Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Van értelme a járókának?

Van értelme a járókának?

Figyelt kérdés
Szerintetek érdemes járókát venni, vagy hagyjuk, hogy a lakásban induljon felfedező útra. 10 hónapos a fiam, kúszik, mászik, felül, feláll, és a kiságy rácsai mentén lépeget.
2012. ápr. 12. 12:02
 1/8 anonim ***** válasza:
Kell a felfedezés, de nekem nagyon hasznos volt a járóka minden gyerekemnél. Ha csak egy pillanatra is nem tudtam rájuk figyelni (pl. wc-re mentem), beraktam őket, és így nem kellett aggódnom. Ugyanez volt, míg felmostam, házimunkáztam. A többi időben "szabadon" voltak, de ilyenkor nagyon jól jött a járóka.
2012. ápr. 12. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Ha nem akarsz mindvégig mellette lenni amíg fent van nagyon is érdemes venni.Bár nekünk baba karámunk van ugyanolyan,mint a járóka,csak nincs alja,kb 2m2 es saját kis kuckója van,eljátszik benne akár 3/4-1 órát önállóan,most 11,5 hónapos,6 hónapos korától,mászik,áll,7 hónapos korától lépeget a bútorok mentén,10 hónapos kora óta totyog egyedül,hidd el nekem ilyen mozgékony és eleven babáknak kell,hogy meg legyen határozva merre mehetnek,ha mellette szeretnéd a dolgod is megcsinálni,szerintem elengedhetetlen,hogy biztonságos helyen legyen.
2012. ápr. 12. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
Nálunk mind a kettőnek volt, illetve van. Ahogy az első írja, jól jön, ha "biztonságban" akarod tudni. Bár mi kb 5 hónapos koruktól használtuk, a nagyobbik mikor ilyen idős volt, mint a tiéd, felmászott a hálón, így már inkább veszélyes volt, mint biztonságos. A kicsi szeret benne lenni, ha dolgom van, akkor beleteszem. Szerintem jó, ha van!
2012. ápr. 12. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:

ez nem egy olyan dolog amit így ismeretlenül meg lehet válaszolni.

ha a ti lakásotok bababiztos és meg tudod oldani, hogy mindig rajta legyen az egyik szemed akkor nem kell.

mondjuk ha 10 hónapos és eddig megvoltatok nélküle akkor szerintem nem kell.


nekünk majd 300nm-es a ház, kert van, állatok, le kellett néha szaladnom vizet, kaját adni az állatoknak, jött a postás, stb. addig kellett a járókat. kb. 1 éves koráig használtuk, utána vagy a kiságyba tettem bele arra a 2 percre vagy vittem magammal.

2012. ápr. 12. 12:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
Gondolkoztam én is a "kerítésen" csak nem tudom, hogy nem tud-e felborulni? Amíg ki kell mennem valahova addig a kiságyba teszem, a konyhában pedig eljátszik az etetőszékben. Nekem is eszembe jutott, hogyha eddig nem volt akkor ezentúl minek? De nem tudom, hogy vegyek-e vagy sem. Ha vennék akkor összecsukható lenne jó, de arról meg azt hallottam, hogy balesetveszélyes. Tanácstalan vagyok, de köszönöm a véleményeteket!
2012. ápr. 12. 12:24
 6/8 anonim ***** válasza:
Szia,azt gondolom én is,hogy ha tíz hónapig nem használtátok,akkor a helyetekben már nem vennék.Lehet,hogy két hónap múlva járni fog,már nem fogja jól érezni magát a járókában.Szerintem ezért már felesleges pénzkidobás.
2012. ápr. 12. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha egy szobát bababiztossá tudsz tenni, és az ajtajára rácsot szerelni, szerintem ne vegyél. Jó az, ha szabadon közlekedhet, ha valamiért be kell "zárnod", így is megoldható. Nálunk azért is alakult így, mert kicsi a lakás, nem fért volna el a járóka, de jól működött/működik.
2012. ápr. 12. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
nem tud felborulni,kb 2 éveskorig használható,bár egy 2 évest nem tennék bele,összecsukható is,nagyon ügyesen tud benne gyakorolni,pl a járást,szerintem hasznos,ki engedjük mi is és mászkál a lakásban,de érdekes módon szinte csak benne játszik,kint minden más érdekesebb
2012. ápr. 13. 07:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!