Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mit csináljak ha mászatás...

Mit csináljak ha mászatás ellenére sem akar mászni a 11 hónapos gyerekem?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 2. 11:47
 1/9 xStefix ***** válasza:
100%

Nem tudom, mit értesz mászatás alatt, de nem mondták neked, hogy direkte ne erőltesd?

Ha a babád még nem kész rá valami miatt, akkor úgysem fogja (tudni) csinálni. Ráadásul a picik egy része teljesen ki is hagyja ezt a mozgásformát.

De ha aggódsz, keress meg egy Dévényes gyógytornászt, hogy minden rendben van-e a babáddal ilyen téren.

2012. ápr. 2. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Az én kisfiam SOHA nem mászott. Teljesen egészséges. Ő kúszott, aztán felállt, onnan ment.
2012. ápr. 2. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Mi Dévényre jártunk és ott tényleg mászattuk de megtanulta egy hónap alatt.
2012. ápr. 2. 12:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Szia, a lányommal már 6 hósan voltam gyógytornásznál, mert aggasztott, hogy nem mászik és nem is próbál feltérdelni, viszont már akkor is felállt, amint kapaszkodót ért a keze. Kiválasztottuk a legszuperebbet akiről minden jót hallottunk és hát két foglalkozás után kiderült, nem tud mit kezdeni vele. Azt mondta, hogy teljesen egészséges, de nem tudta mászatni, mert ahogy a kezét megfogta, a pici már nyújtotta is lábát és állt fel. Szóval 2 alkalomnyi kínzás után közös megegyezéssel abbahagytuk. Most 10 hós, már egyedül lépeget 8 hós kora óta (akkor engedte el a kapaszkodót és indult el), kúszni már korán kúszott, de nem szeret így közlekedni. Most már magától is feláll és lépeget. Az egyetlen hátrány a mászás hiánya miatt az, hogy nem esik nagyon ügyesen előre. Hátra szépen lecsüccsen, előre orra esik. A fiam anno mászott és utána állt fel, ott könnyebb volt ez az időszak. Szóval szerintem erőltetni nem lehet, az enyém látja, hogy a 2,5 éves tesó jár mindig, ezt akarja ő is csinálni.
2012. ápr. 2. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
25%

nekünk is anno ugyanez volt a problémánk!

6 hósan már kúszott a fiam és ezt a műveletet nagyon sokáig csinált!Én mindíg a tanácsadáson kérdeztem nem-e baj,hogy még nem mászik!Védőnő és doki is lebaszott hogy ne aggódjak ne siettessem!Majd 11 hósan felállt bútorokba kapaszkodva!na akkor én fejvesztve elkezdtem keresni egy Dévényest aki minél hamarabb tud fogadni mert NEM SZERETTEM VOLNA HA KIMARAD A MÁSZÁS(és pontozzatok le de én ennek nagyon utánna olvastam és van is ismerősi körben két gyerkőc is akik már iskolásak az egyik diszlexiás,külön órákra hordják a másiknak írási problémái vannak...mondanom sem kell,hogy mindkét gyerkőcnél anno kimaradt a mászsá!Tudom nem mindenkinél törvényszerű,de ha én egy Dévényessel kitudom védeni a késsőbbi problémákat akkor nekem ennyit megér!Annak az anyukának akinek babája nem mászott soha és semmi baja üzenem,hogy lehet most még semmi baja de késsőbb LEHET hangsúlyozom LEHET de nem biztos természetesen nem akarok senkit sem ilyesztgetni!))

Na szóval elvittük gyógytornászhoz aki megállapította,hogy semmi baja a ababámnak,tehát nincsennek letapadva izmai nem hypotón stb!Mutatott 1-2 gyakorlatot amit itthon gyakorolnunk kellett(guggoltatás,talicskázás stb)mondanom sem kell ezektől keservesen sírt a babám!Közben jött a nyár,egyre többet voltunk kint a kertben és a iam imádott a teraszunkre le-föl mászni!2(!!)alkalom után mászott a fiam rendesen!tehát nekünk a lépcsőn való felmászsás hozta az áttörést!

Kedves Kérdező!

Én azt mondom vidd el egy gyógytornászhoz,nézesd meg,te is úgy nyugszol meg!Egy alkalmat megér!ja és nekünk első alkalommal nem kellett fizetni mert ez úgymond csak egy állapotfelmérés volt!Nagyon rendes volt a tornász,mondta is,hogy hívjam fel mihelyst elkezd mászni a fiam de ha nem akkor 1 hónapon belül is hívjam vissza mert akkor újra elkellett volna vinnünk újjabb gyakorlatokra!Tehát valahogy az látszott rajta,hogy szívén viseli az problémánkat!

Bocsánat kicsit hosszú lettem csak szerettem volna tudatni veled,hogy ne hagyd annyiban a dolgot,nincs mit veszítened ha megnézeted a gyermeked!


Ja és itt egy cikk:

[link]



Itt inkább abébikompról ír de a lényeg benne van:igenis nem jó ha kimarad a mászás!!



Remélem tudtam segíteni!!

2012. ápr. 2. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

dévény tornász mászatja?

mert a dévény nem feltétlenül arra jó, hogy megtanuljon mászni, persze sokszor sikerül ezzel a módszerrel, de ő ki tudja váltani!

tehát ha a dévényes mászatja, de a babád nem mászik akkor ne aggódj! :)

2012. ápr. 2. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

a 2, válaszoló vagyok: a kisfiam nem diszlexiás, se semmilyen más baja nincs.

A pszihológus szerint IQ-ja 116

Szóval ne aggódj

2012. ápr. 2. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 xStefix ***** válasza:
Anyumtól, aki gyógypedagógus és többek között logopédus, úgy tudom, hogy az összefüggés egy irányban működik: a részképesség-zavaros gyerekek többsége nem mászott gyerekként - viszont nem minden gyerek lesz később zavaros, aki nem mászott kicsinek.
2012. ápr. 2. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Igen Dévényes .CSinált vele sok minden egyebet is .de a mászást is ott tanulta meg.11 hónaposan éppen csak kúszni tudott azt is féloldalasan.9 kezelés után tanult meg mászni.13 hónaposan elindult
2012. ápr. 2. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!