Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Amikor azt mondják nekem,...

Amikor azt mondják nekem, hogy a 3 hós babának már tudnia kell (ene) megfogni dolgokat, az azt jelenti hogy nyúlnia kellene érte és megragadni, vagy ha beleteszem a kezébe akkor tartani?

Figyelt kérdés

Az én 3 hós babám nem fog semmit. Akarva meg aztán végképp nem. Legtöbbször még mindig ökölbe van szorítva a keze és úgy hadonászik vele.

Ha beleteszek a kezébe valamit, akkor pár másodpercig szorítja,de aztán elengedi. Ennyi.


2012. ápr. 8. 16:33
 1/4 anonim ***** válasza:

Ezen én is gondolkoztam, pedig második baba:)

A védőnő a 3 hónapos kontrollon úgy csinálta, hogy odatette az ujját a baba kezéhez, ő meg reflexszerűen megragadta és megszorította.

A védőnő azt mondta, ezt kell csinálni, ő erre értette hogy megfog dolgokat.

De én is úgy emlékszem, hogy a tudatosan nyúlás kicsit később van. A kislányom 4 hónapos, most már néha meg tudja fogni a pihenőszék ívéről lelógó játékot, de nem tudom, ez mennyire tudatos nála.

2012. ápr. 8. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Nincs lemaradva semmiről. Még elég ha megszorítja a dolgokat. Kisfiam 4 hónaposan kezdett tudatosan megfogni dolgokat, de még most is sokszor kiesik a kezéből.Most 4,5 hónapos.
2012. ápr. 8. 17:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Kerdezd meg a vedonotoket vagy a dokit tanacsadason. Egyik ismerosom fianak sokat volt meg ekkor okolben a keze, deveny tornara kellett mennie, mert feszes volt az izma, ezert nem haladt. A fiam harom honaposan nyult a dolgokert es meg is ragadta oket, pl. Jatszoszonyegen a lelogo figurakat. De persz e hadonaszva,: ugyetlenkedve, ne ugy kepzeld, hogy odanyul es megvan. Es csak par masodpercig tartotta meg ekkor. Egyebkent ilyenkor hetek alatt is sokat fejlodhetnek, sot, napok alatt is. Lehet, hogy ma meg nem sikerul, de holnap igen. Szerintem ugyes a babad, lemaradva tuti nincs.:-)
2012. ápr. 8. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Nem kell még utána nyúlnia. Ha vmit a kezébe teszel, esetldg pár pillanatig fogja. A kisebbik fiam 4-5 hósan kezdte egyre több ideig fogni ha a kezébe tettem. Igen csak 6 hónapos körül volt, amikor nyúlt érte. Úgy emlékszem a másik háromnál is hasonló időben volt, mint a törpinél.
2012. ápr. 10. 08:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!