Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Kisfiam 1 éves elmúlt és még...

Kisfiam 1 éves elmúlt és még mindig nem alszik el egyedül, hiába tesszük be a kiságyba. Sem este, sem a nappali alvásokkor. Mikor fog tudni egyedül elaludni? Vagy ezt valahogy sírással vagy más módszerrel ki kell alakítsuk nála? Még nem késő?

Figyelt kérdés
Tapasztalatok, tanácsokat, jól bevált módszereket várok. Köszi.
2009. jún. 15. 22:01
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%
Nagyszerű, ismét elindult egy lavina! Nem fér a fejembe emberek miért itt köszörülik a nyelvüket, ahelyett hogy egyértelmű válaszokat adnának! Én is hagytam PICIT sírni a gyerekeimet (három van!), és ettől még nem tartom magam rossz anyának! És igenis megtanultak így egyedül elaludni!!! A legkisebb 15 hónapos, ebéd után elmondom szépen neki, hogy megyün k aludni, együtt behúzzuk a függönyöket, pár percig még bent vagyok vele a szobájában, majd közlöm vele, hogy én most kimegyek ő meg aludjon, álmodjon szépeket, és kimegyek. A múltkor meglestem mit csinál: szórakozik a vizével, iszik pár kortyot, majd a takaróját pakolgatja ide-oda, lefekszik, felül, feláll, megint iszik kicsit, ücsörög, nézelődik és kb 5 perc múlva mély álomba szenderül. Mindegyik gyerekem boldog, kiegyensúlyozott vidám kis emberke, ja és imádnak enegm!!! Nem vagyunk egyformák (milyen unalmas is lenne akkor az élet), mindenki másképp gondolkodik és nevel, de az hogy első babás anyukák 4 hónap "tapasztalattal" a hátuk mögött primitív módon leszólják és minősítsék másokat, az egy kicsit erős ám!!!!!
2009. jún. 15. 23:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:
100%

Utolsónak: nekem a legjobban az tetszik, hogy bőszen állítják, hogy kézben kell altatni, ringatni kell, stb. aztán kérik a tanácsot, hogy már nem bírják el a gyereket, hülyének nézi őket, nem alszik egy percet se, mit csináljak? Ja, és ha azt válaszolod, hogy tegye le a picit, egyedül is tud ám aludni, akkor megnézhetem a pontozást...

A legutóbb is megírtam (kaptam vagy 30 %-ot), nem adom fel, most is megírom: én első naptól mindegyik gyerekemet külön szobában, egyedül, az ágyában altatom. Nem sír, nem hisztizik. Ha netán sírna, bemegyek, megsimogatom, megfogom a kezét, megnyugszik. Ha nem álmos, akkor nézelődik, nem üvölt, nem sír. Most hajnalban benéztem a gyerekekhez, az egyik ébren volt, nézelődött. Mikor meglátott, vigyorgott. Egy mukkot se szólt, nem derült ki, hogy már ébren van. 5 hónapos.

És minden anyuka kérdezi, hogyan csinálom, hogy 2-3 hónapos koruktól átalusszák az éjszakákat (10-12 órát) és nincs üvöltés? És itt 3 gyerek van ám! És nem vagyunk fáradtak, kialvatlanok, több a türelem is így ám hozzájuk. És ők is meghálálják, hogy nyugodtan aludhatnak, mert egész nap angyalok. Nem hisztis méregzsákok, mint sok gyereknél látom. Biztos véletlen mindháromnál...

A legnagyobb 3,5 éves.

A kérdezőt csak azért nem értem, hogy ha nem akarja egyedül altatni, mert szerinte ez még korai, akkor miért kérdezi? Akkor még ne altasd egyedül szerintem.

