Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Más kislányának is rövid a...

Más kislányának is rövid a haja 2 évesen (vágás nélkül)? Miért nem nő?

Figyelt kérdés
Az Én lányom 2 éves, és nem nagyon van haja. Egy csomó kislányt láttam hosszú hajjal, és ilyen idősek voltak Ők is! Az Én lányomé miért nem nő? Utalhat valami bajra? Esetleg vitamin hiány,vagy egyszerűen csak genetika? Köszi! Eléggé zavar már!
2012. márc. 24. 22:28
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
7%

Még sohase vágtad?Az erősíti a hajszálakat.Én 6 hónaposan rámentem nullás géppel a lányom hajára.Most 14 hónapos, és szép dús haja van, igaz még kicsit fiús!! :/ De majd meg nő.Nekem ajánlották, hogy vágjam le minimum 1szer 1 éves kora előtt, mert akkor erősödik a haj, és nekem be jött.Ismerek olyat, aki havonta letúrta a gyerek haját 1 éves koráig, és hihetetlen mennyi haja van a kislánynak!!

De erről már sajnos lekéstél.Lehet, hogy genetika van a dologban, de lehet hogy nem..Kérdezd meg az orvost, hogy mi a teendő szerintem.

2012. márc. 24. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
52%

Az én 2 éves lányomnak sem lett még vágva a haja (ill. egy pár szál, ami a szemébe lógott), és neki is rövid.

Nyáron szeretném kicsit jobban megszedetni, én nem merek hozzányúlni. :)

2012. márc. 24. 22:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
35%

Huhh, az én lányom is ilyen semmilyen hajú (most 3.5 éves).

Tőlem örökölte szegényke :( , nekem 6 hós koromig még szempillám meg szemöldököm sem volt, nemhogy hajam (csak valami barack-pihe szerű izé a fejemen) utána nőtt csak ki, de vékonyszálú maradt mindig is :(

Ő sok hajjal született, örültem is, aztán az ugye hamar kihullott és egyévesen még csak pár centis volt neki, és vékony, pihe-puha. Kb 2 éves korában kezdett nődögélni, de nagyon lassan. Próbálkoztunk azzal, hogy levágtuk elég rövidre 2x is, de nem erősödött vagy sűrűsödött meg.

Most 3.5 éves, végre kb áll alattig érő haja van, de olyan kis vékony szálú és kevés, hogy jajj. De legalább copfit tudok neki csinálni belőle, meg csitt-csattokkal némi frizurafélét, és nem engedi levágni, mert az ovistársainak mind hosszú hajuk van... minden valószínűség szerint ő nem lesz sokhajú, ebbe bele kell törődnünk (nekem is, aztán meg majd neki kamaszként).

Sztem ez nála örökletes, mert az enyém is ilyen, és vitaminhiányra sem gondolnék, mert odafigyelek az ilyesmire nagyon. Az a "gáz", hogy az öccse, aki most 2 éves, 20x erősebb és dúsabb hajjal van megáldva, igaz, hogy az övé is puha/selymes, de erősebb szálú és sokkal dúsabb. Hát ez van, tréfás a természet :S

és ha öcsinek ilyen haja marad, akkor kamaszként fogja szeretni: egyenesszálú, szépen omló, dús, nem göndörödik-pöndörödik össze-vissza... mivel nagyonkék szemű, jó testfelépítésű és markáns arcú fiúcska, esélyes, hogy germán lover tipusú pasi válik belőle, hehe).

2012. márc. 24. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
91%

én anno utánaolvastam hajgyógyászati szakfórumon, és tévedés, hogy a gyakori hajvágás erősítené a kicsik haját.

Életkori hajváltásról van szó, ami sok esetben látványos változást hoz, és ezt egyáltalán nem befolyásolja a nyírás. Ám sajnos vannak olyanok, akiknek genetikai okokból ez nem jár túl sok javulással.

Ergo: akinek olyan génjei vannak, azoknak nyírás nélkül is erős haja lesz, akinek meg nem, azt ugyan hiába kopasztják meg.


Ezt bármely jól képzett fodrász is meg tudja mondani, persze csak akkor, ha ne marra játszik, hogy minél többször hordjuk hozzá a gyereket...

2012. márc. 24. 22:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
83%

Az én lányom is 2 éves dús göndör haja van és sose vágtam csak pár szálat az elejéből, amikor a szemébe lógott. Egyáltalán nem lesz erősebb a haj, ha sűrűn vágják. Ez tényleg genetika, ill. vitamin és ásványi anyagok megfelelő mennyisége szükséges.

Nő a haja azért a lányodnak? Csak mondjuk nagyon lassan? Vagy nem veszel észre rajta változást?

2012. márc. 24. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:
Nem, még soha sem vágtuk Neki.. de már bánom.. Most kezdett el sűrűsödni, és nőni, de nem az igazi.. meg valahogy hátul sokkal sűrűbb, mint a feje tetején.
2012. márc. 24. 22:47
 7/11 anonim ***** válasza:
87%

Lányom 1 éves és a lapockájáig ér már most a haja, szép sűrű, sosem vágtuk még. Fodrász ismerős is és a gyerekorvos is azt mondta, hogy ez a "vágd a haját, attól erősödik" is csak egy mítosz a sok közül, puszta genetika az egész, ahogy már mások is írták.

Ha kopaszon születik egy gyerek, kb 2-3 éves lesz, mire beindul a haj növekedése. Unokatesóm 2,5 évesen vitte el dokihoz a gyereket, mert tök kopasz volt, és nem találtak semmi elváltozást, egyszerűen nem akart neki nőni. Kérdezz rá a gyerekorvosnál.

2012. márc. 24. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
77%
Másfél, 2 éves koráig szinte kopasz kislány anyukája vagyok. Eszembe se volt levágni. 4 éves korára szépen megnőtt a haja, egy óvatlan pillanatban belevágott több helyen.... Ekkor lett először frizurára vágva. Mára 9 éves, hosszú haja van, dús, de nagyon vékony szálú. Szóval, nyugi, lesz haja, és szerintem tök cuki egy alig-hajú baba :)
2012. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
82%

Hát szerintem is genetika...nekem mindegyik gyerekemnek sűrű sok és hosszú haja volt már csecsemőként. A fiúknak 5-6 hónaposan már le kellett vágatni annyira hosszú volt, a lányomnak nem vágattam még sose, most 2 éves a háta közepéig ér (de göndör alul így feljebb ugrik). Több velünk egyidős babát ismertünk, egyik barátnőmék letolatták kopaszra 10 hónaposan a kislányuk haját (szörnyen nézett ki, mintha beteg lenne szegény:(() most 2 éves ugyanúgy alig van haja...lassan nő és kevés is neki:(

Másik barátnőm kislányának nem vágatták sose és most ér olyan fül alá neki végre (4 éves).

Fura amúgy mert így felnőttként egész hosszú hajuk van, nem is ritkás és az apukák se kopaszodnak vagy ilyesmi..szóval van remény hogy valamikor iskolás kor környékén megerősödik mégiscsak.

2012. márc. 25. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
81%
Az én kislányom másfél éves, és most kezd nőni a haja. Az utóbbi pár hónapban lett hosszabb és talán picit erősebb is. Szerintem is hülyeség, hogy a gyakori vágás bármit is befolyásolna. Ha az én hajamat örökölte, akkor sose lesz frizura királynő, ha az apjáét, akkor szerencséje van. Majd kiderül. Ne aggódj, meg fog neki is nőni.
2012. márc. 25. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!