Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Szülés után mennyi idővel...

Szülés után mennyi idővel nyerted vissza a régi alakod?

Figyelt kérdés

Az én babám 8 hetes és baromira zavar a testem állapota.:( Nem csak a plusz kg-ok, de láthatóan más formájú vagyok(biztos a csontok nem rendeződtek még vissza). Tudom, hogy lehetnék türelmesebb,mert még nagyon pici, de önértékelési problémákkal küzdök...:( Félek hogy szoptatás alatt elhízok, mert mióta megszületett 3 kg híztam is.(ha nem eszek, nincs tejem...nem vagyok tejcsárda)

Ti hogy birkóztatok meg ezzel? Tudom, hogy az anyaság most a legfontosabb, de azért a nőiesség is hiányzik!:(


2012. márc. 20. 08:44
1 2 3
 11/21 A kérdező kommentje:

09.23-as

Teljesen igazad van! Tenni kell érte! El is kezdtem tornázni. Nem is fehér kenyeret zabálok reggeltől estig. Valahogy mégsem megy ez olyan könnyen...

2012. márc. 20. 09:30
 12/21 anonim ***** válasza:
Még adj időt magadnak, a testednek alakul az majd. Nekem kb 6 hónap volt mire visszafogytam, szülés előtt 19kg híztam, a kórházból 7kg felesleggel jöttem ki. Az első két-három hónapban még feljött 2-3kg mert este mindig nassoltam, mert ha nem ettem egy két kekszet szoptatás előtt vagy után az ájulás kerülgetett. Aztán elkezdtünk babakocsizni és mentek le a kg majd az esti nasi sem kellett és észrevehetetlenül lement minden, pedig nem csináltam semmit, nem diétáztam nem sportoltam.
2012. márc. 20. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/21 anonim ***** válasza:
66%

Sziasztok!

Én 67 kg. voltam, amikor teherbe estem.84kg.-mal gurultam be a szülőszobára. Azt nem tudom, hogy mennyivel jöttem haza, mert szülés után rettentően vizesedtek a lábaim, így rá sem álltam a mérlegre. Szoptatás alatt szépen kúsztak fel a kilók, állandóan éhes voltam...Májusban született a fiam, szeptemberben már nem tudtam szoptatni, így úgy gondoltam rá álok a mérlegre, hogy menni az annyi. Azt hittem nem hiszek a szememnek(persze azért sejtettem, hogy valami gáz van, mert egyik régi ruhám se jött rám)78 kg voltam. Mostanra sikerült 66 kg.-ra lefogyni, de lógnak a melleim és a hasam... Viszont szerencsére a striákat megúsztam(nem is értem, hogyan:) Még kb. 5kg.-t szeretnék fogyni, és nyerni a lottón, hogy újra olyanok legyenek a melleim, mint kamaszkoromba, amikor melltartó nélkül hordtam a csőtoppokat:)- na jó, ez csak vicc volt:)

Hát ez van, megasszonyosodtam:)))

2012. márc. 20. 10:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:
64 kg voltam terhesség előtt a 155 centimhez, 80 szüléskor, utána újra két héttel 65. 16 hónapot szoptattam, kb. 70 kilós lettem. Abbahagytam a szoptatást, végre jár a gyerekem és egész nap kergetem a játszótéren: most 53 kiló vagyok :)
2012. márc. 20. 10:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

én 2007 dec. szültem az elsőt császárral,most októberben fogom a 3.at szintén császárral,igy sem időm sem energiám nem volt visszatendeződni,majd talán másfél év mulva elkezdem :)


a hasam már sosem lesz olyan mint rég,és a mellem is 3 mérettel nagyobb.


valóban most nem az alakod a fő,hanem h tejed legyen. általában-aki olyan alkat!!!-a gyerek 1 éves korára kb visszanyeri a súlyát,de az alakod nem lessz soha olyan már. a csipőd, a melled, és a hasad biztosan nem.


ne rubint réka példáját nézd,ő alig hizott,izonmpacsirta. ja és a melleit ős is megcsináltatta,vagyi a mell az tuti más lesz. ez van,ettől még lehetsz nagyon is nőies,az belülről jön nem kiló vagy derékbőség függő!! :)

