Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Nagyon el vagyok keseredve....

Nagyon el vagyok keseredve. Miért nem eszi meg a fiam a főztömet (bővebben lent)?

Figyelt kérdés

Amikor elkezdtük a hozzátáplálást szívesen ette amit csináltam neki. Ritkán kapott üvegeset(hetente max. 2x)

Fél éves kora óta csak üveges kaját hajlandó enni. Rendszeresen próbálok különböző dolgokat csinálni neki, de két kanál után elfordítja a fejét...

11 hónapos. Már eszik darabosat-kifli, sajt,banán, stb. De ebédre csak üveges kaját. Ma is 1 órát varázsoltam a konyhába, de semmi.Úgy volt hajlandó megenni, ha összekevertem üvegessel.

Pedig imádok főzni (és mások szerint jól is csinálom:) )

Teljesen kétségbe vagyok esve, és bűntudatom van, hogy műkaját eszik a fiam :((((


2012. ápr. 19. 13:20
 1/7 anonim ***** válasza:
80%
Mas az allaga, puhabb, pepesebb, mas az ize. Kevej mindig bele babakajat, ha azt eszi es fokozatosan csokkentsd az adagot a sajat fozesut noveld.
2012. ápr. 19. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
80%

Együtt érzek. Nagyon kivagyok, hogy talán rosszul főzök, de hát csak nem, ha a férjem meg hízik.

Ami egyébként bejött: felesben adom a bébiételt házi koszttal, hasonló sajátot teszek másnap a bébiételes üvegbe, bár ez ritkán jön be. Én próbáltam mindent, sótlanul, sóval, fűszerekkel, anélkül, pépesítve, darabosan, egyedül egyen, velem egyen, kevés eredménnyel. De a bébiételt boldogan, bármikor. :(

13 hónapos

2012. ápr. 19. 13:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
80%
Szerintem is az átlag számít. nálunk is ez volt. majd fogtam és az én fösztömet is telejsen pépessé turmixoltam egyböl lement neki. 11 hósan már tettem bele nagyon szétfött darabokat, így szépen átszokott a rendes étkezésre. persze enyém is nyomta a kiflit, de a fözelékböl a pépes kellett neki.
2012. ápr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Az állagával nincs gond, mert üvegesből is azt eszi ami darabos, meg vacsorára kiflit, vagy zsömlét eszik, tehát már nem kell neki hogy teljesen pépes legyen.
2012. ápr. 19. 13:32
 5/7 anonim ***** válasza:
ugyanez volt a fiammal. alig vártam h pepecselhessek neki,de semmi. üvegeset meg tolta. ez van. próbálkozz tovább :) kóstoltasd,előbb-utóbb sikerül. lányommal meg semmi baj se volt. ezek később is előjönnek,fiam finnyás,alig eszik meg valamit,lányom elé meg bármit tehetek. vannak ilyen gyerekek
2012. ápr. 19. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Nekem az első fiam volt ilyen, hogy amit főztem neki nem kellett, az üvegesen meg ette. Évekig ilyen rossz evő volt, nagyon sokat kínlódtam vele, mert alig akart enni. A 2. fiamnak sem igazán ízlett amit főztem neki babakaját, mert eléggé íztelen volt, mivel alig-alig fűszereztem. Ezért kb. 10 hónapos korától azt adom neki, mint amit mi eszünk, semmi baja tőle, és öröm nézni olyan jó étvággyal eszi. Lehet ő is ízesebb kajákra vágyik.
2012. ápr. 19. 14:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Szereti a konzerv ízt. Ne adj neki, csak egy kicsit a saját főztödbe keverve. Minden nap kevesebbet keverj bele! Nem baj, ha emiatt pazarolsz.
2012. ápr. 20. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!