Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Hogy szoktassam le a ringatásról?

Hogy szoktassam le a ringatásról?

Figyelt kérdés
13 hónapos a kislányom és kb 7 hónapos koráig nem ringattam elaludt magától.Akkor egyszer csak gondolt egyet és elkezdett sírni.Annyira sírt,sajnáltam és ölbe vettem elringattam.Onnantól kezdve ha nem ezt ettem nagyon sírt és szó szerint sokkos állapotba sírta magát egy idő után,már teljesen eltorzult hangon sírt.Nem esik nehezemre,de csak az én ölemben alszik el és nem tudok sehova menni,mert más nem tudja elaltatni.Azt mondta a doktornő,hogy nem lesz semmi baja két hét és leszokik ,rájön hiába sír úgyse veszem ölbe.Kérném olyan anyukák véleményét akik le tudták szokatatni a ringatásról a babájukat.
2012. ápr. 4. 10:24
 1/9 A kérdező kommentje:
Hozzáteszem,hogy sok évtizedes tapasztalattal rendelkezik a doktornőm és azt is mondta hogy van olyan gyerek aki képes még elájulni is annyira hisztizik.Azt mondta h nem lesz lelki baja és a tüdeje tágul...nem tudom mit tegyek.Hogy lehet ezt kibírni?
2012. ápr. 4. 10:27
 2/9 anonim ***** válasza:
0%
Igaza van a doktornődnek. Néhány napig ki kell bírni,vagy ringathatod még 3 évesen is.
2012. ápr. 4. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Tágul a tüdeje...Jézus hányadik században él ez a doktornő?

Szerintem próbáld meg, hogy mikor nagyon sír felveszed egy picit, aztán lerakod, ott maradsz mellette és simogatod, beszélsz hozzá, amíg el nem alszik. Szerintem nem kellene így "büntetned", hiszen csak 13 hónapos, nem 13 éves...

Hidd el magától is le fog szokni erről, de ha igényli a közelséged, szerintem ne hagy ott sírni. Nem ettől lesz elkényeztetett egy gyerek, így csak az rögzül benne, hogy szüksége lenne rád, te pedig nem vagy sehol.

Tudom sokan nekem fognak ugorni a véleményemért, de én nagyon nem tartom jó megoldásnak a sírni hagyást. :)

2012. ápr. 4. 11:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

13 hónapos, már elég értelmes.

Fokozatosan csinálnám, és nem drasztikusan, egyet értek a "tüdőtágulás ellenzővel". :o)


Mondd meg neki, hogy már nagy kislány, anya nem barja ringatni, ezentúl a kiságyban fog elaludni, de ott leszel mellette.

Tedd be, simogasd a hátát, vagy csak ülj mellette, ami jól esik neki.

Aztán ha ez is megy már pár hét után, megpróbálhatod, hogy csak beviszed a szobájába, leteszed és úgy alszik el "egyedül".

Esetleg mond meg neki, hogy mivel anya nem tartja őt a karjaiban, választhat magának valami elalvó társat (állat/rongyi stb), és majd azzal alszik ezen túl. Vagy ha már van kedvenc, akkor mondd, hogy xy dolog/állat vigyáz rá, amíg alszik.


Aztán csak kialakul, sok sikert!

2012. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
nem bírja*
2012. ápr. 4. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is nagyon ellenzem a sírva hagyást, szerintem nagyon megtöri őket lelkileg, főleg, hogy egyik napról a másikra, csak otthagyja valaki előtte meg dajkálta. Szerintem is tedd be az ágyba és ülj mellé, simogasd, énekelj neki, vagy olvass mesét. Hozzáteszem utána meg erről lesz nehéz leszokni, enyém már ovis de itthon még mindig simogatásra alszik el (oviba tud a kedvencével is).
2012. ápr. 4. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Próbáltam,hogy mellette ülök,de akármilyen álmos,feláll ide-oda dől és sír és nyúl felém h vegyem fel.Semmiképp nem hagynám ott.De neki nem tetszik ez annyira sajnálom:( Nem akar megnyugodni,csak akkor ha ölbe veszem:(Ha így sír,akkor ha ott vagyok úgy nem igen lesz lelki beteg igaz?Köszönöm a válaszotokat:)
2012. ápr. 4. 16:01
 8/9 anonim ***** válasza:

"rájön hiába sír úgyse veszem ölbe"

Ez butaság. Mármint hogy éppen ez a baj: ő jelez sírással, hogy neki ölben lenne jó, de ha nem csinálsz semmit, ő azt szűri le, hogy hiába sír. Ergó hiába "szól" hozzád, te nem foglalkozol vele.

Attól, hogy ott vagy mellette, és úgy hagyod sírni, abból még jobban csak azt szűri le, hogy letojod őt. Egy baba okkal sír. Még a 13 hós is. Valószínűleg vágyik a közelségedre. Leszoktatni nem nagyon tudod, csak várod, amíg leszokik róla magától. És előbb-utóbb le fog szokni.

2012. ápr. 4. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Szia!

Akkor itt vagyokunk mi példának!

Kislányom 15hónapos.13hónapos koráig ringatva aludt el.Azthittem megszakadok alatta.Egyszer csaknem akart elaludni a kezemben nyomta ki magát nem volt jó neki.Kiságyban sírt ezért ezt hanyagoltam mert ellenzem a sírni hagyást! Lefeküdtünk a nagyágyra,ő meg szépen elaludt mellettem miközben meséltem vagy énekeltem.Persze suttogva!Ma már ott tartunk hogy csak lefekszünk úgy csinálok mintha aludnék 20perc alatt el is alszik.Várok még pár percet és berakom a kiságyba.Nappal2x a kiságyban alszik éjjel viszont mellettem.

Úgyhogy nyugi!Le fog ő szokni erről.Próbálgasd ezt ahogy mi csináljuk hátha bejön.:-)

Ja és a dokinak ezek után ilyenben tuti nem kérném ki a véleményét!

2012. ápr. 4. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!