Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ezek után még merjem a gyereke...

Ezek után még merjem a gyerekemet játszótérre vinni?

Figyelt kérdés
Ma reggel a Mokkában és még ezer más helyen is vég nélkül foglalkoznak a fertőzött homokozókkal. Gyakorlatilag minden játszótéri homokozóba belemegy kutya-macska-galamb, és oda végzi a dolgát. A játszótéri homokozót pedig nem fedik le és nem cserélik benne a homokot. Akkor ezek után hogy merjem a gyerekemet homokozóba vinni? Még csak 15 hónapos, nem mindig érti, hogy ne vedd a szádba és ne szórd a fejedre, a másik gyerek fejére stb. a homokot.
2012. márc. 21. 13:06
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
85%

Sokan lesznek más véleményen, akik azt mondják majd, persze,miért is ne. Szoknia kell a koszt, stb...

Én csak annyit tudok, hogy nekünk a gyermekorvos azt mondta, ne vigyük a játszótéri homokozóba SOHA. Én nem viszem, mert félek, és ez nem szimpla kosz.

2012. márc. 21. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem nagyon jó, hogy ezzel foglalkoznak felhívják a figyelmet rá.

Jobb félni mint megijedni.


De nem tudsz ellene semmit tenni, folyemetosan figyelned kell hogy ne vegye a szájába, de föleg szemébe ne dörzsöljön míg kezet nem mostok. megóvni nem tudod mindentöl, ahogy lehet egy vakság bélféregtöl úgy elütheti az autó egy óvatlan pillanatban. De ahogy próbálod fogni a kezét és óvni az autótól, úgy próbáld óvni a homokozóban való fertözésektöl is. Vegyél DM-ben kézfertötlenítös kendöt, vagy sima gélt, és mikor eljöttök rögtön töröld meg neki, ha szájába veszi a kezét.

2012. márc. 21. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
100%

Első vagyok: nálunk van egy óvoda az utcában, homokozókkal.

Sosem takarják le, és oda jár az utca kedvenc kóbor cicája, etetik. Az meg rendszeresen oda ürít, na meg a többi is. Rengeteg galamb is van. Már kiírták, hogy a kedves lakótársak ne etessék ott az állatokat, a kerítésnél, de a homokozó továbbra sincs letakarva, a macskának a kerítés meg se kottyan, még ha nem is ott etetik közvetlen. Beesik az eső is.

Úgyhogy sajnos nem csak a játszótérrel van a gond...

2012. márc. 21. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim ***** válasza:
76%

Szerintetek 10-20-30 éve nem voltak ugyanilyen "fertőzöttek" a homokozók? :) Csak akkor nem voltak ilyen remek tévéműsorok meg kézfertőtlenítők. A bélférges gyerekeket meg elvitték orvoshoz és kaptak gyógyszert. gy Szerintem ez most is így van.

Nagyon sokszor homokoztam úgy, hogy a macskasz.rt hajigáltam ki a kislapátommal bemelegítésképp, és még csak egy nyamvadt toxoplazmózist sem sikerült elkapnom.

2012. márc. 21. 13:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
74%

Én viszem a gyerekeimet a homokozóba. Nem félek. Mégis mitől féljek? Most legalább a kutyák nem járnak be, mert kerítés van. De régen még a kutyák is odatojtak, nem csak a macskák és a galambok, mégis itt vagyunk és élünk egészségesen, mi felnőttek.

Túl sok az internet és az idióta tévéműsor.

2012. márc. 21. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
74%
Sajnos nem ez a lényeg. A pestisjárványról is nem véletlenül azt halljuk, hogy megtizedelte a lakosságot, és nem kiirtotta. Ugyanis sok minden immunrendszer függő és genetika. Valaki az influenzát kapja el valaki a toxoplazmózist, valaki meg a bárányhimlőt. Sokan meg sem kapják pl. az utóbbit. Szóval ha 10-ből 9 megússza mert éppen olyan a szervezete, az éppen jelenlegi állapota, vagy azért ússza meg mert pont elkerüli, az az 1 ki lesz. És ha a miénk az? Előre nem tudhatjuk, milyen következménye lesz bizonyos dolgoknak. Jó, hogy felhívták a figyelmet, legalább ki-ki magához mérten talán jobban vigyáz.
2012. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
91%

Én inkább nem nézek TV-t, hogy ne parázzak ilyenektől...panelban lakunk, anyukáméknak sincs kertjük, anyósomék meg messze laknak, nem megyünk hozzájuk minden héten.De ha mennénk is, akkor is csak 1 héten 1x játsszon a 17 hónapos fiam homokozóban, meg úgy általában a levegőn a fertőzésveszély miatt???Mert ha már játszótéren vagyunk, akkor úgysem tudom megakadályozni, hogy bemenjen a homokozóba, de ha meg is tudnám azzal se mennék semmire, a másik gyerek aki a homokozóban játszott ugyan úgy megfogja a hintát/csúszdát mint a fiam.

Mindig figyelem, hogy ne vegyen semmit a szájába, ne dörzsölje a szemét, egyből kézmosás mikor hazaérkezünk.

Tavaly,mikor pici volt, mászni tudott nem tettem le, de már nagy, egyszerűen nem tudjuk megcsinálni, hogy ne menjünk játszótérre!!


Ja és szerintem arról is lehetne beszélni, hogy pl a bevásárlóközpontokban a bevásárlókocsik fogója mennyire higiénikus....ki tudja előtted ki fogta meg...oké,nem macska meg kutya meg galamb szar, na de igen sokan nem mosnak kezet WC-zés után...szóval fertőzésveszély nem csak a játszótéren van.

2012. márc. 21. 13:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nyugodtan lepontozhatjátok ezt is, de az ám az igazság, hogy ha vmi jön és megtizedeli az emberiséget, akkor bizony a paramamák meg a steril babáik lesznek a LEGELSŐ áldozatok.

Amúgy meg megint tök jellemző, hogy akik értelmes választ írtak, azokat húzzák le az agymosottak, akik mindent elhisznek amit a tévé meg az óriásplakát mond. Ez is egyfajta természetes szelekció :).

2012. márc. 21. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
Az én férjem így szedett össze jó kis gyomorfertőzést, azóta rettenetesen allergiás.
2012. márc. 21. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
86%
Könyörgöm, mi is élünk! Pedig 30 éve vasmászóka volt beton alapon, és a macskák akkor is sz@rtak. Ha a gyerek mellett vagy és figyelsz rá elkerülhető hogy megegye. Nedves törlőkendő meg kis flakon víz mindig legyen nálad.
2012. márc. 21. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!