Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti hogy tűritek a gyerekeitekh...

Ti hogy tűritek a gyerekeitekhez mosatlan kézzel nyúlkáló embereket?

Figyelt kérdés

Engem már betegnek néznek a figyelmeztetéseim miatt, de egyszerűen nem tűröm, mikor a 3hónapos babámhoz jön pl. a nagyapa cigizés után mosatlan kézzel és puszilgassa, meg nyúlkál a szájához, a dédiről ne s beszéljek, aki kiszalad a konyhából és a kezéről lóg a savanyúkáposzta, és azzal símogassa a babámat. Nekem az is gyanús, hogy ezek az öregek egyáltalán mosnak e kezet wc-használatután. Rám meg mérgelődnek, ha megkérem őket, hogy sziveskedjenek kezet mosni mielőtt babáznának.


Szegény beszélni nem tudó kisbabák hogy is szólhatnának, hogy NE nyomd a mocskos kezedet a számba?

Még én is undorodok az ilyesmitől, de legalább meg tudom védeni magam. De szegény kislányom!?

Van még valaki ilyen helyzetben? És hogyan csinálja, hogy ne is sértje meg a "piszkos kezűt", de határozottan elérje azt mondanivalójával, hogy nem nyúlhat úgy gyerekéhet?



2012. ápr. 17. 14:49
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:

Nálunk a csúcs a védőnő volt, aki BKV-val jött (télen!) és simán megsimogatta a 6 hetes fiam arcát, mire odaértem.

Legközelebb megálltam a gyerekszoba ajtajában kezemben egy törülközővel.........

Anyósomat volt nehéz rászoktatni erre, szintén 1 óra BKV után nyúlt (volna) a fiamhoz, de kitartó munkával rászoktattam a kézmosásra.

2012. ápr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Én is már gondoltam, hogy kiírom az ajtóra, hogy kézmosás babázás előt, de nem is tudom, az már olyan durva....
2012. ápr. 17. 14:58
 3/18 anonim ***** válasza:

Megint én.

Én azt is nehezen viseltem, amikor nagynénik az 1-2 hónapos gyerek kezét szopogatták/puszilgatták, amit a kicsi utána nyomban lenyalt. Hiába mondtam, hogy a mi szánk egy rothadó pöcegödör egy újszülöttéhez képest (bocs, de hát így van), nem sikerült meggyőznöm őket.

2012. ápr. 17. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:

Érthető,hogy nem szereted ezt!

Nekem mióta a kislányom megszületett a sima folyékony szappan mellett van kézfertőtlenitő is...ha jön hozzánk valaki,akinek nem jut eszébe és simán megkérem,hogy mosson kezet:)

Mindig arra szoktam,hivetkozni,hogy tudják mennyi baci,vírus van mostanában...senki nem sértődött meg soha.

Vagy ha mennek a babához,mielőtt bemennek hozzá mond: hogy ott és ott tudnak kezet mosni!

Ezen ne aggódj...mond meg nyugodtan!

Nagy baj lenne,ha ezen bárki megsértődne,hiszen a szeretett unokáról.dédunokáról van szó ,nem igaz:)?!

Jó egészséget Nektek!

2012. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 DannyZuko ***** válasza:
0%
nekem is ez a heppem. Ha jön hozzánk valaki, annak irány a fürdő és kézmosás. cipő az ajtó utáni szélfogóban levesz! nem hagyom, hogy utcai cipővel bejöjjenek oda, ahol a fiam esik kel. Ha kint sétizünk, akkor mindig van nálam kézfertőtlenítő lötyi és adok a tenyerükbe. Ha nem fogják fel, nincs tapi... ennyi... 32/apuka
2012. ápr. 17. 15:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 A kérdező kommentje:

Hát akkor ezek a mi caládtagjaink nehéz esetek. Megkérem őket kultúráltan, ők erre dújnak-fújnak, meg úgyy néznek rám, mint egy idiótára és azt mondják túlzásba viszem, nem lesz a gyereknek semmi baja.

