Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit tehetnék, hogy jobban...

Mit tehetnék, hogy jobban aludjon a 4,5 hónapos babám?

Figyelt kérdés

Kb. 3 hónapos koráig (a kezdeti nehézségek után) egyre jobban aludt. Aztán "abba kellett hagyni" a szopit, azóta fejek és cumisüvegből kapja. Már akkor volt érzékelhető némi visszaesés, de aztán megint kezdett javulni a helyzet. Többször előfordult, hogy 8-tól 1/2 - 3/4 3-ig aludt, aztán 6-ig. Kb. 2 hete nagyon meg volt fázva, s azóta borzasztó éjszakáink vannak: 1-2 órát alszik elsőre, aztán pedig nincs összefüggő 60 perc reggelig. Kap tejcsit is, de általában próbálom cumival visszaaltatni. Kizárólag hason tud aludni, és amikor felébred, csukott szemmel forgatja oda-vissza a fejét, mintha valami miatt nem tudna aludni. Ha átfordítom a hátára, azonnal felébred teljesen, az oldalára fektetve ált. elalszik rögtön, de max. 1,5 óra után akármennyire kitámasztom, a hátára próbál fordulni, amitől megint felébred és ordít.

Anyósomtól kapom az ívet, hogy ne adjak neki éjszaka tejet, mert már nagy, és le kell róla szoknia. De egyenlőre az az egyetlen eszköz, amivel biztos el lehet altatni. Csakhát azért félóránként sem szeretnék kijárkálni melegíteni.

Az a baj, hogy lassan olyan vagyok, mint egy zombi, és semmi javulás nincs kilátásban. Tud valaki segíteni? Nagyon megköszönném.



2012. márc. 12. 14:46
 1/6 anonim ***** válasza:
Nekem is ugyanez volt mi mar betoltottuk az 5 honapot. Panaszkodtam a vedononek, o javasolta hogy vacsi elott adhatok neki kis tejpepet (sinlacot mondta mert az tej es glutenmentes) , es nekunk azota csoda tortent. 5 napja csinalom ezt es azota elso naptol csak egyszer ebredt ma pedig vegigaludta ujra az ejszakat. Meg en azt csinaltam hogy a halozsakra meg raraktam neki egy takarot amit jol ratekertem igy nem nagyon tud forgolodni. Abbol indultam ki hogy a babakocsiba is orakat alazik ha jol ne van dunsztolva:) alvas elott szerintem meg fujhatsz neki tengervizes orrsprayt meg szivd ki az orrat is hatha meg nem teljesen gyogyult meg. Nappal mennyit evett betegen? Lehet hogy az is keves volt neki. Nappal is eves elott nem art kiszivni az orrat. Enyem sztrajkolt mert nem kapott rendesen levegot, es ejjel potolta a hianyat. Aztan meg is szokta ezt arendszert a betegseg utan jo egy honapig ment igy es most a sinlac tette helyre pedig csak magyon keveset kap kb 50gr-ot.
2012. márc. 12. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Mi is sokat keltünk 6 hónapos koráig. Aztán írattam fel a gyermekorvosunkkal Milumil HA vanília ízű rizspépet (4 hós kortól adható) és azóta alig ébred éjszaka. És ha ébred is, csak a cumija kell. Igaz, hogy már kap mást is napközben a rizspépen és anyatejen kívül (gyümölcs, főzelék), de szerintem, ha napközben beviszi a napi kalóriaszükségletét, éjszaka jobban alszik. Szerintem ezt a fajta rizspépet ti is kipróbálhatjátok, az én babám nagyon válogatós, de ezt megeszi. Remélem nektek is beválik :)! Ja és írasd fel receptre a dokival, így jóval olcsóbb.
2012. márc. 12. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Ezek szerint van remény :) Csak az a baj, hogy Németországban élünk, nem tudom, itt van - e sinlac, utána kell néznem. Meg a rizspépnek is.

A megfázás már teljesen elmúlt, azzal nem lehet gond. Viszont a betegsége alatt nagyon keveset, 40-90 ml-t evett. Mostmár napközben egész jól feltornáztuk, 150-180 ml, este mindig megvan a 180, délben pedig már menüt kap, bár még nem egész üveggel. A gyerekorvos ajánlotta, és itt zöldséggel kellett kezdeni. Nem tudom, segítene - e, ha már lassan bevezetnénk a vacsit. ?

A sinlac egyféle bébiétel? Vagy gyógyszertárban lehet kapni? Bocsánat, de egyáltalán nem ismerem.

2012. márc. 12. 15:36
 4/6 anonim ***** válasza:
A sinlac is pep de nem tejalapu hanem rizs es szentjanoskenyermag orlemenybol van vizzel kell megcsinalni nagyon fini edes. Van mar a milupanak is ilyen annak talan similac neve vagy ilyesmi a sinlacot a nestle gyartja. Gyogyszertartban van itthon meg drogeriakban is . Csak ezeket felirja itt adoki ugy olcsobb. De sima tejpepet tudsz venni ami nem tejalapu biztos ott is. De a sinlacra azt mondjak nagyon kaloriadus es laktato, mert nalunk a sulygyarapodassal is gond volt a betegseg utan. Elso voltam.
2012. márc. 12. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszke, máris küldöm a férjem :)
2012. márc. 12. 16:06
 6/6 anonim ***** válasza:
Biztosan ott is van DM, és ott tuti hogy kaptok tejpépet, rizspépet. Szerintem ezt uzsonnára add a babádnak, szóval a lefekvés előtti szopi előtt. Pl. nálunk 18 órakor van az uzsonnna (ami jelen esetben rizspép, tejpép - változó), utána fürdés, játszás, és 22 órakor még szopi. Szerintem közvetlenül lefekvés előtt azért nem lenne jó, mert azért megterhelő a pici gyomrának éjszakára, ráadásul elalvás előtt lehet már nem lenne kedve kanalazni. Ez csupán az én elképzelésem, de te úgy csinálod, ahogy nektek jobban bejön. Sok sikert!!! (én voltam a rizspépes).
2012. márc. 12. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!