Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mennyit itatjátok 10 hó...

Mennyit itatjátok 10 hó körüli babátokat?

Figyelt kérdés

Úgy értem egész nap előtte van az innivaló, s mikor kér iszik, vagy csak evések után, alkalmanként kapja meg?

Kislányom még 4szer szopizik egy nap, és e mellett egyszer kap inni, mert a sima vizet-teát nem fogadja el, babaitalt meg nem akarok sokat adni neki... többször kellene már itatni a szopizás mellett?


2012. ápr. 16. 12:43
 1/4 anonim ***** válasza:

igény szerinti szopizás mellett nem kell külön innia, ha már kap szilárdat, akkor igen, kéne plusz folyadékbevitel.

És fogadj el egy tanácsot: szoktasd át a vízre. Nincs olyan gyerek, akit ne lehetne :) hidd el, sok tapasztalat mondatja ezt velem.

úgy próbáld meg, hogy a babaitalát hígítod vízzel és fokozatosan változtatsz az arányokon. Lehet, hogy sok hétbe telik, de a nagy kánikulákra már simán vízivó lehetne a babád.


Amúgy pl a lányom nem volt nagy ivó, őt külön kínálgatni kellett, örökké kéznél volt az üveg /a pohár, hogy legalább kis mennyiségekben igyon, étkezés után sosem kérte mert tele volt, inkább két étkezés között tudott inni mindig. A fiamat nem kellett kínálni sosem, ő kikövetelte, nagyon kacsa, örökké inna. Most két éves és simán megiszik két liter vizet egy nap. (plusz joghurtféle, plusz leves, plusz a bölcsiben az ivólé a tízóraihoz, plusz vacsi után ihat egy kakaót) A lányom 3.5 éves, jó, ha max 0.7-1 litert elfogyaszt a szemem láttára, plusz amit az oviban esetleg, plusz leves és az esti kakaó.

Egy évesen egyszer majdnem kh-ba kerültünk, mert annyira nem akart az égvilágon SEMMIT meginni, hogy majdnem kiszáradt. Úgy úsztuk meg, hogy néhány napon keresztül éjjel álmában megtankoltam őt cumisüvegből párszor, aztán nagy kegyesen már nappal is iszogatott ezt-azt. Amikor elmúlt a hóbort, megint szoktathattam át újból a vízre. :)

2012. ápr. 16. 12:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:

Nagyon köszönöm a hasznos választ!

Én sem szeretném ha sok babaitalt inna, ezért is csak egyszer kap egy nap, inkább ebéd után is cicit adok szomjoltónak - mivel a vizet egyáltalán nem fogadja el, ökölődik tőle, inkább nem iszik , s a közeledő nyár miatt aggódom kicsit... a hígítás jó ötletnek tűnik, kipróbáljuk!

2012. ápr. 16. 13:55
 3/4 anonim ***** válasza:

Én pont ma hívtam fel a dokit, hogy mit csináljak az ivás problémánkkal, mert 10 hós babám rengeteget iszik, napi 3 liter vizet.

Azt válaszolta, hogy ne kínáljam meg olyan sokszor. Igyon meg naponta 7-9 deci vizet, magyarul ha 9-szer adok neki 1 decit, azzal is be kell érnie. Tudom másnak még ez is soknak tűnik, de nekünk ez nagyon kevéske.

A lényeg, hogy a baba elvileg annyiszor iszik, ahányszor az anyuka kínálja, adja neki. Gyakorlatilag ez nem minden babánál van így, meg kell találni az arany középutat.

2012. ápr. 16. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:
Mekkora különbségek vannak babák között, mindig rácsodálkozom :) - nekünk a 9 dl. is teljesíthetetlennek tűnik, igaz szopizik még 4szer, szóval mondjuk 2-3 dl is elég lenne... de ez hasznos infóvolt, köszönöm!
2012. ápr. 17. 11:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!