Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » A 15 hónapos oltás kötelező?

Irén24 kérdése:

A 15 hónapos oltás kötelező?

Figyelt kérdés
Én valahogy nem akarom az oltást a lányomnak mindenki azt mondja hogy betegek tőle a babák,meg hogy 2 egyszere kicsit sok ,válba 1 meg combba nálatok hogyan volt?
2012. ápr. 13. 14:07
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
igen kötelező.
2012. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:

Nem kötelező mind a 2. Az egyik a prevenar, amit el lehet halasztani. Ezt ti kértétek a gyerekorvostól.

Az MMR oltás a kötelező. Én is nagyon paráztam tőle. Utána olvastam és hát nem sok jót írtak róla, már ami a mellékhatásokat illeti. 1 hónappal előtte már szóltam a nagyiknak, ha nagyon vészes lesz, akkor riasztom őket, beszereztem 2-3 féle lázcsillapítót stb.

Ehhez képest a fiam meg sem nyikkant tőle. Se láz, se nyűg, semmi.

Egyébként az egyik gyógyszerész ismerősömtől hallottam, hogy ezek új szériás oltóanyagok, kevesebbszer fordul elő mellékhatás.

Viszont a gyerekes ismerősöktől az jött le, ha a 2 oltást egyszerre kapja, szinte borítékolható a láz.

Ja, és én csak az MMr-t adattam be.

2012. ápr. 13. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
Két fiam van, egyiknek sem volt semmi baja, mindkettőt egyszerre adták be. Lehet szerencsések vagyunk, de egyik kötelező oltás után sem volt semmi bajuk.
2012. ápr. 13. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:
71%

MMR kötelező. nem piszkálni akarlak, de mielőtt kiakadsz tőle, utánaolvashatnál.

azért betegszenek meg utána a babák mert él vírust adnak be csak legyengítettet.

de mivel lenne jobb ha nem a gyengítettet hanem a rubeolát kapná el??? vagy a szamárköhögést?

azt nem sajnálnád?

2012. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
0%
Az én kisfiam elkapta az oltástól a szamárköhögést 3x-is, így oltási károsdottnak számít, a többi oltást nem kell neki beadatni ebből a fajtából.2
2012. ápr. 13. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:
0%
Ahogy má írta valaki, járj utána a homeopátiás oltáskivezetésnek, akár homeós dokohoz is elmehettek és ő is tud segíteni. Nálunk novemberben lesz aktuális, én fogom kérni a kivezetést, az élő vírust tartalmazó oltásoknál nagyon ajánlott, hosszú távú mellékhatásokat is meg lehet vele előzni (pl. tartós alvászavar).
2012. ápr. 13. 17:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!