2009. jún. 16. 07:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 anonim ***** válasza:
Utolsó vagyok ismét: elfelejtettem, hogy mindhárom gyerek szopizik (szopizott). Ettől függetlenül aludta/alussza végig mindegyik az éjszakát, 10-12 órát, 2-3 hónapos koruktól. Úgyhogy ez nem attól függ, hogy szopik-e.
2009. jún. 16. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/26 anonim ***** válasza:
7.25-ösnek: Jajj de jó, végre egy korrekt, karakán ember itt!!! :) TÖKÉLETESEN igazad van!!!!
2009. jún. 16. 08:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 anonim ***** válasza:
76%
Tegnapi 22.36-os vagyok, amúgy Bettinek hívnak. Teljesen egyetértek az egymás után 3 választ is adó 3 gyermekes anyucival. Nálunk is külön szoba van, külön ágy az első naptól, és 2 hónapos kora óta átalussza a kislányom az éjszakát, egyszer sem kel fel (gondolom, majd fogzásnál azért előfordulhat), pedig anyatejes. Múlt héten volt 4 hónapos, és a mai napig ez így van. És most már cici sem kell Neki elalváskor, igazából, egyik napról a másikra eltol magától, csak először nem értettem, mi a baj. Aztán rájöttem, hogy álmos, és aludni akar, nem kell már cici ehhez, mert megtalálta az ujját. Én is mindig beviszem a szobájába, lehúzzuk a redőnyt, leülök Vele, pici simi, aztán beteszem az ágyba, és Ő szépen, egyedül elalszik. Én is figyeltem először, hogy mit csinál, de csak mocorgott, keresgélte a kényelmes pózt, ahogy a felnőttek is, szopizta az ujjacskáját, aztán becsukta a pici szemeit, és elaludt. Ez megy már hetek óta nappal is, este is. És, Ő is csinál olyat, hogy nem jelzi, hogy fent van. Amikor már 12 órája nem hallatta a hangját az esti lefekvés óta, Én is be szoktam kukkantani, és csomószor előfordul, hogy fent van már, és nézelődik, matatja a babáját az ágyban, meg ilyesmi. De nem sír. Nem hiszem, hogy majd később ez rosszabb lesz, mert úgy gondolom, az alapokat "megteremtettük" ahhoz, hogy ügyesen el tudjon aludni. Igazából, Ő maga alakította így. Tudja, hogy csak jeleznie kell, hogy fáradt, és akkor anya beviszi a finom ágyikóba, hogy pihenhessen. Úgy látom, hogy Ő ezt összekapcsolta, hogy ha ágy, akkor pihi, csak úgy magától. Szóval működik ez.
2009. jún. 16. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
0%
"ha már 12 órája nem hallatta a hangját lefekvés óta, én is be szoktam kukkantani" Ne haragudjatok, de eldobom az agyam. Gyakorlatilag 24 órából a felét egyedül tölti a gyerek, külön szobában?????????? Nektek jó lenne, ha 12 órán keresztül egyedül lennétek egy ágyban, se enni, se inni, se nem szólna hozzátok senki....... Komolyan nem látjátok, hogy a baba nem azért van el magában, mert neki ez így természetes, hanem mert megtanulta, hogy ő nem annyira fontos, hogy törődjenek vele? Az ujjszopizás is pótcselekvés! Anya kellene, szopi kellene, de megtanulta, hogy nincs. Az, hogy eltol magától és az ujját szopizza, az nem "jóság", hanem teljes anyai kudarc.
2009. jún. 16. 11:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 anonim ***** válasza:

Ha-ha, megint okos...

Az ujjszopizás pócselekvés, igen, helyette szopizhatná a melledet is egész nap, mi???

Akkor azt magyarázd meg nekem, hogy egyik gyerekem cumis volt, 3 évesen hagyta el, simán. A másik ujjszopós, a cumira próbáltam rávenni, de "öntudatára ébredt" és kiköpte, csak az ujját hajlandó szopni. A harmadik meg nem szopik semmit se, se cumit, se az ujját.

Hidd el, mindhárom ugyanazt a "nemtörödést" kapta.

De szívesen meghallgatom, milyen ideológiát magyarázol bele.

Úristen, már az is baj, hogy 12 órát alszik a gyerek!!! Az agyam eldobom... Savanyú a szőlő, mi?

2009. jún. 16. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/26 anonim ***** válasza:

már bocsánat, de miért veszekedtek?

szegény ember itt már kérdezni sem mer, mert v leugatjátok, v vitatkoztok. na itt mind2 megesett.

mire jó ez? mindenki úgy neveli és altatja a babáját, ahogy jónak látja. nem kell presztízskérdést csinálni abból, h kinek van itt igaza... ha tudtok segítsetek a kérdezőnek, ha nem, akkor ne írjatok semmit. ilyen egyszerű ez.

bocsi az offért:)

2009. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
0%

Igen, persze.... Szánalmasak vagytok, komolyan. Egyáltalán nem azt mondtam, hogy baj, ha alszik a gyerek. De 12 órát egy csecsemő étlen-szomjan nem alszik. Meg amúgy se. Felébred, csak szegény mit csináljon, ha az anyja úgyse törődik vele, berakja a másik szobába... De ha nem akarod, ne értsd.

A lányom 10 hós múlt, többször is szopizik éjjel, de képzeld, nekem ez nem rossz, hanem szeretem így! Most ennek van itt az ideje, most még így is szüksége van rám, remélem, még sokáig, ugyanis valóban jó így nekem. Nem sírt soha éjjel, most sem teszi, megébred picit, odafordul hozzám, keresi a cicit, rácuppan és mindketten visszaalszunk szopi közben. Bensőséges, meghitt és mindkettőnknek csodálatos így. Az én lányom is alszik már 8-kor, gondolhatod, hogy nem fekszem én is le még akkor, csak őt elaltatom, aztán megyek és csinálom, ami jólesik. Ha szopit kér, kap, alszik tovább.

Ezeket a dolgokat úgyse érti csak az, aki így neveli a gyerekét. Azt meg úgyis hiába magyarázom egy színvaknak, mi a különbség piros meg zöld között.:-(

2009. jún. 16. 12:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
Hát, hogy egyeseknek mennyi ideje van itt acsarkodni és kritizálni a másikat...hihetetlen!! Inkább foglalkozzatok a babáitokkal, mintsem itt b.-ogatjátok egymást! A kritizáló szerint az az anya semmit nem ér, aki hagyja kicsit sírni a babáját...de nézzen kicsit magába, a fél napját itt tölti a neten...hát, szerintem bagoly mondja verébnek... Kicsit el kellen gondolkodni ezen!!
2009. jún. 16. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!