Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 11 hónapossal belföldön...

11 hónapossal belföldön nyaralni - felelőtlenség, önzőség?

Figyelt kérdés

Barátnőm szerint igen. Én eléggé sértve érzem magam, hogy emiatt önzőnek gondol.

Bababarát szállodába megyünk. Lesz kiságy, pancsoló, játszóház, délután gyümölcskóstolás. Természetesen végig együtt leszünk.

A lányom jól elvan, amikor a nagyszülőknél vagyunk, nem zavarja az idegen hely, idegen ágy.


Ti mit gondoltok?


2012. ápr. 16. 11:07
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Dehogy önzőség!!! Miért lenne az? Őt is viszitek magatokkal, neki is jó lesz szerintem egy kis újdonság! Lehet csak irigy a barátnőd!
2012. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:

Az én lányom pont 12 hónapos lesz, mikor nyaralni megyünk, nem szálloda, nem lesz se pancsoló, se játszóház.

Szerintem egyik eset se önzőség. Miért lenne az? Nem is értem.

2012. ápr. 16. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
5 hónaposan külföldrte mentünk nyaralni.Nagyon élvezte. A második 3 hónapos volt amikor szintén külföldi nyaralás, alegkisebb szintén fél éves amikor külföld. Mi lenne ezzel a gond? Mi lenne az önzőség?
2012. ápr. 16. 11:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:

Miért lenne felelőtlenség?

Olyan helyre mentek, ahol minden adott, hogy jól érezze magát. Ti, a legfontosabbak ott lesztek. Őt is új élmények érik.

Önzőség?

Te a baba mellett hajtasz, a párod dolgozik egész évben. Miért ne járna egy kis kikapcsolódás, pihenés nektek is?! Azért mert megszületett a kicsitek, még nem kell megszűnni létezni.

Szerintem a barátnőd egész egyszerűen irigy.

2012. ápr. 16. 11:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
Egyébként barátnőnek van férje, gyereke?
2012. ápr. 16. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nem az, sőt, neki nagyon jó tapasztalatok, fejlődési lehetőség!
2012. ápr. 16. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

szerintem épp hogy nagyon jól teszitek, hogy kimozdultok!

ha a lányod igényeit tiszteletben tartjátok (pl.nappali alvása, evése...) akkor nagyon jól fogja érezni magát. kell is a változatosság, és hogy alkalmazkodjon adott körülményekhez.

jó nyaralást!

2012. ápr. 16. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:

Az, persze. Sőt, mert gyereked született innentől kezdve sehova nem mehetsz, semmit nem csinálhatsz. Maximum a játzsótér, gyerekprogramok, homokozó stb. Nincs több felnőttes fényűzés mint nyaralás -nem baj ha gyerekkel mennétek, akkor se menjetek- nincs több kikapcsolódás, fodrászhoz sem mehetsz, mert az is önzőség, hisz azt a 45 percet hasznosabban is el lehet tölteni egy 1 évessel.

Sajnálom, hogy vannak még fiatalok akik ennyire szűklátókörrel rendelkeznek. A gyereknek SZÜKSÉGE van az ingerekre, az ingergazdag környezetre ergo a környezetváltozásra.

2012. ápr. 16. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
Sajnos sok anyuka azt hiszi,úgy gondolja,bár nem csak az anyukák,hogy akinek gyereke van az nem létezik többé,nem nő,nem ember,nincsenek szükségletei,nem kell normálisan kinéznie,nincs szüksége pihenésre,ételre,alvásra,kikapcsolódásra,szórakozásra stb.Sajnos így gondolják,és "neki mennek" azoknak akiknek nem ilyen szűk a látókörük.Ezekkel nem kell foglalkozni,attól,hogy egy nő szül egy gyereket,több szervezést igényel,és mondjuk ritkábban mehet el egyedül,vagy a párjával valahova szórakozni,barátnőzni stb.De ugyanúgy nő,ugyanúgy sminkelhet,csinos lehet mehet fodrászhoz,kozmetikushoz,vásárolhat,lehetnek álmai,később dolgozhat,utazhatnak nyaralhatnak.Aki ezért támad az csak féltékeny,rosszindulatú,irigy,sajnos manapság egyre több az ilyen emberrel,ha a barátnőd ilyeneket mond akkor Ő nem a barátnőd,mindenki olyan gondolkodású,és olyan ember lesz akikkel körbe veszi magát,ha vele vagy sokat te is szűklűtókörű,irigykedő,rosszidulatú ember leszel,ha egy életvidám,optimista barátnőd van akkor meg olyan.Nyugodtan nyaraljatok,érezzétek jól magatokat!
2012. ápr. 16. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Köszönöm :-)


Ő is anyuka, 15 hónapos a lánya és ő terhes a kis tesóval. Anyagilag ők is megtehetnék.


Szerinte azért felelőtlenség, mert kiszakítom a megszokott környezetéből. Ugyanezért önzőség is, hiszen azért tesszük, hogy nekünk jó legyen.

2012. ápr. 16. 15:35
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!