Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ez a borostyánlánc tényleg...

Ez a borostyánlánc tényleg ennyire fontos?

Figyelt kérdés

Nem tudom eldönteni első anyukakánt, hogy tényleg ennyire fontos/hatásos vagy csak bebeszélik maguknak az anyukák (legtöbb helyen ezt olvastam eddig), hogy tényleg hat a gyereken.


Emiatt tényleg nem szenved a gyerek?

Nem is érez fájdalmat csak annyit tapasztal, hogy kijött a foga?


Most jön a felső két foga a lányomnak és kicsikét nyűgös, de csak akkor, ha már nagyon fáradt. Akkor fogdossa az ínyét.


Az első két fogát meg se érezte.


Érdemes venni ilyet? És melyik a jó belőle?


2012. márc. 30. 15:07
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Szerintem felesleges...ez is túl van lihegve, mint minden más.Nekünk pl egyáltalán nem vált be, helyette a chamomilla vulgaris homeos bogyó lett a favorit.
2012. márc. 30. 15:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:

Az én babámnak most bújik az első két foga.

3 hónapos kora óta van a nyakában a borostyán lánc, a fenti hiedelmek miatt.

Hogy mennyire hatásos? Fogalmam sincs.

Volt éjszakánk, amikor fél óránként felébredt, és van hogy végig alussza.

Nekem most a Dentinox tűnik jónak. Este bekenem a kis ínyét és alszik. De ez után is volt, hogy felébredt.

Homeopátiás bogyót még nem próbáltuk.

2012. márc. 30. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 A kérdező kommentje:

Én nem tudom, hogy ez mennyire hat vagy nem.

A lányom végig aludta az éjszakát. Az első két fogánál is.

Most a felső kettőnél is csak napközben nyűgös. Mint írtam akkor, ha nagyon fáradt. Emiatt pont nem tudom, hogy a foga miatt ilyen vagy mert hulla fáradt..

Én is kenem neki Dentinix krémmel, ha eszembe jut.

Az a Chamomillát próbáltuk, nem hatotta meg egyébként..

2012. márc. 30. 15:17
 4/14 anonim ***** válasza:

Én is sokat olvastam róla,de végül nem vettem.Igazából egyszer szenvedett a lányom fogzás miatt,mikor 2őrlőfoga jött.Amúgy meg se érezte kb,max. nálunk is egy kis nyűgösség,ha fáradt volt.

Pedig foga van bőven,11 hónapos,12 kint lévő,és 4 "folyamatban"lévő foggal.

A szomszédnak 3 hónapon keresztül üvöltött a kislánya,aztán vettek neki láncot,ugyanúgy sírt tovább szegénykém..

Ez is gyerektől függ szerintem,h mennyire érzi meg,..

2012. márc. 30. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
52%

Én vettem, bár őszintén szólva nem hiszek benne. Most jött ki az első foga (6 hós), észre sem vettük. Ugyanúgy alszik éjjel, napközben jókedvű (kivéve ilyen szeles időben), nem volt semmi gond. Minap etettem, és ráharapott az ujjamra, innen vettem észre.

Hogy használt-e a lánc, nem tudom. :) Ez örök rejtély marad. Ott van a nyakában éjjel-nappal, néha leveszem, megmosom, majd visszarakom. A férjem azt mondta, hogy ha másért nem is, már csak azért megérte mert jól áll a kis vacaknak. :)


Itt vettük:

[link]

2012. márc. 30. 15:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
Én örököltem a nővérem kisfiától. Nem tudtam eldönteni, hogy mennyire hatásos, azóta mintha nem nyűglődne a foga miatt, de lehet, hogy nem attól. A lényeg, hogy nagyon jól áll neki és nagyon édes benne. Ezért rajta hagyom.
2012. márc. 30. 15:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Nekem 3 gyermekem van. 14 éves, 9 éves és egy 20 hónapos. Soha egyiknél sem használtam sem láncot, sem semmiféle kenegetős vackokat a fogukra. Egyiknek sem volt semmi baja a fogzástól. Talán szerencsés voltam???
2012. márc. 30. 18:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Biztos az voltál kedves utolsó:-)

Én vettem, mert a gyerek az első kettőnél annyira szenvedett, hogy már azt mondtam, hogy hiába ellenkezik az elveimmel megveszem neki, mert belebolondulok. Semmit nem használt. Most amikor jött a felső kettő foga, szintén beletettem a nyakába, semmit nem használt. Sőt még láza is lett. Szóval úgy kidobom a fenébe, hogy ne is lássam többé.

Egyébként...csak elgondolkodtam ezen egyik éjjel, hogy ha annyira szuper dolog ez, meg fájdalmat csillapít ésatöbbi, akkor vajon nekünk felnőtteknek miért nem mondja senki, hogy ha fáj a fogad haver ne algopyrint vegyél be, hanem akaszd a nyakadba a láncot, aztán élsz mint marci hevesen. Vagy az öregeknek, minek reuma krém? Itt a lánc! Nem kell csípőprotézis ha van lánc!

Mert semmit nem ér.

2012. márc. 30. 20:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
67%

Marhaság! És majd azon stresszeljek egésznap, hogy mikor szakad el és eszi meg a gyöngyöket vagy mikor akasztja fel magát vele valahova? Mi még gombokat se hagyunk az ágyneműhuzaton a fulladásveszély miatt. Anyukák vesznek légzésfigyelőtől kezdve mindent hogy óvják a gyermek egészségét, életét, de közben meg veszélyeztetik azzal hogy a nyakába akasztják a láncot, nem értem?!

A bölcsődében pedig a gyerekek belekapnak, ha véletlenül is baja lesz a gyereknek ki lesz a felelős érte?


Egyébként a hatásáról annyit, hogy anyukák csak arról tudnak beszámolni, hogy milyen volt a gyermek fogzás alatt mikor a láncot hordta, azt nem tudja hogy milyen lenne nélküle, tehát lehet hogy ugyan olyan, csak túl sok jelentőséget tulajdonított a láncnak. Aki szenved a fogzás alatt az lánccal és anélkül is szenved ott a kencék se segítenek, se rágókák se semmi, át kell vészelni, sajnos ez ilyen.


Bölcsődei gondozónő

2012. márc. 30. 23:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

Ha megfelelő a méret, akkor nem tudja magát felakasztani sehova! A szemek pedig egyenként csomózva vannak, így ha el is szakadna a lánc, nem gurulnak szét!

(ez csak reagálás az előzőre)

2012. márc. 30. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!