Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Én tudom rosszul hogy születés...

Én tudom rosszul hogy születés után a baba adóigazolványát postázzák nem kell megigényelni?

Figyelt kérdés
A kórházban a nővérke azt mondta hogy a TAJ kártyát ás az adókártyát is postázzák, nem kell igényelnem külön.A TAJ meg is érkezett egy hét múlva de az adókártya nem csak a babakötvényes levélben volt feltüntetve a gyerek adószáma.Mit csináljak hogy megkapjam az adókártyáját?köszi
2012. márc. 19. 14:15
 1/8 anonim ***** válasza:
"2006 óta létezik az ún. Babakötvény, mellyel az állam támogat minden újszülöttet. A Babakötvényt a Magyar Államkincstár kezeli, amennyiben a szülők nem nyitnak egy Start-számlát a gyermek nevére, ahol bárki más további összegekkel támogathatja őt. A Magyarországon született babák adatai automatikusan eljutnak az APEH-hez, ahol kiállítják a baba adóazonosító jelét, amit továbbítanak az államkincstárnak. Az adóazonosító jelet igazoló kártyát (röviden adókártya) az APEH helyi ügyfélszolgálatán lehet igényelni a szükséges nyomtatvány kitöltésével. (Megjegyzés: A Start-számla megnyitásához nem kötelező adókártyát igényelni.)"
2012. márc. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Neked kell egy nyomtatványt kitölteni, 12t34 adatlap a neve. Nem kell bemenni, elég ha 2 pld-ban postázod az APEH-nak, és majd küldik a kártyát. Mi is most kértük meg. Csak azt nem értem, hogyha adószáma van a gyereknek, miért nem képesek automatikusan küldeni a kártyát, úgyis ingyenes. Mi is vártuk, hogy küldjék.
2012. márc. 19. 14:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nekünk viszont automatikusan küldték, pedig nem kértük. Fel is voltunk háborodva, mert a kisfiunk koraszülött lett, még javában az életéért küzdött (1350 grammosan), és azt sem tudtuk, megmarad-e, bezzeg az ADÓkártyája már megérkezett!:(( Békés megyében lakunk.
2012. márc. 19. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

Nem kell külön igényelni, valóban automatikusan küldeniük kellene.

Hívd fel a lakóhelyed szerint illetékes NAV-ot, és kérdezz rá, miért nem küldték.

2012. márc. 19. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
2010 után született babák automatikusan kapják az adókártyát csak kicsit később, mint a taj-t!
2012. márc. 19. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Második vagyok, mi már 5 hónaposak vagyunk és eddig nem küldték. Hajdú-Biharban lakunk.
2012. márc. 19. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat!Mi is 5 hónaposak vagyunk és nekünk sem érkezett meg, és már arra gondoltam rosszul tájékoztattak....
2012. márc. 19. 21:28
 8/8 anonim ***** válasza:

Szia!

Automatikusan küldik. Anno 2010-ben, nekünk valamilyen gyártási alapanyag hiánya miatt hónapokkal csúszott a kiküldés.

Úgy rémlik, most is valami hasonló gond van...

2012. márc. 20. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!