Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon durva hajfestéket...

Nagyon durva hajfestéket sikerült vennem! Bekerülhetett az anyatejbe?

Figyelt kérdés
Tudom, sok "szabad-e hajat festeni szoptatás alatt" kérdés volt már, de az én esetem annyiban más, hogy sikerült olyan festéket vennem (megjegyzem márkás és a tévében sokat reklámozott), ami több helyen sebesre marta a fejbőrömet! Még szoptatom 5 hónapos babámat, bekerülhetett káros anyag az anyatejbe? Kell aggódnom?
2009. jún. 20. 07:28
 1/5 anonim ***** válasza:

Én orvosoktól ilyen választ találtam a témára:

A hajfestékek bizony a gyakori allergiát okozó ágensek közé tartoznak. A terhesség viszont egy immunhiányos állapot, a szervezet (éppen a félig-meddig testidegen magzat védelme érdekében) csökkent ellenálló képességgel bír. Ez az állapot igazából a szoptatás befejeződése után áll csak helyre.

Dr. Nagy László

A terhesség alatti hajfestéssel kapcsolatban (és ugyanez érvényes például a műkörömre is) nem az a gond, hogy a felvitt festékanyag esetleg felszívódna, és így okozna károsodást, hanem az, hogy a festés időtartama alatt az oldószer gőzeit-gázait szívja be a kismama. Ezért, ha jól szellőző helyen történik a művelet, akkor különösebb baj nem származhat belőle.

Dr. Ács Nándor

Ne szüneteltesse, ez egy babona. Ha bármilyen ok lenne arra, hogy terhesség alatt nem lehet festetni, azt a festékdobozon fel kellene tüntetni. Sajnos ezt a babonát újságban is terjesztik.

Üdv: dr. Csákány


Szóval semmivel sem lettünk okosabbak, még az orvosok is mást mondanak!!

2009. jún. 20. 07:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
Szia! Én terhesség alatt 3x festettem, minden rendben volt. Most 2 hónapja szoptatok, még csak most készülök. Megírnád,légyszi, hogy melyik ez a hajfesték? Bocs az offért!:)
2009. jún. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
szia! azert marhatta sebesre, mert biztos allergias vagy ra. Megcsinaltad elotte az allergia probat? A babara nincs hatassal, de te minden bizonnyal allergias vagy ra.
2009. jún. 20. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:

Palette Deluxe. Tudod, gyémántfény ragyogás, kasmír tapintás.... :)) Nagyon durva!

Azt írta, hogy ha sérült a fejbőr, akkor gondok lehetnek, de szerintem ennyi helyen nem lehetett sérült a fejbőröm! :(

Ja és az az igazsághoz tartozik, hogy szőke árnyalat volt. Szóval éreztem ahogy szívja le a hajamat, úgyhogy elég agresszív anyagok lehetnek benne.

A végeredmény az jó lett, mármint a hajszínem, csak a fejbőröm bánja.... ;(

2009. jún. 20. 08:15
 5/5 A kérdező kommentje:

Persze, allergia próba... Tudom, kellene! De olvastátok már hogy mi van a dobozon! 24 órával előtte csináld meg az allergiapróbát, viszont ha bekeverted a hajfestéket akkor azonnal használd el! Vagy van erre valami trükk?

Nem csináltam meg, eddig még nem volt gond, pedig már régóta festem a hajam!

2009. jún. 20. 08:18

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!