Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15 hónapos oltás kötelező?

Irén24 kérdése:

A 15 hónapos oltás kötelező?

Figyelt kérdés
Én valahogy nem akarom az oltást a lányomnak mindenki azt mondja hogy betegek tőle a babák,meg hogy 2 egyszere kicsit sok ,válba 1 meg combba nálatok hogyan volt?
2012. ápr. 13. 14:07
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
66%
Kötelező,úgyhogy nem kivánságműsor. Semmi komoly baja nem lett a kisfiamnak.
2012. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
74%

Igen, kötelező.

A kérdésed amúgy elméleti, hiába nem akarod beadatni, akkor is be kell.


Túl lesztek rajta, mint mindenen. Lányomat ez az oltás megviselte, a többi nem. De semmi komoly baja nem lett, rég túl van rajta, nem is emlékszik rá, és lassan én sem.

2012. ápr. 13. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
91%
2 hete kapta meg a fiam a 15 hónapos kötelező oltást. Az egyiket a bal fenekébe, a másikat a jobba. Semmi baja nem volt tőle!
2012. ápr. 13. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
28%

sajnos kötelező!

Én tökéletesen megértelek, h nem akarod, mi sem akartuk, ezért költöztünk külföldre, ahol semmi sem kötelező.

De amúgy csak egy oltást kap a gyerek, a másik választható, úgy tudom a prevenar-t adják újra.

Mondd, hogy azt nem kéred, és kész. Max ha nagyon szeretnéd, hogy az is benne legyen a gyerekedben vidd vissza 8 héttel később.

Amúgy van a homeopatias oltás ki és bevezető cucc, ez felkészíti a kicsit az oltás okozta károkra, és kivezeti a szervezetéből a sok káros anyagot. Ezzel kissé enyhítheted az aggodalmad.

Homeopatias gyógyszertárakban kapni.

2012. ápr. 13. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
Miért nem akartátok? Milyen káros anyagokra gondolsz??? (Bocsi, kérdező, de ez érdekelne...)
2012. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
Kötelező. Minden gyerek másként éli meg. A fiamnak egyiktől sem volt baja, a 15 hóstól sem.
2012. ápr. 13. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
47%
Inkább 1-2 megviselt nap, minthogy kijöjjön valamilyen komolyabb betegség, vagy szövődmény rajta.
2012. ápr. 13. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Lehet, hogy kicsit belazasodik tolle vagy nyugosebb lesz par napig de ez is immunrendszer fuggo. En nem meggyozni akarlak de azert gondold meg jol mert a mumsz, rubella... egyik sem jatek. Ritkan elofordul, hogy az oltastol komolyabb baja lesz de az 100ezerbol 1 es altalban olyanokkal fordul elo akinel valami gond van az immunrendszerrel, majjal, szivvel stb. De meg ezeknel is ritkak a komolyabb komplikaciok. Viszont ha kesobb a gyereked elkapja ezeket a betegsegeket nagyobb koraban lehet nem fogja megkoszonni. Nagyon veszeljesek. Nem tudhatod, hogy nagykoraban hova fog utazni, vilagot akar latni... Igaz ezek a betegsegek mar-mar lassan kihaltak Magyarorszagon es keves az esely, hogy elkapja de barki barhonnan behozhatja. Angliban sem ismertek a TB-t eddig es nem is oltanak HCG-vel szuletes utan. Ebben az evben viszont valaki behozta kulfoldrol valamelyik alban orszagbol es egy egesz iskolaba kitort a panik, a gyerekeket szurni kellett, hogy elkaptak-e vagy sem stb. Nem szabad ilyennel jatszni. Ezek az oltasok nem hiaba lettek kitalalva. Meglatod nem lesz semmi baj.
2012. ápr. 13. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:
39%

sajnos nem szeretnék vitát nyitni, mert többszőr le lettem ordítva itt, h hülyeségeket írok, mert oltás ellenes vagyok. Ha nagyon érdekel a téma,nézgesd meg ezt a honlapot:

www.nebancs.hu, illetve ajánlom neked ezt a könyvet: Dr Martin Hirte Védőoltások pro és kontra

Ha otthon élsz és elolvasod igaz nem sokat tehetsz a kötelezők ellen, de lehet a választható oltásokat nem fogod beadatni, ezzel is segítesz a gyerekeden. Az én gyerekem egy éves koráig semmilyen oltást nem kapott, utána kapott egy dtpa...-t és ennyi, de ez bőven elég a mai oltásviszonyokat nézve.

Sokan ezzel nem értenek egyet, mi nem is reklámozzuk otthon sem, nem is nagyon tud róla senki, csak akinek kell, és akik elfogadták. Én sosem szólok bele hogy a rokongyerekeket, unokatesókat, agyon oltják, ezért cserébe én is elvárom tőlük ugyan ezt. A gyerekem már 3 éves is elmúlt, eddig sosem volt semmi baja, kis nátha persze, de semmi láz, hasmenés, fülfájás és társai. Sokan mondhatnánk, h persze mert szerencsém volt, de én nem ezt gondolom.

És mondom, nem szeretnék semmilyen vitát, én elfogadom, h valaki úgy próbálja védeni a gyerekét, hogy minden ellen beoltja, én meg pont az oltásoktól próbálom védeni. Különbözőek vagyunk.

2012. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 anonim ***** válasza:
14:27-es vagyok, bocsi, elirtam. Nem HCG hanem BCG. :)
2012. ápr. 13. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!