Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyire normális hogy 7...

Manoka003 kérdése:

Mennyire normális hogy 7 hónapos baba megy?

Figyelt kérdés
félek, hogy valami baja lesz . segítsetek
2012. ápr. 1. 20:15
1 2 3
 1/26 anonim ***** válasza:
100%
Kissé korai. De ha egyedül megy,nem fogod a kezét,akkor nincs vele baj.
2012. ápr. 1. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/26 anonim ***** válasza:
75%
Nehezen hiszem el. Egyedül? Vagy fogod a kezét? Ne fogd a kezét, inkább a mászást erőltesd még ebben a korban.
2012. ápr. 1. 20:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/26 anonim ***** válasza:
100%

Az enyém 6,5 hósan tette az első lépéseit a kiságy melett, majd minden mellett.10,5 hósan önállóan ment. Kimaradtak pl a mászás meg ilyenek. Kiderült azért volt mindez mert hiperaktív. Születéskor gond lépett fel vele.

De semmi mozgásszervi baja nincs.

2012. ápr. 1. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/26 anonim ***** válasza:
100%
mutasd meg gyógytornásznak. Nálunk a kúszás, gurulás kimaradt, és kell is tornásztatni a gyerekemet, mert furán megy. Ha nincs probléma a gyógytornász szerint, akkor ok, ha meg van, akkor úgyis írnak elő neki tornát.
2012. ápr. 1. 20:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/26 anonim ***** válasza:
100%
Vidd el gyógytornászhoz, mert nem biztos, de később gond lehet iskolás korában.Fontos a mászás nagyon, nem jó ha kihagyják.
2012. ápr. 1. 20:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/26 TKI Ibolya ***** válasza:
59%
Miért kellene gyógytornász? Nem írta a kérdező hogy kimaradt a mászás.Az én fiam 5 hónaposan mászott és 8 hónaposan már az ágy mellett lépegetett majd 11 hónaposan járt egyedül.Ha nincs erőltetve semmi gond.
2012. ápr. 1. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/26 anonim ***** válasza:
100%
Nekem a gyógytornász mondta, hogy nem normális ilyen korán. Sokat kell mászniuk, mert az fejleszti az agy jobb és baloldali fejlődését. A barátnőm most tanulja ezeket a dolgokat és mondta, hogy azért van annyi problémás gyerek, mert erre régen nem figyeltek oda. Nem minden gyereknél, de nagyon soknál gondot okoz később.Egyébként sok egészséges gyereket is visznek fejlesztésre, mi is járunk, még az emberekkel való kapcsolatának is jót tett.Eszméletlen milyen változások vannak a torna miatt.
2012. ápr. 1. 21:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/26 A kérdező kommentje:
Köszi mindenkinek a választ. Mászik mindent csinál ő fejlettebb a koránál ezt az orvos mondta úgy megy , hogy fogom a kezét . de mindig fel áll bármibe megkapaszkodik és feláll.
2012. ápr. 1. 21:21
 9/26 TKI Ibolya ***** válasza:

Attól hogy megy a gyerek még rengeteget mászik mellette.Az én fiam ha sietett valahová négy kéz lábra ereszkedett és úgy ment.

Vannak gyerekek akik gyorsan fejlődnek.Nem vagyunk egyformák.

Szerintem a kérdező attól nyugszik meg hogy látja szakember a gyereket akkor nosza rajta mutassa meg.


Már csak csendben merem megjegyezni,hogy nekem egy fejlesztő gyermek pszichológus mondta hogy nem kell mindenkit tornára és hasonlóra hordani ha kutya baja.Ez egy újabb divat a szülők körében.


Persze a mozgás az nagyon jó,ezért kell a gyereknek sokat labdázni,lépcsőzni,ha van rá lehetőség trambulinozni stb,minél több mozgás formát megismernie.

2012. ápr. 1. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/26 A kérdező kommentje:

Kedves utolsó voltunk orvosnál és mondta , hogy minden rendbe van , csak ő gyorsabban fejlődik ,mint a t9bbi gyermek .

ő nagyon szeret mászni

2012. ápr. 1. 21:37
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!