Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposom még mindig nem...

9 hónaposom még mindig nem kúszik, nem ül fel magától, nem mászik? Kezdjek jobban aggódni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egyébként pörög az ágyon, de amióta tud ülni stabilan azóta a földön nem hajlandó egyetlen percig sem hason lenni, de nem is akar átfordulni, csak az üvöltés megy. próbálom négykézláb rakni, de mindig kicsúsztatja a lábait és igy nem haladunk semerre. egyébként erős baba, jókedvű, mosolygós. Nézessem meg orvossal, vagy még van időnk. de, ha nagyon őszinte szeretnék lenni akkor az ágyon saját magától négykézlábra veti magát, és rúgózik, meg a lábaival előre löki magát, de a kezei maradnak egy helyben és ezért csak a feje fúródik a paplanba, de haladni nem halad.
2012. ápr. 7. 12:41
1 2 3
 11/23 anonim ***** válasza:
A nagy átlag ilyenkor már feláll. Úgyhogy ne hallgass a védőnőre, gyógytornász majd segít.
2012. ápr. 7. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/23 anonim ***** válasza:
nekem sem mászik még a lányom 10 hónapos lesz,de a kérdezőnek nem is kúszik.
2012. ápr. 7. 13:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/23 anonim ***** válasza:
Aggódni nem kell,de szakemberhez fordulni igen. Ne hallgass a védőnőre,hajlamosak elbagatelizálni a problémákat,de gondolom te a legjobbat akarod a kisfiadnak.A mozgás inidtja be az idegrendszeri érést,ezért szerintem ne halogasd tovább. Lehet,hogy valami teljesen banális problémája van (izomletapadás,hyper vagy hypotón izomcsoport) , ebben az esetben általában egy pár alkalom a gyógytornásznál elég,hogy meginduljon a fejlődés .
2012. ápr. 7. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/23 anonim ***** válasza:
az én lányom 26.-án töltötte be a 9 hónapot!addig nm csin.semmit!felültettem akkor eljátszott,+néha ha sikerült neki akkor átfordult hasra!ennyi!26.-a után pár nappal elkezdett mászni,már feláll ha vmi fogást talál,ha vezetem akkor már sétál és ma már a fekvésből felülést próbálgatja,mászásból már sikerül neki!mindezt kb.2 hét alatt produkálta!sztem ne izgulj!adj neki időt!
2012. ápr. 7. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/23 anonim ***** válasza:

Ne már! Azért ne paráztassátok már szegényeket ennyire!!

nincsem semmi komoly baj biztosan!! És nem fogtok logopesuhoz járni! Mert ha elviszed egy gyogytornászoz hogy megnyugodjatok, akkor ő max tornát javasl és fog mászni,kúszni !!


de hozzátenném a lányaim is és sok ismerősöm gyereke később csinát mindent és semmi bajuk. Annyi h a kúszás már megvolt ,de felülni kb 10 hós után tudtak, mászni meg 11 hósan.

attól hogy jó masszív lehet épp kötött,de az is lehet semmi baj :)nyugi!!!!!

2012. ápr. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/23 A kérdező kommentje:
Köszönök minden hozzászólást! igen, azért most eléggé aggódom, de még legbelül mindig azt gondolom, hogy nincs semmi baja, csak lusta. sokat gagyog, mondja, hogy: gágágá, babababa, mumumumu, kérésre tapsikol, azokra a zenékre reklámokra, ami tetszik neki, mozgatja a lábát és tapsikol, sok mindent csinál a szájával, buborékot fúj, brummog (nem tudom másképpen kifejezni magam), a játékokat dobálja stb... én a mozgását sem látom teljesen passzivnak, hogy csak ülne vagy feküdne, mint egy darab fa, pl.: egy pár napja, ha ülő helyzetben van, akkor hátra tolja magát a kezeivel, addig amig nem ér el valamilyen felületet a hátával, vagy ülő helyzetből megpróbál négykézlábra fordulni, szóval én úgy látom, hogy csinálgatja, De a lényeg, hogy valóban eddig még semmi nem megy. azért most kedden mindenféleképpen beszélek a doktor nénivel, hogy mi legyen. Még egyszer köszi mindenkinek.
2012. ápr. 7. 15:00
 17/23 anonim ***** válasza:

