Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, ha nagyon...

Mit tehetnék, ha nagyon sovány a kisfiam?

Figyelt kérdés

3650 grammal született,

18 hósan volt 9400 gramm 82 cm,

most 21 hós lesz 9200 gramm volt, mert beteg lett és napokig alig evett. Már nagyon elegem van, hogy nagyszülők állandóan lesoványozzák. Az a baj, hogy sosem volt egy nagyétkű baba, megtömni nem lehet. Most, hogy beteg volt pláne nem akart enni. Többszőr panaszkodtam a gyerekorvosnak, azt mondta, ha nem javul a dolog, akkor csináltat egy teljes vérképet. Vitacolan szirupot próbáltunk, bár nem sokat segített.


2012. márc. 12. 14:34
 1/6 anonim ***** válasza:

Egyrészt jó ötlet teljes vérképet csináltatni, hogy kiderüljön valóban nincs-e valami eltérés, ami miatt nem eszik jó, nem fejlődik jól.

Másrészt egyéb vitaminokkal is próbálkozhatsz (pl. Cebion multi, Béres csepp), mert az is lehet étvágynövelő.

De ha ő ilyen fajta, akkor lehet még évekig ilyen vékonyka marad, ami amúgy alapvetően nem baj. Csak hát gondolom azt utálod, hogy szekálnak emiatt.

Én nagyon vékony voltam mindig, kiskoromban sokszor hitték beteg vagyok. 1 évesen 8 kiló körül voltam, 6 és fél évesen meg épphogy 16 kiló voltam, és emiatt majdnem hogy nem akartak suliba engedni (18 kg volt az alsó súlyhatár akkor).

Most meg egy tök átlagos felnőtt vagyok. Nincsen hiánybetegségem, és semmi bajom...

Szóval ha a genetika ezt rendelte el, akkor lehet a fiad is ilyen vékonyka marad sokáig.

2012. márc. 12. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

teljes vérképet én kifejezetten kérném a helyedben.

hiába esik rosszul, tényleg kevés kiló a kisfiad.

enyém 20-21 hónaposan 13,5 kiló volt :/


leírod mikor mit és mennyit eszik? hátha tudunk segíteni valami praktikával!

nasival hogy álltok?

2012. márc. 12. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Egy vérképet én is csináltatnék ill. Csináltattam is mert nekem is pici a lányom. Annyi,h. Ő csak 3160g-al született de 1 évesen volt 7840g, 2évesen 9400g és most 3 évesen 12,3kg. Anno 15 hónaposan kértem teljes vérképet de tök jó lett. Azóta már nem érdekel, nem idegesít mert tudom,h semmi baja csak nagyon keveset eszik sajnos. Mindig is voltak ilyen gyerekek és mindig is lesznek. Az se lenne jobb ha duci lenne...sőt! A vitacolan, béres csepp nekünk se jött be. Ebből is látszik,h. nem az a baj,h. vitaminhiányuk van, csak ilyenek és kész. Csináltass egy vérképet aztán nyugtass meg mindenkit meg magadat is,h. Semmi baja. Amúgy max. Vashiányos lehet de az nem nagy kaland. Akkor majd kap vasat, ennyi.
2012. márc. 12. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
A háziorvos is mondta, hogy sovány? Vagy a védőnő? Szerintem előbb velük beszélj. Egy vérképet csináltatni lehet, bár ez a vérvételezés...a fiam utálta, de persze ha kell, akkor kell. Ha ezután is aggódsz még, nem derül ki érdemben, akkor kérhetsz beutalót gasztroenterológiára. Az én fiam is vékonyka volt, mondjuk műtve is volt 1 éves kora óta, de most 7 évesen is 'jajdesoványkavagyistenem". Szerintem meg nem, bár egy gramm felesleg nincs rajta, de sportol is, mozog egy csomót és nem hájat örökölt tőlem sem. :) Nekünk a gasztrodoki Fantomalt port írt fel receptre. Ez maltodextrint tartalmaz, vagyis talán csak az. Csokikban is ez van tömegnövelőnek vagy minek. Nem káros anyag amúgy. Csak receptre írható fel, később a gasztrodoki ajánlására a háziorvos is felírhatja már. Tápszeres dobozban van, a kajában kell elrejteni. FŐzni is lehet vele és megígérem, hogy nincs semmi íze, nem befolyásolja az állagot, ízt. Vízben esetleg gyanút kelthet, homályosítja, hiszen fehér por, de egy bébiételben vagy gyümilében tutira nem jön rá.
2012. márc. 12. 15:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Esetleg valamilyen probiotikumot vegyél neki, ugy tudom, hogy az étvágynovelo. Lányom Biogaiat szed, azota tobbet eszik.


14 hos kislány anyukája

2012. márc. 12. 15:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat! A gyermekorvos, védőnő gyakran csak legyint, hogy a fiam egyszerűen ilyen típusú gyerek. Az étkezéssel kapcsolatban már nagyon sok mindent kipróbáltunk, megvontuk az édességet, teát, üdítőket.
2012. márc. 12. 21:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!