Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ha csak akkor szabad ültetni...

Ha csak akkor szabad ültetni a babát, ha magától felül, akkor lányomat 11 hónapos koráig nem ültethettem?

Figyelt kérdés
de ez mégis hogyan kivitelezhetö? ha az ölemben tartom úgyis elöredölt ülésbe már 5-6 hónapos korától, de önállóan 11 hónapos ült fel.
2012. ápr. 7. 10:29
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
38%

Addig nem szabad ültetni, amíg magától nem ül. Viszont! A babák általában 8-9 hónaposan tudnak ülni (mászásból kiülve). És a 11 hónap szerintem elég késő, és ha 10 hónapos koráig nem ül magától, szakemberhez kell(ett volna) fordulni. Persze egyáltalán nem biztos, hogy baj van/volt a babáddal, de lehet, hogy gyógytorna segített volna rajta.


A félig ülő helyzet pedig nem ültetés. De az újszülöttet 3 hónapos koráig max. 30-45 percig lehet egyhuzamban félig ülő helyzetbe tenni (pihenőszékbe, autós hordozóba, babakocsiba), utána pedig amíg nem ül magától 1-1,5 óráig.

2012. ápr. 7. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
69%
5 hónapos korától ha felültettem,akkor egyenes gerinccel ült,nem dőlt el,nem kellett kitámasztani.10 hónaposan ült fel először magától.A kérdésed jogos,és nekem a válaszom az,hogy ültesd,ha úgy látod bírja a gerince!Ez megint ilyen új keletű baromság,hogy ne ültesd a gyereket,csak éppen értelme nincs.
2012. ápr. 7. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Na itt mindenki jól le lett pontozva, de nem jutottunk el sehova. Én pl még mindig nem értem hogy mi a különbség a között hogy ki van támasztva és a között hogy az öledben ülteted. Azoktól vártam volna választ erre, akik azt írták az egyiket szabad, a másikat nem. Nem kötözködni akarok, csak kíváncsi lennék.
2012. ápr. 7. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
8. válaszoló vagyok. Semmi különbség nincs aközött, hogy ügyesen megtámasztva fogod az öledben, vagy valaminek nekidőlve ül. Szerintem teljesen kivitelezhetetlen az, hogy egy gyerek akár csak 7-8 hónapig is mindig vízszintesben legyen. Szerintem figyelni kell rá, de óvatosan, megtámasztva, nem teljesen derékszögben lehet ültetni. Úgyis lehet már látni rajta, hogy nem "nyeklik-nyaklik", hanem valamennyire már tartja magát. Nem ennyire fekete vagy fehér ez a dolog.
2012. ápr. 8. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!