Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » 13hónapos babátok mennyi...

Nittababy kérdése:

13hónapos babátok mennyi édességet eszik és mennyi gyümölcsöt eszik? és persze édességből miket eszik?

Figyelt kérdés
2012. ápr. 16. 14:04
 1/5 anonim ***** válasza:
Az én 13 hónaposaim uzsonnára kapnak gyümölcsöt, fejenként 1 banán + 1 alma (vagy körte) + egy pár szem fagyasztott meggy (ha meggyet is kapnak olyankor pürésíteni szoktam) + keksz vagy Sinlac. Édességet csak babakekszet vagy babapiskótát kapnak.
2012. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:

nekem max. a krémtúró, és a túró rudi az édesség, illetve még kap kekszet.

Általában napi 1x eszik gyümölcsöt, ahhoz adom neki a kekszet. Gyümölcsből kb. 1 kisebb alma, vagy fél banán, vagy 2 szem mandarin az egyszeri adagja.

2012. ápr. 16. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
gyümi naponta tízóraira és/vagy uzsira. A mennyisége változó, általában 1-1 gyümölcs. Édesség túrókrém, bolti és házi is, illetve a túró rudi.
2012. ápr. 16. 14:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

Nem eszik túl sok gyümölcsöt, de nem édességgel pótolom.

Néha kap egy Túró Rudit vagy egy Dörmi mackót. De hetente max egyszer.

Gyümölcsből jóformán csak a banánt eszi meg, meg heti 2-3 poharas babagyümölcs is lecsúszik.

Babakekszet szokott enni, de azt is csak akkor, ha mondjuk még nincs kész az ebéd, vagy néha kaja után 1-2 szemet elcsócsálgat.

Barátnőm viszont minden félét ad a kislányának. Kinder csokit, kukit, ropit, kekszet, babapiskótát, tejszeletet, almát, répát, narancsot. Nem kövér a kislány, de nem is eszik normálisan. A tápszert megissza, minden mást úgy kell belekönyörögni.

Így szerencsémre ők előttem járnak a kevésbé jó példával (16 hónapos ott már a baba), így tudom, hogy nagyon nem jó rászoktatni a gyereket a nassolásra.

2012. ápr. 16. 14:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
joghurt,krémtúró,túó rudi. nekem 4 éves és most se kap más édességet. gyümülcsből minden megy,főleg az alma és a mandarin,dinnye
2012. ápr. 16. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!