Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Lehetséges, hogy 10,5 hónaposa...

Lehetséges, hogy 10,5 hónaposan tud pár szót egy gyerek?

Figyelt kérdés

Pl.:

baba, anya ( ana), gyere (deje), nem, apa (pa), de


2012. ápr. 14. 21:14
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

pont ezeket írtam volna.

ennyi idősen kb. 5 szó teljesen átlagos :)


enyém is mondott 10 hónaposan már szavakat:

lámpa, nem, apa, anya, hinta

aztán 2 elmúlt mikor végre beszélni is elkezdett :)

2012. ápr. 14. 21:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
54%

persze h tud ennyi idősen már.

15 hónaposan már mondatokban beszélt a lányunk.

Ez egyéntől függ.

2012. ápr. 14. 21:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
100%

10 hónapos a lánykánk. Szerintem még csak utánozza a szavakat, nem is mindig tudatosan használja, bár megesik olyan is.


Anya(Aja), Apa (Ata), tátá (pápá), gyere (gyeje/deje), hamm bár ez nem igazán szó.. kb itt tartunk. Hangsúlyozom sokszor nem tudatosan használja őket.

2012. ápr. 14. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 alaszka ***** válasza:
Enyém egy hét múlva lesz 10 hónapos, és ugyanezek mondja, amit az előző írt, a gyere kivételével. :)
2012. ápr. 14. 22:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
57%
Azért azt a "persze" választ megkérdőjelezném... Nem azért, mert irigykednék, mert az én fiam egy szót tudott (és most, 1 évesen egyáltalán nem mondja), hanem mert szerintem nem ez az átlag, hogy perszézzük. Maradjunk annyiban, hogy lehetséges.
2012. ápr. 14. 23:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
Nem tudom, én inkább arra fogom hogy éppen ilyet gyakorol. Már az első gügyögések is mindkettőnél annnya volt, de ez persze teljesen véletlen, én így gondolom a többi "szavát" is.
2012. ápr. 15. 06:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:

Igen, abszolút elképzelhető. Az én kisfiam is mondott már ilyen korban pár szót: nem, de, baba, bá (apa), va-va (vau-vau), tete (tente), ámuá (anya), hasszi (virág, hapci).

Most 2,5 éves múlt, és nagyon nagy dumás. :))

2012. ápr. 15. 06:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Igen, lehetséges. A lanyom is mondott pár dolgot annyi idosen. Szinten baba, mama, papa, apa, lámpa, vau-vau.

Most lesz 14 honapos, rengeteg állatot utánoz, neveket mond, nyami-nyamizik, és nagyon sok szónak mondja az elejét. Cserfes típus, annyi szent. Kinyílik a szeme, meg a szája is azonnal. :)

2012. ápr. 15. 08:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%
Nem átlagos, de miért ne lehetne. Van itt olyan akinek kérdezgeti a 10 hónaposa, hogy "mi ez" :)
2012. ápr. 15. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

Lehetséges. Amelyik gyerek "kommunikatívabb", ilyen idősen igenis használhat már tudatosan és következetesen szavakat/hangsorokat bizonyos dolgok azonosítására.

Egy logopédus anyuka

2012. ápr. 15. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!