Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyukák, akik sokáig (1 éves...

Anyukák, akik sokáig (1 éves kor felett is) ölben altattátok a babátokat! Meddig altattátok így és hogyan sikerült leszoktatni róla?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 14. 21:39
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
11%
Miért kell egyáltalán rászoktatni??
2012. ápr. 14. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
90%

17 hónapos koráig.

De szerintem hamarabb is le tudtam volna szoktatni erről, ha elég határozott vagyok. Többször próbálkoztam, de mindig hamar feladtam, meg a szerintem érezte a gyerkőc is, hogy anya se gondolja ezt teljesen komolyan... :)

17 hónapos elmúlr, mikor már majd beszakadt a hátam. Akkor döntöttem el, hogy befejeztük a ringatva altatást. Akkor szépen elmagyaráztam a fiamnak, hogy mától nincs ringatás, mert anyának nagyon fáj a háta, meg ő már különben is nagy fiú. Első este 10 perc alatt egyedül elaludt. Kb egy hétig tartott az átmenet, volt egy-két éjszaka mikor többször ki kellett venni, de mindig elmagyaráztam neki, hogy csak addif veszem ki míg megnyugszik, utána megy vissza a kiságyba.

Utólag azt mondom nagyon könnyű volt leszoktatni, de ehhez lehet, hogy az ő érettsége is kellett, nem csak az én elszántságom.

2012. ápr. 14. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
21%
Az én barátnöm fia így aludt 3 éves koráig. Aztán apuka ráparancsolt, hogy elég legyen a butaságból. 4 nap sírás és azóta nem kellett ölben altatni.
2012. ápr. 14. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
Szia!Holnap leírom részletesen a mi történetünket mert most sietnem kell.De írtam hogy megtaláljam a kérdésd.Mennyi idős a babád?
2012. ápr. 14. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
2 éves koráig. Nem szoktattam le, hanem amikor új ágyat kapott, leszokott magától.
2012. ápr. 14. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
88%
Nem emlékszem, meddig, de az biztos, hogy már elmúlt 1 éves a lányom, amikor még ölben aludt el. Úgy szoktattam le, hogy félálomban beraktam a kiságyba a cumisüveggel, és fogtam a kezét, lábát, hátát, stb. Nem mondom, hogy könnyen ment, de végül sikerült. És "rászoktatni" nem akartam, de nagyon hasfájós baba volt, és csak ölben nem üvöltött hónapokig. A fiamat nem tudtam rászoktatni, mert ő szintén hasfájós volt ugyan, de ágyban szeret elaludni egyedül. Pedig ugyanúgy nevelem őket, mégis mások a gyerekek :)
2012. ápr. 15. 00:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
82%

A lányom cicin aludt el, tehát logikus, hogy ölben. Valamivel kétéves kora utánig csinálta, nem is akartam leszoktatni, két éves volt, mikor született a tesója, ekkor pláne nem szerettem volna törést okozni neki ezzel. Aztán ahogy kezdett leszokni a ciciről (teljesen magától, soha nem próbáltam elvenni tőle) úgy szokott rá szépen arra, hogy az ágyában aludjon el. De ott voltam mellette.

Most 3 és fél éves, már jó ideje semmit nem kell vele csinálnom, mese és puszi után alszik szépen.

A fiam már piciként is volt, hogy nem az ölemben aludt el, mert ő nem mindig aludt be szopin. Ha jóllakott, mindig letettem, akkor is, ha bealudt, akkor is, ha nem. Ö másfél évesen sajnos leszokott a ciciről (neki nem tetszett, hogy újra terhes lettem, megváltozott a tej íze, nem kérte így) azóta lerakom este, melléfekszem és 10 perc alatt elalszik.

Nem vagyok híve a leszoktatásnak, azt gondolom, a baba jelzéseit kell követni, ők pedig mindig mindent szépen megcsinálnak, amint megérnek rá. Ha maguktól csinálhatják a dolgokat, sírás nélkül meg lehet úszni az egészet.

2012. ápr. 15. 07:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
A lányom 7 hónapos és az ágyában eszik fürdés után, én fogom a cumisüvegét, nem megy még egyedül és enni sem szeret. Kiveszem büfizni és ölben tartom míg elalszik, ez kb 10 perc, a hintaszékben ülünk és dúdolok neki. Az a 10 perc amúgy is eltelne a büfizéssel, de ő el is alszik annyi idő alatt. Mivel hason alszik, ha előbb leteszem, mint lemegy jól a tápszer a pociban, kihánya, tehát ez amolyan kényszermegoldás. Nem tudom ezen hogyan tudnék változtatni.
2012. ápr. 15. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

Kedves első, neked különösen! :(


Egyébként két okból "szoktattam" rá a babámat az ölben alvásra. Az egyik, hogy csak 4 hónapig szopizott, nagyon lelkiismeretfurdalásom volt miatta, így próbáltam biztosítani az összebújásokat. A másik kényelmi szempont volt: az első pillanattól a mai napig 5 perc alatt elalszik így.


Kisfiam 17 hónapos, kb két hónapja jutottunk el odáig, hogy már nem kell vele sétálgatnom, elég ha leülök a pihenőszékbe, és kicsit hintáztatom magunkat, közben éneklek neki.

Ő már leesésgátlós ágyban alszik. Előfordult már, hogy elaludt az ágyában, volt, hogy több nap egymás után is, aztán valamiért megint nem. Mindig ott ülök vele, fogom a kezét, vagy simogatom, énekelek neki, ilyenkor. Aztán valami történik, és addig sír amíg fel nem veszem. Így megint marad az ölben altatás.

De így belegondolva, talán valóban én nem vagyok elég kitartó.

Azt hiszem este újra megpróbáljuk. :) Elmagyarázni még sosem próbáltam neki, talán ez segít!

Még egyszer köszönöm!

2012. ápr. 15. 11:55
 10/11 anonim ***** válasza:
Szia!Lányom is 1.5 éves koráig a kezemben aludt el,aztán egyik napról a másikra már nem igényelte!Azt akarta hogy tegyem az ágyába,és magától elaludt:)Aggódtam én is hogy hogyan fogom leszoktatni de megoldódott magától!
2012. ápr. 15. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!