Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Okozhatja ezt a viselkedést a...

Okozhatja ezt a viselkedést a reflux és a tejallergia?

Figyelt kérdés
4 Hós a babám tejallergiás és refluxos. egész nap csak sír mióta megszületett. Addig van csendbe míg alszik. Csak úgy van csendben ha ölben van. Az etetés rémálom,köpköd,sír,feszíti magát. Nem tudom mit tegyek,hogy ne sírjon. Látszólag a semmiért sír és nem tudok velem mit tenni.

2012. márc. 29. 22:47
 1/5 xStefix ***** válasza:

A tejallergia és reflux szakmai vélemény?

Ha igen, akkor érdemes lenne pl. egy szopis tanácsadóval is beszélned, még akkor is, ha nem anyatejes a babád. Van köztük többféle orvos is, még ha gasztroenterológus épp nincs is.

(Szerintem egyébként simán lehet összefüggés, de ennyire nem értek hozzá.)

2012. márc. 29. 22:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A hasi uh-on megállapitották a refluxot, a gasztrón pedig a tejallergiát. Követem a gasztrón kapott utasitásokat és gastrotuss-t is adok neki.
2012. márc. 29. 23:19
 3/5 xStefix ***** válasza:

Értem.

Ha gondolod, privátban javasolhatok esetleg olyan IBCLC-t, aki pszichológus is egyben, úgyhogy összességében is jobban átlátja az ilyen összefüggéseket.

2012. márc. 29. 23:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

nekem is 5 hónaposan jutott el a fiam, hogy állandóan üvöltött egész nap letenni nem lehetett, minden szopizást úgy kellett ráerőltetni, elkezdett fogyni is. aztán megkapta a tápot és abba maradt az állandó sírás, kiderült éhes volt csak nem akart szopni. szerintem mérd a súlyát legalább hetente 1x vagy méresd a védőnőnél. még a nutritont próbálhatnád, előetetést kell végezni vele minden szopi előtt. és kitartás, hozzátáplálásnál tényleg

javul a helyzet.

2012. márc. 30. 06:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:

5 eves a lanyom, o is refluxos volt amr picikent, aztan jott a tejallergia is. Nos amiket irsz, okozhatja a reflux is, allergia is. Kislanyom 2,5 honaposan abbahagyta emiatt a szopit, csak uvoltott a mellemen, nem evett semmit, nem hizott semmit. Nagyon nehez volt. Nem irtad, szoptatod a babad? Most a picim 3 hetes, es ugyanezeket a tuneteket produkalja. Eddig csak bukott es eves utan allandoan visszanyelte a tejet. Most mar nehezen szopik, felrenyel, nem akarja folytatni, sirdogal, aztan ujra eszik, es igy tovabb. Nagyon elszomorodtam, nem semmi volt egyszer vegigcsinalni, es szoptatni is nagyon szeretnek.


Kedves Stefix, mar irtal nekem, en vagyok, aki vacilalt kb 1-2 hete, h van e eleg tej. Tudnal nekem valakit ajanlani neten, aki segitene ebben az ugyben. Minden vagyam, h szoptassak, de nem tudom igy mi lesz.

Amugy a kisfiam ha vegul evett ( kb 1 oras tortura, de minidg visszafalja a cicit), akkor tud aludni 1-3 orat, ha nem is mindig, de nagy atlagban azert alszik, ejjel is. Viszont almaban is nyeli vissza a tejet es neha nyoszorog. Kulfoldon elunk, ma megyunk a csaladi dokihoz, nem tudom mennyir fognak minket komolyan venni. 5 eve a kislanyomnal nem ismertek fel a refluxot, Budapesten, nehezen talaltam egy gazstros dokit, aki egybol felismerte, de akkor mar sajnos nem szopott. Fejtem neki a tejet 1 eves koraig. Most erre nem lenne idom, energiam.

Bocsanat ha kicsit offoltam a kerdest.

2012. márc. 30. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!