Én ajánlok valamit ami az én lányomnak segített! 7 hónaposan semmit nem csinált de komolyan semmit, ennek ellenére egy tök jó kedélyű baba volt ölemben gyönyörűen tartotta magát! Mégis izgultam aggódtam! Barátnőm kislánya 9 hónaposan dettó mint ti, elvitte gyógytornára! Tudod itt Nyíregyen miben merűlt ki a 9 hónapos gyógytornája? Van a nagy gimnasztikai labda, arra hason a baba és előre hátra szórakoznak vele.... elvileg ez hát meg nyakizom erősítő ami ezekhez a mozgásokhoz kell! Na én akkor elkezdtem ilyet játszani a lányommal, egy hét múlva hasra fordult magától, egy hét múlva pedig beindult 4kézláb :) Most 9 hónapos és feláll magától, néha rájön hogy tud lépkedni is :) Ne aggód agyon magad meg ne erőltesd őt sem mert megérzi hogy valamit nem teljesít jól és na aaaaz ki hat az egész kis életére! Ők már ilyen kicsi korban nekünk akarnak megfelelni minden pillanatban! :)


Üdv: Timi

2012. ápr. 7. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/23 anonim ***** válasza:
67%

nem olvatam el a válaszokat, de gondolom újdonságot nem fogok írni.

minél előbb keress fel egy szakembert, szinte biztos vagyok benne, ha nem ültetted volna akkor minden rendben lenne a babáddal. nagyon nagy butaság volt azelőtt ültetni, hogy még nem ült fel magától. nem volt kész még rá a gerince és egyrészt ebből gerincproblémái lehetnek, másrészt te akadályoztad ezzel a mozgásfejlődését, nem volt motivációja, anélkül, hogy megemelte a fenekét, máris ülésbe lett téve!

arról nem is beszélve, hogy az agy fejlődését a mozgás indítja be és nem jó, hogy az ülés előbb volt mint a kúszás, nem jó sorrendben indul be az agya :(


vidd el dévényeshez, majd ő segít és NE ÜLTESD SOHA TÖBBET!!!

ha ülni akar, majd kitalálja hogy kerüljön ülő helyzetbe!

2012. ápr. 7. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/23 anonim ***** válasza:
53%

Nem tudom ki az a marha, aki mindenkit lepontozott!

A lényeg!

Nem megijedni kell, de a legnagyobb butaság a védőnőre bízni ezt.

Mi járunk Dévényre, a tornász szerint 5 gyerekből 4-nél a védőnő nem vett észre semmit.

Sőt van,akinél még az orvos sem!

Ahogy nálunk sem! Én magam éreztem,hogy gond lehet, elvittem másik orvoshoz, aki mondta,hogy valóban baj van a nyakával. Szerencsére elég korán kerültünk a kezelésre.

Lehet,hogy nincs gond, de azért mutasd meg szakembernek!

2012. ápr. 7. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/23 anonim ***** válasza:
Fiam 10 hónapos és "csak" kúszik. Járunk vele konduktorhoz, de még soha nem mondta, hogy baj lenne, hogy nem mászik, nem ül magától. Szerintem azért nézesd meg. A fiam is elég későn kezdett el kúszni, már majdnem 9 hónapos volt, addig ő is csak pörgött. Pedig látta orvos is és a konduktor is és mindkettő azt mondta, hogy semmi szervi baja nincs. De szerintem nézesd meg, márcsak azért is, hogy megnyugodj!
2012. ápr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!