Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Vannak eleve nehezen elalvó...

Vannak eleve nehezen elalvó babák? Lesz olyan, hogy beleteszem az ágyába és magától el tud majd aludni?

Figyelt kérdés

Most 4,5 hós. Ha nem alszik eleget, akkor a köv. elalváskor nagy sírás szokott lenni és még nehezebb elaltatni, kézben kell vele sétálni, máshogy nem megy. Próbáltam már neki altatót énekelni, de semmi hatása sem volt, kb. 2 hétig próbáltam. Altatózene, popsipaskolás, semmi, csak rázendített. Ölben néha elalszik rövid séta a kézben után, de ha nem, akkor feszíti magát és elkezd nagyon sírni.

Másnak is van ilyen babája? Miket próbáltatok már az önálló elalvás érdekében? És mennyi idős a babátok?


2010. jún. 12. 21:19
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
44%

Lehet nekem szerencsém is volt, de én mindegyikkel hazajöttem a kórházból, leraktam az ágyába és aludt. Soha nem altattam kézben és soha nem veszegettem ki az ágyból (temészetesen, a betegség más tészta)

szerintem azért a legtöbb babát rá lehet erre szoktatni, a kórházban is elalszanak egyedül.

2010. jún. 12. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 anonim ***** válasza:
Szia! Az én babám pici korától kezdve nagyon jó alvó volt viszont Nagyon Nehezen ELALVÓ baba volt .És aztán 5hónaposan kezdődött az h vacsi után letettem a kiságyba simiztem kicsit és aludt is. De mióta fogzik mászik lépeget azóta újra nehezen alszik el:(.Kb 1,5-2 hónapja:(most 10 hós! Szerintem igen is vannak nehezen elalvó babák! És ő minden elalvás előtt sír van h nappal képes 2órán át ordítani elalvás előtt pedig már alig áll a lábán olyan álmos!
2010. jún. 12. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/18 anonim ***** válasza:
21:25ös vagyok.Azt el felejtettem hogy van egy zene a telómon amit pici kora óta bekapcsolok alváskor és arra alszik el:)!
2010. jún. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 A kérdező kommentje:
Én is sokszor látom, hogy a szemei már kicsik és ásítozik, de akkor elkezd nyűglődni, majd sírni. Ha nem venném fel, vörösre üvöltené a fejét. Szóval ez a beteszem, kiveszem mődszer biztos nem jönne be. A maradék álom is kimenne a szeméből és a köv. alvásnál csapódna le.
2010. jún. 12. 21:28
 5/18 A kérdező kommentje:

21:25-ös, de jó neked! Milyen stílusú zene?


Meddig kellene ezeket a zenéket, altatókat próbálgatni, hogy "hatásos"-e rá?

2010. jún. 12. 21:30
 6/18 anonim ***** válasza:

21:25 ös vok

Nem kimondott altató de nekünk bejött mert szép lassú szám:)!

http://www.youtube.com/watch?v=8-Zr1FUiZ0c

2010. jún. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:

Azt írtad, hogy ha nem alszik eleget, akkor a következő alváskor sír? Nem lehet, hogy túl későn teszed le, pontos napirendet tartotok? Az én lányom jövőhéten lesz 5 hónapos, és lényegében rugalmas, kb. fél órás eltolódásokkal van napirend, ami azt jelenti, ha azt látom, hogy álmos, akkor lefektetem, cumi a szájba, van morzsolókendője, pelusa, azokat szorongatja. Ha nyűgösebb, akkor egy fejsimi, vagy hátsimi és már alszik is.

Napközben minden étkezés között alszik, de a sorrend nem mindig tartható. Van, hogy evés után rögtön alszik, van, hogy fennvan egy-két órát, ez változó. Az evések általában egy időben vannak, de az alvásokat ő szabályozza. Ha nem álmos nem teszem le, csak ha már ásítozik, vagy látom, hogy nem reagál a játékokra, nem mosolyog és dörgöli az orrát vagy a szemét. Ilyenkor mindig leteszem aludni, még akkor is ha fél óra van az evésig. A pocija úgyis felébreszti, nem hagy ki ezzel egy evést, csak csúszik egy kicsit, vagy egyszerűen felkeltem, ha nagyon bealudna. Ez nem szokott problémát okozni, mert 5 perc múlva már kér is enni.

Egyébként a mi lányunk is sírt kb. 3 hónapos korában az esti ceremónia közben, aztán rájöttünk, hogy túl fáradt volt már. Ezért egy órával korábban kezdtük, és szent volt a béke. Mostanában megint nyűgösebb, sietni kell a fürdéssel, így úgy döntöttem, hogy holnaptól még előrébb hozzuk, 8 órára.

Az önálló alvást, ha nem az elején kezdted, akkor kissé macerásabb megtanítani, legalább is szerintem. Ha kézben altattad eddig, akkor mindenképpen legyen meg a fizikai kontaktus, erre jó a símogatás. Én, ha altatnom kell, nem szólók hozzá, csak csendben simogatom, vigyázok, hogy a cumi el ne tűnjön. Jó lehet a zene is, bár az én lányomat csak a játékok hangja érdekli, így nem igen foglalkozik a zenével. Jó lehet egy pelus, vagy egy puha kismackó, morzsolókendő, ez utóbbit nagyon szereti a lányom. Belefurja a fejét, és úgy alszik el.

Szóval vannak szerintem megoldások, csak következetesnek kell lenni, lehet, hogy eltart még pár hétig, de majd megszokja.

2010. jún. 12. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 A kérdező kommentje:

Volt, hogy betettem az ágyába és csak vigyorgott és azonnal felélénkült.

Elég jól tartja a napirendet, most ez a meleg kicsit neki is betesz, de egyébként evés után kb. 1,5 órát fentvan aztán alvás 1 óra és evés előtt fél órával kel. Felveszem és séta és elalszik viszonylag gyorsan, csak amikor későn veszem fel, vagy előtte nem tudta magát kialudni, akkor van nagy sírás elalvás közben.

2010. jún. 12. 22:01
 9/18 A kérdező kommentje:
Én a zenét nem vettem észre, meg az alatatót sem, hogy érdekelné, van kis kendője is, de az sem. Csak a séta.
2010. jún. 12. 22:03
 10/18 anonim ***** válasza:
66%

Nekem is rossz alvó a fiam. Pici kora óta vagy cicin vagy babakocsiban alszik el. Ölben is elaludt, de ahogy tettem be az ágyába egyből felriadt és jött az üvöltés.

Most 21 hónapos és még mindig így alszik...a hagyom üvölteni, majd elalszik módszer szerintem embertelen..

2010. jún. 12. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!