Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 3 és fél hónapos a babám....

3 és fél hónapos a babám. Tápszeres tegnap azt mondta a védőnő, hogy nem 4 hanem 5 hónaposan kezdjem el a hozzátáplálást. Ti hallgatnátok rá? Mikor kezdtétek?

Figyelt kérdés
2012. márc. 23. 08:11
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
73%
mi 3,5 hónaposan kezdtük meg a hozzátáplálást, szépen fejlődik azóta is. nyugodtan kezdheted szerintem már most
2012. márc. 23. 13:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
65%

Kislányom 3 hós kora után lett tápszeres.Rá 2 hét múlva elkezdtem kóstoltatni vele.kezdtük a reszelt alma levével,majd 4-5 nap múlva almapürét aztán megint 4-5 nap múlva sütőtökök,krumplit répát,majd ezeket felváltva összekeverve..5 hónaposan már tízórait és ebédet és uzsit is kiváltottuk a szilárd étellel és csak reggel este és még éjjel 1x kapott tápszert-Aztán 7 hónaposan már végigaludta az éjszakát és csak 2 x kapott tápszert.MOst kisfiam vasárnap lesz 4 hónapos és anyatejes.x szopizik 1 nap.De vasárnap vele is elkezdem a kóstolgatást,úgy ahogy azt a lányomnál tettem.Pedig nekem is azt mondta a védőnő hogy 6 hónapos koráig elég neki az anyatej.Viszont a dokinőnk meg már kérdezte hogy adok e neki krumplit almát hogy ilyen szép husi..:)

Rengetek ismerősöm van aki kivárta a 6-7 hónapot a hozzátáplálással és sokkal nehezebben ment/megy és nem fogadja el a kanállal az ételt,semmilyen szilárdat.Szomszédunkban is 7 hós a kislány és az anyatejen kívül max pár kanál joghurtot tudnak belediktálni:)


Nyugodtan kezd el te is a kóstolgattatást a picivel 4 hósan..:)

A védőnőkről meg már nem is írok semmit mert nem lenne elég rá a napom :)

Bocs hogy kicsit sok lett..

Szép napot!!:)

2012. márc. 23. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
78%
látom jól le lettem pontozva mert korán kezdtük,ahhoz képest ami trend ma a hozzátáplálásban..de most komolyan kísérleteznek a gyerekeinkkel,és a tápszergyárak jó sokat keresnek abból,ha minél később kezdik el az anyukák rendes étellel etetni a babákat pl egyre több tejallergiás van mostanában,régebben meg megnőtt a glutén allergiások száma mikor meg kellett várni az egy évet,és még sorolhatnánk...
2012. márc. 23. 13:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
51%
Aki lepontozott ugyan írja már meg hogy miért tette! Fejtse már ki a véleményét! Vagy talán az a problémája hogy az ő gyereke sem hajlandó semmit enni 7 hósan????
2012. márc. 23. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
100%

A Hipp-es vagyok!

Nem, nem adtam előtte semmit.

Ebből is egy-két kanállal, aztán vártam, hogy fáj-e esetleg a hasa vagy kipattog-e. Egyik sem!

Minden nap pár kanállal többet kap.

2012. márc. 23. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek mentek a zöld kezek!Ezt a 2 hetet még megvárom és utána kezdem,szerintem almalével.
2012. márc. 23. 19:30
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!