szellemileg sokat fejlődik.

2012. márc. 12. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/30 anonim ***** válasza:
100%
Annyira meg tudlak érteni.Én pl utálok kint lenni,nem tudok mit kezdeni magammal míg 2 órán át alszik a gyerek a kocsiban(olvasni szoktam,de órán át kifolyik a szemem).Az utcai séta a kóbor kutyák miatt nem megoldható,így az "uncsi" kert marad sétára.de nem a kinti levegő csíraállományától lesz beteg a babád,a friss levegő,a napfény,d vitamin mind immunerősítő,valószínűleg ha még ennyit se vinnéd ki egy bevásárlástól,kisebb közösségektől is még betegebb lenne,nem beszélve,ha bekerül oviba.Én sem megyek ki minden nap,hol azért mert köhécsel,tesó beteg,fúj a szél,mint ma,stb.De ilyenkor gyakran és sokáig szellőztetek,mert a tiszta levegő fontos.Meg persze írta vki már h séta közben rengeteget tanul(nem a méregdrága "fejlesztőjátékok" fejlesztenek,hanem egy szimplának mondott séta!).Nyáron,ha jó idő van,v bármikor ha alkalmas az időjárás felmegyünk babakocsival a városba is,hadd nézelődjön,halljon új dolgokat.Iszonyatos jó,gazdag élmény nekik.:)
2012. márc. 12. 14:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/30 anonim ***** válasza:

akkor ha jól értem, egyszer szélben kivitted és begyulladt a szeme, egyszer meg megfázott.

ezekért voltatok kórházban?

hát így nem is csoda ha beteges lesz, ne haragudj.

kertetek nincs? vagy legalább apuka nem tudja kivinni?

2012. márc. 12. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/30 sumergo ***** válasza:
4,5 hónapos a lányom, amióta hazajöttünk a kórházból, jó ha 5 olyan nap volt, hogy nem volt kint. Még nem volt beteg! Annyira jól alszik kint, hogy ki is könyörgi magát. Mikor teszem bele a kocsiba, már vigyorog, mert tudja milyen jó lesz kint. Ha nagyon fúj a szél, akkor is kiteszem, de szélárnyékba a ház mellé, akkor nem sétálunk. Ma nálunk egész nap csepereg az eső, ezért ma szobafogság van, mert sajnos fedett hely nincs, ahová kivihetném.
2012. márc. 12. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/30 anonim ***** válasza:
Mi vidéken lakunk,kertes házban. Ha nem is sétálni,de az udvarra mindig kimegyünk. Most 4 hónapos a fiam és nagyon élvezi,mikor a tyúkokat,kutyákat stb. nézheti.. Mi télen is kijártunk legalább 5-10 percre. (szélben,-20-ban nem)Igenis vidd ki levegőzni!!! Ha nincs is kert,akkor az erkélyre! Ott is van látnivaló! Kell nekik külső inger,hogy fejlődjenek!
2012. márc. 12. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/30 anonim ***** válasza:
Ha a kóbor kutyáktól félted, akkor gyanítom kertesbe laksz. Ha nem is sétálni, de a friss levegőre vidd ki. Ez elengedhetetlen, így alakul ki az immunrendszere. Falun szerintem a szmogtól se kell tartani, de a köpönyeg.hu-n ékezetek nélkül, van szmogtérkép, én mindig megnézem. Ha nagy szél van, legalább szellőztess.
2012. márc. 12. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/30 A kérdező kommentje:
elviszem gyakrabban...beulok az autoba es megyunk jo helyre setalni.ez a megoldas.nincs kert es terasz sincs.korhazban-2szer megfazas,szemgyulladassal,meg borfertozes,senki sem tudja mitol..
2012. márc. 12. 18:04
 29/30 anonim ***** válasza:

Jó ötlet, hogy nyugisabb helyre vidd a kutyák elől.

Ha fúj a szél ne vidd, ködben se nagyon, és persze nagyon mínuszban sem. Jön a jó idő, legyetek kint a levegőn, mert az jót tesz neki. Vigyél magaddal plusz ruhát, takarót neki, még kis kesztyűt is lehet. Rajta mindig egy réteggel több legyen, mint rajtad. Ő még nem rohangál, csak fekszik a kocsiban, könnyebben megfázik. Vékony füles sapi még jó lehet.


Ha eddig úgymond a lakásban voltatok szinte, akkor fokozatosan szoktasd a kinti időhöz, ne dobd mély vízbe szerintem. Délelőtt egy óra, délután egy óra. Hagyd hadd nézelődjön, hadd tudja meg mi a kő, a fű, a levelek. Élvezd ki te is a közelgő jó időt, neked is jót tesz. :)

2012. márc. 12. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/30 anonim ***** válasza:
Nemcsak a fent leírtak miatt fontos, hogy kividd a babádat, hanem azért is, hogy a szeme megtanuljon alkalmazkodni az erősebb fényhez, a ház/lakás ugyanis elég sötét. Majd figyeld csak meg, hogy' hunyorog kint. A babakocsiban tedd hasra, arca nézzen a kupolából kifelé, így a világot is figyelheti, és a hát- és nyakizmai is erősödnek. Folyamatosan beszélj hozzá, hívd fel a figyelmét a körülöttetek lévő dolgokra, akár ismételten is. A következő 4-5 hónap elteltével már a babád maga fogja jelezni (hümmögéssel, mutogatással, örömteli sikongatásokkal, kéz-láb verdeséssel), ha ismerős dolgot vél felfedezni! :-) Bátorság, kitartás!
2012. márc. 12. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!