Most nemtudom akkor ki a beteges, én vagy ők!?

2012. ápr. 17. 15:04
 7/18 anonim ***** válasza:

Hát, nem tudom, nálunk nagyon idősek a nagyszülők, és az első látogatásnál kezet mostak, azóta nem....no comment.

Szerencsére még soha nem volt beteg a kisfiam.


Ja és minden nap porszívózok és felmosok, tényleg szép tiszta a lakás, ezért is nem értem, hogy pl. nagypapa miért nem húzza le a cipőjét. Nálunk csak a gyerekszobában van szőnyeg, gondoltam arra nem megy rá, de sajnos igen...."tiszta" volt még a cipője talpa is, de akkor is.....sajnos nem mertem szólni, csak nagyon-nagyon-nagyon néztem a cipőjét, amit a nagymama észre is vett...hát remélem legközelebb közli vele, hogy nem kéne...


Ha szépen szólnék akkor is tuti megsértődnnéek, hogy "ők tiszták"...de már lassan ott tartok hogy ha szólok az nem lesz szép :(

2012. ápr. 17. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
Előző vagyok, szóval megérteném, ha egy koszos putriba jünnének be, hogy úgyis mindegy alapon nem húzzák le a cipőt, de azért egy tiszta lakásban másképp illenék...
2012. ápr. 17. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:

Nálam senki nem nyúlt a babához mosatlan kézzel, mielőtt bárki odament volna hozzá, megkértem mindenkit, mosson kezet. Szép lassan megszokták. Lehet, hogy a hátam mögött örűltnek néztek, de nem érdekel. Egy felnőttnél is fontos a higiénia, pláne egy csecsemőnél, aki jobban ki van téve mindenféle fertőzésnek, anyatej jótékony hatása ide vagy oda. Tehát, szerintem, igazad van és légy határozott. Ha megbetegszik a babád, akkor hiába fogod más mosatlan kezére, késő bánat lesz. Én nagyon szigorúan veszem ezt. Messze nem tartom steril körülmények között, de vannak alapvető higiéniai szabályok, amibe beletartozik a gyakori kézmosás, ha csecsemő van a háznál.

Nálam volt ez, mikor férjem kissé náthás volt, gyerek már 10 hónapos volt, így lazább voltam és már nem figyeltem annyira. Kár volt, ugyanis, a férjem nem figyel erre... El is kapta, és nem a férjemnek voltak álmatlan éjszakái. Orrszívásnál pedig gyorsan eltűnt, mert nem bírta hallani a sírást. Sem előtte, sem utána nem volt beteg.

Meg kell mondani, hogy kezet kell mosni és kész, kedvesen, de határozottan. Mondd meg, hogy egy ilyen pici babának nincs kifejlődve az immunrendszere és nagyon veszélyes lehet. A gyerekorvosunk mondta, hogy nagyon könnyen elkaphat fertőzést, mert egy felnőtt ember szervezetében (wc, ha odanyúl az orrához, szájához, észre sem veszik és utána nem mosnak kezet) rengeteg olyan baktérium van (agyhártyagyulladást okozó bacik is beletartoznak), amelyek a pici babákra rendkívül (élet)veszélyesek lehetnek. Ezért, pl. nem szabad a földre esett cumit lenyalni és visszatenni a baba szájába. Az a baci, ami a felnőttnek semmi problémát nem okoz, a baba életébe is kerülhet.

2012. ápr. 17. 15:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 A kérdező kommentje:

Megértelek, én is kiakadnák, ha az én tiszta lakosoma bejönnének cipővel, vagyis egyszer ki is akadtam sokáig tartó bejárkálás után és odaálltam az ajtóba, azzal, hogy cipőt le! Azóta a nagapa is olyan szépen leveti a fűzős cipőjét még ha csak 5percre is jön be, hogy még említenem sem kell!

De ez az kézmosás érzékeny téma...

2012. ápr. 17. 15:18
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!