Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposom még mindig nem...

9 hónaposom még mindig nem kúszik, nem ül fel magától, nem mászik? Kezdjek jobban aggódni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egyébként pörög az ágyon, de amióta tud ülni stabilan azóta a földön nem hajlandó egyetlen percig sem hason lenni, de nem is akar átfordulni, csak az üvöltés megy. próbálom négykézláb rakni, de mindig kicsúsztatja a lábait és igy nem haladunk semerre. egyébként erős baba, jókedvű, mosolygós. Nézessem meg orvossal, vagy még van időnk. de, ha nagyon őszinte szeretnék lenni akkor az ágyon saját magától négykézlábra veti magát, és rúgózik, meg a lábaival előre löki magát, de a kezei maradnak egy helyben és ezért csak a feje fúródik a paplanba, de haladni nem halad.
2012. ápr. 7. 12:41
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
14%
Le van nagyon maradva, ha saját magától nem ül fel, ahogy a kérdésed értelmezem. Az egy dolog hogy te felületed, ès úgy marad, de magától, saját erejéből kéne ezt tennie, és neki kéne rájönnie hogy is kell. Tedd hasra, had erőlködjön, próbálkozzon! Háziorvostól kérj beutalót mozgásfejlődési vizsgálatra, tanácsadásra, gyógytornászhoz.
2012. ápr. 7. 12:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
44%

Hát őszintén, kúszni már illene neki. De lassan már mászni is!

Én megnézetném dokival!

2012. ápr. 7. 12:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 anonim ***** válasza:
26%
Irtó gyorsan fel kéne keresnetek egy szakembert. Az én lányom nem mászott,csak kúszott és mai napig (5 éves) logopédushoz járunk,mert nem tanult meg beszélni. Ez a kettő pedig köztudottan karöltve járnak egymással.Ne halogasd és keress valakit,aki a Dévény -módszerrel (bár lehet,hogy ahhoz már sok a 9 hónap) vagy Írisz terápiával foglalkozik.
2012. ápr. 7. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/23 A kérdező kommentje:
Rendben, köszönöm. azért, most rendesen beparáztam, én azt gondoltam, hogy csak egy kissé lusta, de ezek szerint baj van.
2012. ápr. 7. 13:01
 5/23 anonim ***** válasza:
53%

Ne ijedj azért meg.

Az én kislányom utolsó percben csinált mindent, de 7 hónaposan kúszott, 8 hónaposan mászott,9 hónaposan egyedül felállt. Ha a Te babád 9 hónaposan még semmit nem csinál az baj. Egyébként érdekes,mert a védőnő havonta látogatja ilyenkor a piciket, ő nem hívta fel a figyelmedet ezekre a hiányosságokra? Az enyém egyből mondta,hogy ha az átlagos fejlődéstől eltért a kislányom.


Minél előbb keress fel szakembert!

2012. ápr. 7. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 anonim ***** válasza:
75%
Igazából szerintem az a legnagyobb gond,hogy nem kúszik.A többivel még nem vagytok elmaradva.Tényleg fel kell keresned egy szakembert.
2012. ápr. 7. 13:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 A kérdező kommentje:
Kedden lesz 9 hónapos, a védőnő látta, és azt mondja nincs neki semmi baja, csak lusta, mert látja, ha a havi tanácsadásra megyünk nagyon aktiv, forog, mocorog, próbálkozik a felüléssel, ami félig sikerül, ha tartjuk az ujjunkat felhúzza ő magát, ezért azt mondta, csak lusta, de gondolom most már ő sem ezt fogja mondani kedden. lehet az én hibám, mert ha már egy kicsit nem megy neki valami, akkor segitek neki, csak hogy nem sikongasson.
2012. ápr. 7. 13:26
 8/23 anonim ***** válasza:
83%
Persze nem árt ha egy szakember meg vizsgálja. De azért nem kell feleslegesen parázni sem. Az én fiam ennyi idősen, semmit nem csinált. Ahová raktam ott volt ugyan abban a pózban, mint egy zsák. Nem hogy a kúszás, de a mászás is ki maradt. Kb. 11 hónaposan ha bútor mellé raktam, fel kapaszkndott és 11,5 hósan el indult. 12 éves 4-5 tanuló, vers mondó versenyre jár és külön megdicsérték a szép beszédért. A barátnñm lánya mászott és mégis tanulási prnblémái vannak és fejlesztésre kell hordani. Ja még annyit, hogy a nagy lányomnál is ki maradt a kúszás, mászás. De Ő nagyon mozgékony volt forgolódott, 9 hósan elindult. Szakközép iskolás, versenyekr jár . Általánosóta minden évben versmondó, amire a közép iskolában a tanár idén már 4 alkalommal csak őt küldte az osztályból, és most volt egy másik országos versenyen, amire a prezentációt is neki kellett megcsinálni a Tiszai mérgezésről és előadnia is. Nem feltétlen minden úgy van, ahogy némelyik orvos riógat vele. Ez a mászás is csak pár éve lett kitalálva. 12 éve még nem foglalkoztak vele.
2012. ápr. 7. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:
30%

De f*sza...az enyém 10 hónapos, de még csak kúszik. Eddig mindenki azzal nyugtatott, hogy nincs semmivel elkésve, miért kellene neki másznia még stb...erre olvasom, hogy akinek nem mászott a babája azzal logopédushoz járnak. Megállt a szívem..komolyan:(

Ő lehet, hogy nem is fog mászni, mert már ami mellett fel tud állni amellett szorgalmasan próbálkozik, térdelni, és onnan felnyomni magát.

2012. ápr. 7. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:
53%
13:30-asnak külön piros pont amiért nem ijesztgeti halálra a kérdezőt, és pozitív példákat ír!!
2012. ápr. 7. 13:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!