Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ki hogyan tanította meg...

Ki hogyan tanította meg egyedül elaludni picijét? 15 hós anyukája

Figyelt kérdés
Én eddig úgy csináltam, hogy leválasztás után egy jó darabig még köztünk aludt, majd lassan leszoktattam az éjszakai vízivásról is, és most második hete a kiságyában , de odatolva mellém altatom. Viszont egyelőre még simogatni kell, vagy bedugni kezeimet, hogy nyugalommal sírás nélkül aludjon el. Hogy lesz ebből cserebogár? :) Ez az időszak szerintem hosszúra fog nyúlni, eléggé nyűgösen alszik így el.
2010. márc. 24. 12:39
 1/6 anonim ***** válasza:
Amióta hazajöttünk a kórházból,külön szobában alszik.Minden este fürcsi,kaja,büfi és irány a kiságy.Puszi-puszi,simi-simi,villany le,ajtó be és alvás!Eleinte picit sirdogát,akkor kapott dudust,de MEGTANULTA!!!Azóta így működik és minden ok!
2010. márc. 24. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Hát te már előrébb jársz mint mi az biztos, mert nekem nappal úgy alszik el hogy az ölembe veszem, cumisüvegben kap teát /nem ringatom meg semmit nem csinálok/ és elalszik hogy pelus csücskével simogatja a kis arcát. Hogy csináltad hogy a vízivásról is leszokott neked?
2010. márc. 24. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, nekem 12 hónapos a lányom.
2010. márc. 24. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:
Hát kemény volt. Egy egész éjszakánk ráment, mert vígasztalhatatlanul sírt, de akkor sem adtam neki,amikor már én is megsajnáltam. Másnaptól már látszott az eredmény, ma már csak egyszer ébred, de így sem kap vizet.
2010. márc. 24. 12:49
 5/6 anonim ***** válasza:

Szia!

13 hónaposan megelégeltem és elhatároztam,hogy alkalmazom az Aludj jól gyermekem módszert.

Már első este nem volt sírás,azóta van esti rituálénk,utána megpuszilom,és berakom az ágyba.

Legtöbbször el is alszik,ha nem akkor egy mukk nélkül elszórakozik magában,és úgy alszik el,a nappali alvás is ugyanígy működik.

Szerencsém volt,mert jókor kezdtük el,előtte volt néhány kemény hónapunk,és már nem bírtam az állandó sétálást,ringatást,elfáradtam...:(

2010. márc. 24. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
Mi 18 hónapos koráig úgy altattuk, hogy este kapott tejet, büfi és aztán mellettünk elaludt. Ha elaludt átvittük a szobájába a kiságyba. De ez már kezdett macerás lenni, mert nehéz volt úgy átrakni az ágyába, hogy ne ébredjen meg. Aztán fogtunk egy micimackót és minden altatásnál odaadtuk neki, hogy ölelje át, aludjon vele. Amikor már megszokta a macit, és kereste altatás előtt, akkor tanítottuk meg egyedül aludni. Esti tej után büfi és betettük az ágyába a mackóval. Elmagyaráztuk hogy aludni kell és ha valami gond van csak szóljon és jövünk. Kb 2 perc alatt elalszik így. Amikor meg mi altattuk 40 perc volt :) A lényeg, hogy legyen mellette a maci és ne legyen teljesen sötét.
2010. márc. 24. 13:54
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!