Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Tényleg kövér a lányom 9...

Tényleg kövér a lányom 9 hónapos létére?

Figyelt kérdés

Most töltötte a 9. hónapját. Azt tudni kell róla, hogy 6 hetes kora óta a tápszert és az anyatejet vegyesen kapta, majd elapadt a tejem teljesen. Sajnos csak fejtem neki a kezdetektől, mert nem fogadta el a cicit. Kivétel 1-2 alkalomkor.

A hozzátáplálást korán elkezdtük, ezért már csak reggel és este eszik tápszert (240-240 ml).


Tegnap voltunk a védőnőnél és azóta zaklatott a lelkivilágom...

8520 gramm és 76 cm.

7 hónaposan volt 8200 g környékén.


Azt mondta a védőnő mikor a táplálkozásáról beszéltünk, hogy tudna nekem mutatni 1 éves múlt gyereket, aki 8 kiló..

A lányom szinte alig eszik uzsonnára. Szinte tízórainál sem eszik. Ha pedig igen, akkor ebédnél nem kér annyit.

Kb. 1 hónapja állt fel, azóta ezt gyakorolja szorgalmasan. Én úgy gondoltam, hogy nem gond, hogy ilyen "súlyos", de most mit csináljak?!


Ez gond lehet a lányom életében, hogy 8 hónaposan ilyen "kövér"?


2012. ápr. 18. 14:57
1 2
 11/19 anonim ***** válasza:
Az ilyen "okos" védőnőkön úgy fel tudom rántani magam, hogy most megnéztem mekkora volt a lányom 8 hónaposan: na figyu:73,5 cm és 10,3!!!!kg. Ehhez képest sose mondták, nem céloztak rá, hogy duci. Kis hurkás volt a combja, meg masszív kiscsaj volt, és slussz. Most 14 hós, 82cm és 11kg, formás csajszi. Úgyhogy a védőndről ennyit. Nem duci a lányod, egyen csak amennyit szeretne, majd lemozogja. Mostmár úgyis jobban nyúlni fog, mint hízni.
2012. ápr. 18. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/19 anonim ***** válasza:

Nem kövér.

Ahogy egyre többet mozog, kevésbé fog hízni.

Illetve meg is áll időnként a hízás, nekem pl. a 14 hós babám már vagy 3 hónapja nem igazán hízott.

Ilyen kicsik még tudják, miből mennyit kell enni.


Arra érdemes figyelned - de mindenkinek szerintem, kivéve ha extrasovány a baba -, hogy cukros dolgokat ne adj neki, helyesebben hozzáadott cukrosakat. Mint pl. tejpépek, cukros gyümölcslevek, gyümölcspépek.


Lehet venni nagyon finom, természetes cukortartalmú gyümölcspépeket, amit pl gabonapépbe belekeverve megkapod a tejpéphez hasonló kaját.

Ilyen pl. a dm-es tönkölybúzapép (Alnatura), Müllerben van Hipp rizspép, Nestle Alete zab-és búzapép.


Mindig olvasd el az összetételt, ilyen piciket fölösleges plusz cukorral terhelni, mint ami amúgy is benne van az ételben.


Ha mégis édesíteni szeretnél, a xilit egy ásványi anyag, egészséges, nem hízlal, jót tesz a fogaknak.

Persze teszteld előtte, nem allergiás-e rá.

2012. ápr. 18. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/19 anonim ***** válasza:

Hmm... akkor az én kisfiam?

5 hónapos és 7,5 kg!!!

Anyatejes baba, ÉS soha nem mondták rá, hogy kövér:)

A Te kislányodnak szerintem ideális a súlya!


Védőnőnek bólogatni kell, kifelé menet pedig jót nevetni :)

2012. ápr. 18. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/19 anonim ***** válasza:

Testalkat kérdése, hogy melyik baba mekkora, de a tied egyátalán nem dagi! :)

én fiaim - nem ikrek - egyik 8230, másik 8070 gramm volt 9hónaposan, valamint 73 és 72cm -esek. Ők picit kisebbek voltak- de azért engem is piszkáltak a súlyuk miatt- pedig abszolút átlagos méreteik voltak mindig nekik.

TUdod hogy van ez, ha kicsi az a baj, ha nagy akkor az, ha meg pont jó, akkor muszáj valamit mondani.... :)

Ne aggódj- tökéletes a lánykád!!

2012. ápr. 18. 17:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/19 anonim ***** válasza:

Én a saját tapasztalatomból tudok kiindulni:

1. lányom a Te védőnőd szerint maga a tökély... 1 évesen (azt hiszem hogy)7800 g volt. A gyerek orvosunk azt mondta,hogy "kicsi"! 3130g-mal született.

2. lányom viszont a Te védőnőd szerint túlsúlyos lett volna... 2980g-mal született,fél évesen már több mint 8 kg volt! Ennek ellenére 1 évesen 9 kg pár deka volt csak.

Nyáron lesz 3 éves,kövérnek nem mondanám- 2 évesen 12 kg volt. A feneke akkora,mint a 2 évvel idősebb nővérének. Kb 1 hónapja rákérdezett az egyik ovis anyuka,hogy még pelenkás e? :-) Látszik rajta,hogy nincs éheztetve,de nem kövér, Ő ilyen erősebb testalkat,amit majd tiniként kinő.

A 3. lányunk a kettő közt van. Ő aki 6 hónaposan 7110 g volt,3340g-mal született.

Mind a 3 anyatejes.- ki gondolná a második lányunkat babának látva?? :-D


Picit sem kövér a Lányod,nem szabad ezen rágnod Magad!!

Szépen fejlődik,aminek örülni kell! és ne őrlődj mások (konkrétan a védőnődre gondoltam!)butasága miatt!


Jó babázást!!

2012. ápr. 18. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/19 anonim ***** válasza:
Az én babám 13 hónaposan -ekkor néztek 1 éves státuszt - 9600gr és 76cm .
2012. ápr. 18. 18:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/19 A kérdező kommentje:

Még jobban megnyugodtam.

Igazából azért nem értem, mert "pont jó" súllyal és centivel született. 3050 g és 52 cm.

3000 g hoztuk haza a kórházból és a 6. hét után elkezdett fogyni. Emiatt kellett a hozzátáplálást is bevezetni 3,5 hónaposan, mivel a tápszer nem maradt meg benne, így vagy stagnált a súlya (jobb esetben) vagy fogyott.


Most pedig eléggé belehúzott. Én csak azt mondom rá, hogy bepótolja a dolgokat!

2012. ápr. 18. 21:33
 18/19 anonim ***** válasza:
Dehogy kövér.Az én lányom 7hónaposan volt 9000g és 74cm és senki sem mondta rá,hogy kövér.Ráadásul nagyon mozgékony,pillanatok alatt felül,áll és átkúszik a szobán.Most 8.5 hónapos,ebben a hónapban még nem voltunk mérekezni.
2012. ápr. 19. 10:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/19 anonim ***** válasza:

Az egyik fiam nekem is ezt csinálta, hogy volt, hogy fogyott egy hónapban, utána meg duplát hízott... Végülis egy évesen 9kg volt- tehát pont jó volt a súlya.

Másik fiam meg nekem is 3050grammal született, bár csak 48cm volt!! :)))


Jó egészséget nektek!!

2012. ápr. 19. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!