Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák! Szerintetek mi...

Anyukák! Szerintetek mi (lenne) a dolga a védőnőnek és a gyerekorvosnak?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 12. 19:08
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
A gyerekorvosnak az oltások beadása, betegség kezelése és tanácsadás. Védőnőnek a gyerek jólétének ellenőrzése, tanácsadás.
2012. ápr. 12. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A kismama gondozása, figyelemmel kísérése. Majd szülés után a baba és az anyuka figyelemmel kísérése, ellátni az anyukát információval. A gyermek fizikai, szellemi fejlődésének figyelemmel kísérése, szülők figyelmeztetése a védőoltások idejéről, tájékoztatást adni azok hatásáról, mellékhatásáról. Szűrővizsgálatok végzése. Hivatalosan sokkal sűrűbben kell látogatni a családokat,mint ahányszor a védőnőknek erre lehetőségük, idejük van.

Gyermekorvos végzi az újszülött első vizsgálatát a kórházban,majd a házi gyermekorvos is szűri a babát a hazaérkezés után. Normális esetben a szűrés a baba otthonában történik. A gyerekorvos (is) tanácsot ad a baba gondozásával, ellátásával kapcsolatban. Ő adja be a védőoltásokat. A házi gyermekorvos szűri a gyermekeket rendszeresen, szintén figyelemmel kíséri szellemi, fizikai fejlődését. Ezen kívül elvégzi az intézeten kívüli vizsgálatokat, gyógyszert ír, beutal. A mi háziorvosunk a kamaszokra különösen odafigyel, ha gyanúsan sokszor jelenik meg akkor értesíti a szülőket, hogy tudnak-e a hiányzásról. Nagy hirtelen ennyi ugrott be.

2012. ápr. 12. 19:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 kíváncsicska ***** válasza:
100%

A második válaszoló szinte mindent leírt!Annyit írnék még, hogy szerintem a várandós anyukának a félelmeit kétségeit (ha vannak)a szüléssel kapcsolatos aggályait próbálja megszüntetni.

Miért kérdezed?Nem vagy megelégedve velük?

2012. ápr. 12. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

Szerintem is,amit a 2. leírt!

Na nekem nem jött be!

4 hónapos a fiam, a 4. védőnőmet kapom, de össz-vissz kétszer lépték át a ház kapuját. Mondjuk nem gond, mert igazából nélkülük is boldogulok.

Az orvosom sem a legjobb. A fiam nyelve le volt tapadva, nem ő vette észre. Múltkor többször hívtam, nem vette fel, pedig sokszor eddig még nem volt rá szükségem. Kicsit ekcémás a bőre, arra sem tudott sok okosat mondani, gyógyszerész barátunk adott krémet!

Szóval én a védőnőt már nem hívom, a dokit meg csak ha oltást kell beadni!

2012. ápr. 13. 05:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
51%

gyeremek orvosnak minden egészségügyi dolog meglátása is lenne.


pl fontos lenne a sok kövér föleg nagyon kövér gyerekek szüleivel jól elbeszélgetni és elmagyarázni mit is okoz egy 2 évesnél 20 kiló. mert sajnos a legtöbb nem teszi.

aztán nekik is kellene sima tanácsadást is rendezni ahol elmondja a védöoltások pozitív negatív hatását is.

vagy pl a mienk azt is elmodnta 1 éves vizsgálton hogy a lábak hogy fognak állni, mikor lesz x mikor O, mert ez változik az évek során. olyan dolgokat elmondani ami késöbb feljöhet kérdésként.

2012. ápr. 14. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

nálunk ,,,vas megye...

mondta a dokim hogy diétáztassam a lányomat ..mert nem tesz jót a szívének..én meg vagyok elégedve a dokimmal is..védőnéni is aranyos..

2012. ápr. 14. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

szerintem is az, amit a 2. leírt + védőnőnél:

szociálisan hátrányos helyzetű családok támogatása (akár felajánlott ruhák kiosztása)

szervezett csoportok: klubok, előadások létrehozása kismamáknak, szülőknek, akár baba-mama klubok

jó lenne, ha tudnák, hogy az adott kerületben milyen lehetőségek vannak családok, kismamák, babák számára (programok, képzések, szakemberek stb.)


a gyerekorvosnak szerintem is jobban oda kéne figyelniük a gyerekekre. nálunk abszolút futószalag az egész, semmit nem mond el, csak amit sikerül harapófogóval kiszedni belőle: 1-1 félmondat, rakjam össze a többit :(

2012. ápr. 14. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!