Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 9 hónaposom még mindig nem...

9 hónaposom még mindig nem kúszik, nem ül fel magától, nem mászik? Kezdjek jobban aggódni? Mit tegyek?

Figyelt kérdés
egyébként pörög az ágyon, de amióta tud ülni stabilan azóta a földön nem hajlandó egyetlen percig sem hason lenni, de nem is akar átfordulni, csak az üvöltés megy. próbálom négykézláb rakni, de mindig kicsúsztatja a lábait és igy nem haladunk semerre. egyébként erős baba, jókedvű, mosolygós. Nézessem meg orvossal, vagy még van időnk. de, ha nagyon őszinte szeretnék lenni akkor az ágyon saját magától négykézlábra veti magát, és rúgózik, meg a lábaival előre löki magát, de a kezei maradnak egy helyben és ezért csak a feje fúródik a paplanba, de haladni nem halad.
2012. ápr. 7. 12:41
1 2 3
 21/23 anonim ***** válasza:

Aki ordítva írja hogy SOHA NE ÜLTESD vissza vehetne! Mivel nem egyformák a gyerekek! Én segítettem neki ülni mert húzta magát ülésbe, és hogy nem elég erős a nyaka meg gerince???? Akkor kedves kommentelő az én gyerekem 2 hónaposan miért tartotta gyönyörűen magát mikor ölben volt? Szinte kihúzta magát! Nem hinném hogy az én lánykám azért nem ült fel magától! Szóval nem kell ilyen nagy okosságokat írni..... Ha neked van szíved nézni a kis sikertelen próbálkozásait, meg hallgatni az ordítását csináld, de ne írj így egy másik anyukának! Kérdezem én látsz egy halat vergődni a parton, nem mész oda segíteni neki mert majd úgyis rájön hogy menjen vissza a vízbe? Nem veszekedni akarok de egy két ember már megint csak ordibálni jött fel a GYIK-re :( Én erre már csak megint azt tudom mondani hogy mikor anyukám, meg mamám, meg dédim született nem volt ennyi elvárás szegény babáktól.....! Abban az időben is megtanultak forogni, kúszni, ülni gyógytornász nélkül! És persze ÉN hiszek az anyai megérzésben! Anyuka: te látod, te érzed hogy ne le van e maradva!


Üdv: Timi!

2012. ápr. 8. 00:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/23 anonim ***** válasza:

Unokatesómék fia is 9hónapos és ő sem nagyon csinál semmit...

Nem mászik,nem ül magától(bár állítólag mostmár igen),amikor utoljára voltam náluk(3hete),nem bírt egyedül ülni,amikor fekvő helyhetből fel akarta ültetni az anyja és megfogta a kezét,a kicsi úgy "húzta fel magát",hogy a fejét nem tudta megtartani!Ő is egészséget,fejlett,erős,mosolygós baba...

Szerintem nem kell aggódnod,később érős típus ő is!Hallottam már olyat is,hogy majdnem 2évesen kezdett el járni...

A bébid nem szeretné elkapkodni a dolgokat!=)

2012. ápr. 8. 09:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/23 anonim ***** válasza:

Kedves Timi!


sajnos én már nagyon sok olyan babát láttam aki azért nem csinált szinte semmit mert anyuka ültette. hisz a pár hónapos gyerek kihisztizte, ahogy te is írod.

és bizony ez igen erősen visszavetheti a mozgásfejlődésben, nincs motiváció, hisz megnyekken és anya a kívánt pózba rakja.

ez igenis nagy probléma.

a példádat meg nem is értem. hisz a hal kimúl ha nem segítesz míg a babád azért csak nem... bár lehet vicceltél :)

én nem segítettem a babámnak, tanultam és láttam épp elég negatív példát. ha ülni akart akkor szépen felült magától, ez 6 hónapos korában volt.

ha nyügizett, játszottam vele, ennyi. persze biztos könnyebb lett volna ülésbe rakni, de nekem számít, hogy 30 éves fájni fog-e a háta vagy 60 évesen meggörnyedve jár.

nem okoskodom, pontosan tisztában vagyok vele és ezt megosztottam a kérdezővel. ezek után majd eldönti, hogy mit tesz. mindenesetre remélem egy gyógytornászt felkeres, mert mint írtam az agy fejlődését a mozgás indítja be és nagyon meg kéne erősíteni az izmait, hogy ne ülni tudjon hanem felülni, kúszni, mászni!

üdv

2012. ápr. 8. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!