Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » HA a pici egy szobában fog...

HA a pici egy szobában fog lenni velünk, de a tv is ott van, nem fogja zavarni? Meddig lehet velünk így egy szobában?

Figyelt kérdés
2009. jún. 20. 07:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
44%
Én mindig kikapcsolom a tévét, ha ott a baba (11 hetes)!! Azok a fényviszonyok és zajok nem hiányoznak neki. Max állatos dokumentumfilmet vagy normál emberekkel játszott normál sorozatot nézek mellette úgy, hogy ő ne lássa, nagyon halkan.
2009. jún. 20. 07:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
30%
Vigyétek át máshova a tv-t. mert zavarni fogja a villogása az alvásban. Amúgy 6 éves korig csak a szülő igénye a külön szoba...
2009. jún. 20. 07:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
44%
A zaj nem hiszem, hogy zavarja, de néznie nem szabad. Valahol olvastam, hogy a képek hirtelen váltakozása megviseli az idegrendszerüket, és akár epilepsziához is vezethet. Én soha nem kapcsolom be a tv-t a kicsi mellett (3 hónapos), bár nekünk külön szobánk is van ( a miénkből nyílik az övé, szóval pont rálátunk, kb 1 m-re van, csak másik szobában).
2009. jún. 20. 07:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:
Sajnos nem tudom átrakni sehova a tv-t sem a picit.
2009. jún. 20. 07:57
 5/14 anonim ***** válasza:
44%
3. vagyok. Még annyit akartam írni, hogy azt szokták mondani, hogy legkésőbb 3 éves koráig át kell szoktatni saját szobába, de ez ugye nem szentírás. Ha a kicsi tovább igényli, szerintem simán maradhat, de sokan már 1-2 hónaposan különaltatják. Arra viszont figyelj, ha tovább marad, hogy "ne a TV nevelje föl a gyerekedet". Szóval a jelenlétében ne nézzétek sokat, és ha nézitek is, akkor olyat, ami a korának megfelel.
2009. jún. 20. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:
addig maradna velünk, míg végig nem aludná az éjszakát ,mert akkor már menne a tesó szobájában. csak amíg felkel éjszaka ,nem akarom hogy a másik fiamat zavarja éjszaka.
2009. jún. 20. 08:04
 7/14 anonim ***** válasza:

mi 2 szobás lakásban vagyunk, velünk volt a pici 10 hónapig. bár már jóval hamarabb átaludta az éjszakát.

a tv is velünk volt. amikor este néztük, akkor halkan, hogy tudjon aludni. este, pl híradónál, nem ordított a tv, de nem is olyan halkan, mint este.

nem a tv-vel szemben volt a kiságya, és egyáltalán nem zavarta.

azt még leírom, hogy ha alszik, a mai napig bombár lehet mellette robbantani :) nem zavarja, az sem ha vendégek vannak, ha Tv megy, semmi...

2009. jún. 20. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:

Szia!Nálunk sok választás nincs,egyetlen egy szobánk van,így nálunk bizony megy a tv.A kiságyon végig van rácsvédő,így a fények,nem zavarják.A hangokhoz,pedig direkt szoktattuk,mert nagy a család,és ha mindenki otthon van,akkor van egy alapzaj.Ez persze nem azt jelenti hogy bömböl a tv,de nem is veszem le alig hallhatóra.Eddig nem tapasztaltam "káros" hatást,igaz még valószínűleg korai is lenne.

4 hós baba anyukája

2009. jún. 20. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:

Szerintem tv nélkül is van élet, a pici társaságában én nem nézném.

Az pláne furcsa nekem, hogy van, aki zajra szoktatásnak használja, később lehet majd érezni, hogy izgága, hiperaktiv lesz, nem fogja elfoglalni magát egyedül vagy csendes helyen, az nem ilyenkor jön ki. Illetve az epilepsziás hozzászólónak is igaza van, akár azt is kiválthatja belőle, a szemidegeinek pedig kimondottan káros.

2009. jún. 20. 09:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:

A családomban,az eddigi tapasztalatok alapján,egyik gyereknek,sem lett semmi baja.A testvéreimmel 3-an,szoba-konyhában nőttünk fel,ahol ment a tv.Mindhárman,teljesen egészséges felnőtt emberek lettünk.27-22-19 évesek vagyunk.

A mai világban már a széltől is óvjuk kisdedeinket.

Nem szemrehányásként mondom ezt,mert én is ilyen vagyok,de kell egy határt szabni,hogy ne essünk át a ló túloldalára.

2009. jún. 20. 09:50
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!