Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A magyar szülők 90%-a veri,...

A magyar szülők 90%-a veri, tulajdonának tekinti a gyerekét és alapjogának tartja megpofozni a gyerekét. Egy műsorban láttam tegnap, nagyon ledöbbentem, szerintetek is így van ez?

Figyelt kérdés
2012. márc. 13. 10:10
1 2
 11/14 kíváncsicska ***** válasza:
0%
Milyen jó azoknak akiknek a gyereke ért a szép szóból.És akinek nem?Az hagyja.Igaz.Persze nem azt mondom hogy ütni verni kell a gyereket nem vagyok a híve,de egy megfelelő pillanatban 1szer adott "atyai" fenyítés (ami nem akkora hogy kék-zöld lesz a gyerek,hanem jelzés értékű)megelőzhet sok mindent.Azzal is egyetértek hogy nem mindegy mikor.Az meg hogy 90% veri a gyerekét, hát ha egy kézre csapás annak számít igen akkor a 90% reális.De szerintem ez megint egy komoly véglet.Mert a verés nem ott kezdődik hogy rácsapnak a gyerek kezére vagy fenekére 1szer.Az meg hogy alapjog ááááá ezzel abszolút nem értek egyet.
2012. márc. 13. 11:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:

http://www.gyakorikerdesek.hu/gyerekvallalas-neveles__babak_..


Ebben a kérdésben az apuka durván bántalmazza a másfél éves kislányát, nekem ez nagyon betette a kaput. De igen, sokan a kézráütést vagy más testrészre csapkodást nem tekintik verésnek, hanem nevelő célzatú dolognak.

Én sosem kaptam ki, a kislányom másfél éves, sosem ütöttünk neki sehova.

2012. márc. 13. 12:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim válasza:

Egyetértek ezzel. Noha azért kutyát nem küldtek rám, de pofonokat elég sokat kaptam, volt, hogy egymás után többet is.


Idősebb fejjel, néha jogos volt, néha nem, bár összességében nem voltam rossz gyerek, a legnagyobb bűnöm talán a visszabeszélés volt.


Mondjuk azt nem gondolom, hogy tulajdonként tekintettek rám, csupán ez a szülő generáció az, akik pont a rendszerváltás és ezzel együtt a sok hülyeség bejövetelét élték meg kő keményen, így próbálták a gyereket a régi rend szerint nevelni.

2012. aug. 31. 16:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim válasza:

Nos nem akarom a magyar szülőket minősíteni ,de a nagy részük szart sem ért bár ,mint azok akik a baby boom korszakhoz tartoznak és gyepes kommunista elveken neveltek gyereket magyarul: a gyerek egy ösztönlény akit emberré kell verni , be kell törni , engedelmességre kell nevelni bármi áron , a gyerek alapvetően rossz és ezért kell szigorúan venni a nevelését ,tanítását az államra kell bízni minden elvárást amit a gyerekkel szemben állítanak szent írásnak kell venni ,ha valamiben nem tud teljesíteni sulykolni kell belé ,hogy fogyatékos és értéktelenebb ez miatt ,versenyt kell létrehozni köztük , gátlásossá kell tenni ,hogy kezelhető maradjon a jövőjét csak is a tanulásban és a rendszer álltal kinált munkahelyekben kell hogy lássa , a szex tabu , a felvilágosítás kínos a nemiség szégyelni való ,gyereket lehet verni büntetéseket kiszabni ( nekem a két hétig nem nézhetsz tv volt a kedvencem ami kb sosem járt le) és a korszakra jellemző volt ,hogy senki nem gyereket akart hanem egy,, tökéletes gyereket" akart aki mindent végrehajt amit a szülő kér és nincs vele soha probléma és lehet vele menőzni ,hogy nekünk milyen tökéletes a gyerekünk. Nem beszélve a lelki terror-ról és a megszégyenítésről meg az általános gyerekem ellen vagyok mert az a jó neki ,ha kemény vagyok vele és sose fogom az ő pártját ,mert abból fog tanulni (na ja ,de mit?)


Tehát én nem csodálom,hogy a fiatalok között ennyi a lelki beteg , depis és alapvetően ilyen M.o.mentális állapota ,politikusok lerabolnak mi meg tűrjük ,hisz ezt tanultuk a tanult tehetetlenséget ,hogy nem tehetünk önmagunkért semmit.

2014. jan. 13. 02:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!