Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mozgásfejlődésben lemaradt...

Mozgásfejlődésben lemaradt babák anyukái: titeket is elszomorít az, ha látjátok hogy a babátokkal egykorú vagy akár 1-2 hónappal fiatalabb baba jóval előrébb van a mozgásfejlődésben?

Figyelt kérdés

8 hónapos babám nem kúszik, nem mászik, az ülésről, állásról nem is beszélve. Egyedül a forgolódás megy neki, gurulva "közlekedik" a szobában. Tudom, hogy nem szabad hasonlítgatni, hisz minden baba más és más ütemben fejlődik, nem is erőltetek rá semmit (nem ültetem, nem állítom...-hagyom hogy megérjen rá), de mostanában minden nap látom, hogy minden babás ismerősöm a közösségi oldalakra már olyan képeket rak fel a babájáról, amit az én babám még egyáltalán nem csinál (ülés, állás, kúszás, mászás stb.). Ilyenkor mindig felmerül a kérdés bennem, hogy mit csinálok én rosszul, hogy az összes babás ismerősöm babája jóval fejlettebb mozgás terén, még az is amelyik 1-2 hónappal fiatalabb.

Nem irigykedésről van szó, hisz számomra az én babám a legédesebb (mint mindenkinek a sajátja) csak ilyenkor elszomorodok, hogy mi miért nem tartunk előrébb.

Csak azok válaszát várom, akik hasonlóan éreznek és gondolkodnak vagy gondolkodtak anno, a negatív hozzászólók, vitatkozók, okoskodók kíméljenek! Köszönöm :)!



2012. ápr. 17. 18:00
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
Az enyém le van maradva a járásban, de örökmozgó. Nem értem mi ez a versengés, nem attól lesz az egyik sikeres, mert hamarabb beszélt.
2012. ápr. 17. 21:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 spartakus98 válasza:
Egyébként próbáld szerintem meg hogy segítesz neki pl. járni és meglátod hogy reagál rá.Tudod valamelyik ettől tanul meg valamelyik meg nem szereti.Remélem segítettem :)
2012. ápr. 17. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
én nem szomorodtam el sosem. 2 hónappal született hamarabb a lányom. külsöre hamar beérte társait, egy évesen már qa nagy átlaghoz tartozott. viszont kb 15 hónapos volt mire én azt láttam hogy a nqagy mozgásban utolérte társait. viszont volt hogy sétáltunk, egy éves volt és összetalálkoztunk egy párral akiknek szintén egy évese már totyogott. akkor úgy éreztem hogy olyan furán néznek rám hogy az enyém miért nem megy, de rájöttem abszolút nem érdekel. igen, minden baba más, mindegyik másképpen érik be a mozgásra. ha pedig kételkednél bármiben is, kérd ki orvos véleményét. a lányommal 1 évet jártunk dévényre, 8 hónapot vizi gyógytornára és a múlt héten kezdtünk bele ismét egy 3-4 hónapos vizi gyógytornába mert abbahagytuk télen.
2012. ápr. 17. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:

Szia!

Az tény, hogy a babák fejlődése nem lóverseny és minden baba a saját ütemében fejlődik. Viszont ha mentek a gyerekorvoshoz kérdezz rá, hogy biztos minden rendben van-e. Esetleg kérj neurológiai beutalót. Lehet, hogy felesleges, de sosem lehet tudni. Az én babám sem siette el a dolgokat. 7 hónaposan csak forgott még. 9 hónaposan kerültünk a mozgás elmaradása miatt intézményi fejlesztésbe. Utána rohamosan fejlődött, egyrészt a csoport miatt is, másrészt ott szakszerűen megmutatták hogyan fejleszthetjük az órákon kívül otthon anélkül, hogy beavatkoznánk a természetes fejlődésébe. 10 hósan ült és kúszott, 11 hósan kezdett mászni, pont 1 évesen állt fel magától kapaszkodva. Utána nem sokkal elindult kapaszkodva. Most 16 hónapos és kb. 2 hete már beizzította az önjáró rakétákat. Totyog mindenfelé. Előtte nem érett rá meg, de a torna rengeteget segít(ett), és a helyes mozgást tanulja/tanulta meg, nem kell majd később korrigálni. Még van persze csiszolni való.

Azért sem árt esetleg egy kivizsgálás, mert elképzelhető, hogy ő már csinálna mást is a forgáson kívül, de nem megy neki. Ha megmutatnád mit csináljon ráérez, és nem kedvetlenedik el.

Nálunk is volt ilyen, illetve volt, hogy titkolt dolgokat, és csak lestem miket tud.

2012. ápr. 17. 23:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:

Valóban minden gyerek más nekem 2 fiam van a nagy már 1 évesen önállóan járt, a kicsi 14 hónaposan kezdett el járni de viszont hamarabb próbált beszélni.

A gurulva közlekedésből előbb utóbb kúszás-mászás lesz...

Ne foglalkozz azzal kinek a gyereke mikor mit csinált, a diplomaosztón senkit nem érdekel majd, hogy a te babád 8 hónaposan még nem kúszott - mászott.

2012. ápr. 18. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!