Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális hogy 7...

Manoka003 kérdése:

Mennyire normális hogy 7 hónapos baba megy?

Figyelt kérdés
félek, hogy valami baja lesz . segítsetek
2012. ápr. 1. 20:15
1 2 3
 11/26 anonim ***** válasza:
100%

az normális lenne ha menne. de a te gyereked nem megy, hanem járatod, ami nagyon nem normális egy 7 hónaposnál!


anyuka, ne tedd tönkre a babádat, nem is értem hogy jutott ekkora butaság eszedbe :(

meg, hogy megy :( dehogy megy, max. felállt és bútorok mellett lépkedne. nagyon gyorsan fejezd be!!!

és nem rosszindulatból írom, hanem a babád érdekében!

2012. ápr. 1. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/26 anonim ***** válasza:

egyébként mire mondták, hogy fejlettebb?

arra, hogy mászik meg feláll? mert ezt az enyém is csinálta ennyi idősen, és nem fejlettebb ettől.

attól sem lesz fejlettebb mert rákényszeríted, hogy járjon! attól inkább gerincproblémás lesz :S

nem értelek, komolyan :(

2012. ápr. 1. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/26 A kérdező kommentje:
nem én járatom , ő áll fel és megy . Hidd el nem erőltettem rá . Ő akarja . Azt hiszed , hogy rosszat a akarok neki ? felül és fel áll nem tudom lerakni , mert akkor oda kúszik valamihez és belekapaszkodik és feláll és megy
2012. ápr. 1. 21:49
 14/26 anonim ***** válasza:
100%

azt írod, hogy úgy megy, hogy megfogod a kezét! akkor mégse úgy megy?

nagyon nem mindegy, elég zavaros ahogy írsz.

a szobán keresztülmegy úgy, hogy mindkét keze szabad, nem fog semmit?

2012. ápr. 1. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/26 TKI Ibolya ***** válasza:
65%
Úristen! Ne beszéljétek már be neki hogy rossz anya és beteg a gyereke!Látta orvos azt mondta fejlettebb.Van ilyen.Nekem a 3-dik gyerekem ilyen.Látta szakember és azt mondta vannak ilyen gyerekek!
2012. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/26 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Abszolút nem jó,hogy már jár!!!

Kicsit gyorsabban fejlődik a mozgása,de valószínűleg ebbe ti is besegítetek. Egy 7-8 hós babának még javában a kúszás-mászást kéne unásig gyakorolnia. Azok a babák, akik sokat vannak járókában, azok kezdenek ilyen hamar "felfelé törekedni", azaz felállni. Ez persze nagy boldogság a szülőnek,és a gyerek is élvezi, ha segítik,járatják.

A csont-,és izomrendszere azonban ehhez még nem elég érett. Általában 10-18 hó között "normális" a járás kialakulása.

Nem mondom, hogy baj, hogy már jár a babád,de azt javaslom,kicsit lassíts a tempón,ha lehet!

konduktor-anyuka

2012. ápr. 1. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/26 A kérdező kommentje:

konduktor anyuka

ő nincs járókába ott van mindig ahol én van lent neki szőnyeg .

én lassítanám ,de ő nem nagyon hajlandó

2012. ápr. 1. 22:24
 18/26 anonim ***** válasza:
100%

na még egyszer:


"úgy megy , hogy fogom a kezét"


ezt te írtad! ha lassítani akarod akkor miért vezetgeted????

2012. ápr. 1. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/26 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem sok mindent nem tudsz csinálni vele. Ha magától csinálja, nem tudod megakadályozni, hogy felálljon és lépegessen. A kezét ne fogd meg, ne segíts neki a járásban, de ettől többet nem tudsz tenni.

Az én cseppem is 6 hónaposan felállt, 7,5 hónaposan úgy közlekedett, hogy tolta maga előtt a széket, meg a felfordított lavóromat, meg persze kapaszkodva a bútorok mentén. Ettől függetlenül mászott is, 5,5 hónapos korától úgy 10 hónapos koráig. 9 hónaposan tette meg az első önálló lépéseit, 10 hónaposan már teljesen stabilan járt. Én is kérdeztem gyógytornásztól, hogy ez nem gond-e, de azt mondta, hogy nem annyira extrém korai, hogy gondot okozhatna.

2012. ápr. 1. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/26 anonim ***** válasza:
100%

nekem is kicsit zavaros...írod, hogy úgy megy, hogy fogod a kezét, aztán meg azt, hogy nem erőlteted, ő megy....


Amúgy meg minek teszel fel ilyen kérdést, ha aztán a válaszaidban mindenkit nyugtatgatsz, hogy "normális, az orvos mondta":)

2012. ápr. 1. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!