Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogyan döntöd el 7-8-9 hós...

Hogyan döntöd el 7-8-9 hós gyerekednek mekkora mennyiséget készítesz egy étkezésre? Csak az én gyerekemnél változó mikor mennyit kér? Meddig etetitek?

Figyelt kérdés

Amíg csak "kéri"? Nyitja a száját nyúlkál érte, vagy valami adag amennyinél többet nem adtok? Példát írnék: 8 hónapos fiam ebédre 200 gramm körül eszik főzeléket husival, ez egyértelmű is mert az utolsó 1-2 kanál mindig megmarad mert már nem nyitja a száját, ergo nem éhes.

De délután estefelé gyümiből vagy tejpépből, joghurtból képes lenne jóval többet megenni, aztán meg bukogat folyamatosan. Még szopik amúgy tehát ebéd után egy 1 órával szopik illetve este is lefekvés előtt (meg reggel meg éjjel de az most nem téma mivel olyankor nem eszi mást).

Fogalmam sincs mekkora a "hivatalos" egyszeri adag.


2012. márc. 31. 13:35
 1/8 A kérdező kommentje:
Ja és sokszor van viszont olyan is hogy egy két három kanál után már nem kéri, amit beteszek fújja ki egyből stb. Olyankor abba is hagyjuk az evést mert tömni nem szeretném, viszont akkor meg egy fél óra óra múlva éhes.
2012. márc. 31. 13:36
 2/8 Snapette ***** válasza:
Úgy van, amíg kéri, vagyis amig nyitja a száját, és nem köpi ki. Minden gyereknél változó, hogy mennyit eszik meg, mint ahogy a felnőttek sem fix adagokat esznek naponta. Szerintem nincs hivatalos egyszeri adag, mert az, hogy egy baba mennyit eszik meg rengeteg mindentől függ. Pl. az én babám olyan, mint egy kis duracell nyuszika, nem lehet leállítani, megy, mászik, pörög egész nap. Nyilván, hogy több a kajaigénye, mert nagyobb az energialeadás. Ezzel szemben ha nyugodtan ülne és inkább egyhelyben játszana csendesen nyilván nem lenne annyira éhes. Függ még attól is, hogy mennyit volt kint, meleg vagy hideg van inkább, milyen a kedve, szóval millió dologtól. Szerintem nyugodtan etesd, míg kéri, s mikor már nem nyitja a száját vagy elfordul, vagy kiköpi, akkor nyilván jóllakott. Ekkora korban már tudnak vigyázni a hasukra, nem hagyja abba hamarabb az evést mint hogy jóllakott :-). Avagy, ahogy mondod, kér később, ha akkor épp nem volt kedve.
2012. márc. 31. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Na igen csak ez hogy kér később eléggé tervezhetetlenné teszi a napot, hiszen se elindulni nem tudok vele sehova se tervezni mikor mi jön hiszen simán lehet hogy nem eszik aztán félóra múlva ordít hogy éhes...

Annyival egyszerűbb volt mikor csak szopott még:)

2012. márc. 31. 14:15
 4/8 anonim ***** válasza:

Jézus, ennyire ne tervezd túl mert bekattansz!!! :)


8 hónapos baba remekül tudja érvényesíteni az akaratát, tud enni kérni és tudja jelezni ha nem éhes, tudja jelezni, mikor elég.


annyit adj neki amennyit kér! mondjuk nem hiszem, hogy délután gyümivel vagy joghurttal kéne jóllakatni egy babát, hisz az csak desszert, én is megehetek 3 doboz joghurtot is éhes vagyok, ő miért lakna jól? :)

adj neki kenyeret ha éhes, ebédre annyit amennyit kér.

ha nem éhes éppen ebédkor akkor eléggé várható, hogy fél óra múlva éhes lesz, tehát ebből se kell problémát csinálni. ha meg muszáj menni akkor szépen beteszed egy bébiételes üvegbe a főzit és mehettek. ha éhes, félreállsz a babakocsival és 5 perc alatt bekanalazod neki!


legyél laza, hidd el, meghálálja magát!

2012. márc. 31. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 Snapette ***** válasza:
Így van, nyugodtan viheted a kaját, ha menni kell, és ha olyan, hogy melegíteni kéne nem gond, mert bármelyik étteremben megmelegítik, ha megkéred őket. Útra meg lehet vinni olyant is, amit nem kell melegíteni.
2012. márc. 31. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia! Kicsim 8.-án lesz 9 hónapos és hát nincs már se 3 óránkénti etetés és se fix adag :D Ha már nem kéri tovább amit fej elfordítással és a két kicsi keze fel emelésével jelez akkor megyünk tovább játszani! Ha tudom, hogy aludt pellus rendben és mégis nyöszizig akkor tudom hogy éhes! Ez általában különböző napszakokban történik így nekem könnyű :) Ő csak a du.-i alvás után kap joghurtot az uzsi rendszerint májkrémes, vagy vajas kifli mikor mivel...! Ő reggel és este kap tápszert de abból is lassan tejcsi lesz, ha doki néni rábólint... (eddig nagyon jól ment nála a tejtermék bevezetése) Szóval tényleg hagyni kell már a napi rendet evés terén mert ők már nem babák hanem kisgyerekek :D
2012. márc. 31. 18:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Hát én úgy tudtam 1 éves korig csecsemők de mindegy. Felénk amúgy nincs étterem:)) lehet csak az én gyerekem a türelmetlen de ő ha megéhezik, nem várja meg míg gyorsan megállok valami olyan helyen ahol meg tudom etetni stb hanem egyből ordít:)

Kenyér...hát nekem a kenyeret nem eszi meg csak csócsálgatja játékból a kenyeret is kifli véget is de abból értékelhető mennyiséget hogy az legyen az uzsi nem eszik meg. Még csak 1 foga van amúgy.

2012. márc. 31. 21:37
 8/8 anonim ***** válasza:
6/7-es vagyok! 1 éves korig csecsemőőőőők? Mi? :O
2012. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!