2012. márc. 20. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
én 61kg voltam mikor terhes lettem,83-mal mentem szülni,mikor hazaértünk szülés után,(6nap)kevesebb voltam mint mikor terhes lettem,60kg voltam.Ezt 8hónapig tartottam,de semmivel "nem foglalkoztam",értem ezalatt hogy nem figyeltem az étrendemre,ettem mindent össze-vissza,sokszor még éjfélkor is...8hónapos koráig szoptattam a fiamat,utána kezdtem el észrevenni,kb 10-12hónapos korában hogy rohamosan hizok,majdnem annyi voltam mint mikor szüli mentem :/ 71kg.Alig jöttek rám a ruháim,sőőt,szinte semmi...most 19hónapos a fiam,még mindig sajnos 69 kg vagyok,vettem 2hete egy kondibérletet,járok 1héten 3x másfél-2órát edzeni,és nagyon remélem hogy sikerül viszafogynom legalább a 61kg-ra....az étrendemre is próbálok figyelni,de az nem nagyon megy sajna.Volt nekem itthon 2kondigépem is,egy bicikli és egy elliptikus tréner,de jó ha 3x voltam rajta...itthon teljesen más,kedve sincs az embernek hozzá,halogattam mindig,majd délután,majd este,ó majd másnap....ezért döntöttem úgy,hogy veszek egy kondibérletet,és eljárok szépen becsületesen,és nagyon élvezem is,emberek közt vagyok,ki is mozdulok,és tisztességesen megcsinálom a feladatokat,nem úgy mint itthon :/ Úgyhogy nálam ez úgy volt,hogy amig tudtam szoptatni,semmi gond nem volt a kg-immal,de amint abbahagytam,rohamosan vissszajöttek rám,csak sajnos későn vettem észre....
2012. márc. 20. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:
utolsó vagyok,nem 83-mal mentem szüli,hanem 73-mal :)
2012. márc. 20. 12:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:

Nekem most 2 hetes a babám (második). Alig híztam vele (mert egy perc nyugtom nem volt a nagy mellett...), és épp most mondtam az apjuknak, hogy de jó, hogy most csak elő kell venni a régi ruhákat. Persze fenékre meg hasra szívesen edzenék egy kicsit, hogy olyan legyen mint fénykorában. Viszont az első babával nagyon megjártam, sokat is szedtem fel, majd a szoptatás alatt még többet. Ezek a kilók akkor mentek le, mikor a kistesó már megvolt, és állandóan hánytam, és nem bírtam enni. Akkor örültem neki, hogy legalább volt egy kis tartalék.

Most meg arra koncentrálok, hogy ne is hagyjam el magam, bár a két apróság mellett a napi edzés így is megvan.

Sétálj sokat a babával, már szép idő van, és hagyj időt magadnak, mert testben és lélekben is "át kell rendeződni". Csak érdekességképpen írom, hogy nálam, ami már sose lesz a régi, a lábfejem (!). Csak azokat a cipőimet tudom hordani már az első bébi óta, amik kicsit csónakázósak voltak azelőtt. Meg bugyiból kell egy mérettel nagyobb, ami csak azért fura, mert nadrágból hálistennek nem...

Ami még hasznos lehet, ha figyelsz a folyadék bevitelre. Sokszor becsapós, ezt is magamon vettem észre, hogy bár enni akarok csak úgy valamit, valójában inni kellene.

2012. márc. 20. 13:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
3hónappal a szülés után újra a 34es ruhaimban jártam. Sokat hiztam,25kg-ot,10ment le a szulessel. 3héttel a szülés után elkezdtem újra edzeni,a kilok pedig lementek. A tejemet nem befolyásolta az edzés,16hónapos a fiam,és még mindig anyatejes.
2012. márc. 20. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 anonim ***** válasza:
Én 10 kg-ot híztam terhesség alatt és szülés utáni első héten már 12-vel voltam kevesebb.Azóta tartom ezt,most 4 hónapos a kisfiam.
2012. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!