Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Akinek nincs pénze Dévény...

Akinek nincs pénze Dévény tornára, hova viszi a babáját?

Figyelt kérdés
Most kezdtük a Dévény tornát, feszes izomzat miatt, és azon gondolkodom, hogy aki nem tudja kifizetni az 5000 ft/alkalom összeget, az mit csinál?
2012. ápr. 19. 21:53
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Akik azt írták, enélkül is felnőttek a babák: ez való igaz, csakhogy itt nem egészséges csecsemőkről van szó, hanem pl. koraszülöttekről, akiknek feszes néhány helyen az izma stb. A Dévény torna nem való minden beteg kicsinek, megvannak a kritériumok, hogy kinek van rá szüksége. Két koraszülött öcsém van, az idősebb jött hamarabb (25 hét). Epilepsziás, a bal oldala teljesen feszes volt, a majdnem egy éves gyerek még csak éppen, hogy emelte a fejét! Elkezdtünk vele Dévényre járni (pontosabban fizettünk azért, hogy jöjjön ki házhoz), és 3 hónap alatt elkezdett mászni, felállt, és lépegetett! Elámultak a korai fejlesztőben, hogy ez egy csoda. Ma már 8 éves, és még mindig egy nagyon picit gyengébb a bal oldala, de észre sem lehet venni.


Visszatérve az eredeti kérdésre: adnak engedményt, amit már ki lehet gazdálkodni. Inkább nem kell márkás popsikenőcs, fürdető, pelenka, de akinek erre van szüksége, annak minden centet össze kell szednie rá, mert megéri!

2012. ápr. 19. 23:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
igen, az én lányom is korababa volt és és súlyos hypoton. és nagyon sokáig kellesz figyelni rá, pl. ha sportolni kezd, olyan sportra iratni ahol mindkét testfelét használja. mert mondjuk a gerelyhajításnál csak az egyiket, míg pl. úszásnál mindkét felet!
2012. ápr. 19. 23:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 A kérdező kommentje:

Pest megye..

Azt mondták a korai fejlesztőben, hogy várólistára tesznek minket,de kb szeptember mire bejutunk. Addig vagy viszem magánúton, vagy várok, és addig rosszabb lesz a helyzet. Babám teljes jobb oldala nagyon feszes..

2012. ápr. 20. 06:37
 14/20 A kérdező kommentje:

Ja , és még valami. Azt hittem, hogy a Dévényesek egyforma árban dolgoznak. Itt a Dévényes azt mondta nekem, hogy annyira feszes a kisfiam, hogy heti 2*1 óra kell. 2*5000-ért. És majd ha bejutunk a korai fejlesztőbe, mert lesz hely, akkor mehetünk már oda.

De most azon gondolkodom, hogy körbe kérdezek a környéken, hogy mások mennyiért csinálják. Ha heti 2*1 óra kell, nem mindegy nekem, hogy 5000, vagy 3000-ért..

2012. ápr. 20. 06:46
 15/20 anonim ***** válasza:
Pest megyében merre laksz? Csak mert én is Pest megyei vagyok. Én hordtam a fiamat 2500 Ft-ért.
2012. ápr. 20. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
Semmiképp ne hagyd magad! Nálunk is a gyermekorvos ad beutalót és addig kell "verni" az ajtót amíg előrébb nem hoznak.
2012. ápr. 20. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
mi is beutalót kaptunk és ingyen jártunk Dévényre.útiköltség térítést is kaptunk.Annak aki azt mondja hogy nem kell sehová vinni az ilyen gyereket biztos szerencséje volt hogy az ő gyereke nem szorult rá.
2012. ápr. 20. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 anonim ***** válasza:
100%

A hajam égnek áll attól amikor valaki marha okosan közli, hogy régen sem kellett a gyereket sehova hordani, mégis felnőtt. Ja! Csak nézzen körbe az ilyen okos anyuka/apuka/akárki, hogy mennyi lúdtalpas, gerincferdüléses, X lábú van a környezetében. És most csak az enyhébbeket említettem. De vannak olyanok, akik tolószékbe kerültek, mert annak idején a kutya nem foglalkozott a problémáikkal.

De ha csak azt nézzük, hogy a gyerekem csak esetlenebb lesz a kortársainál, mondjuk a tornaórán és ezért majd csúfolják, na nekem ez az ok is pont elég arra, hogy elhordjam Dévény tornára. Miért tegyem ki ilyen lelki sérülésnek?

Hozzáteszem, nekünk ennél komolyabb problémáink voltak.

Szerencsére ki tudtam szorítani a heti 2500 Ft-ot, de ha nem tudtam volna, akkor biztosan addig megyek,amíg beutalót nem kapok!

Bocs az offért, de már nagyon kikívánkozott belőlem...

2012. ápr. 20. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 anonim ***** válasza:

1-es vagyok. Én egy szóval sem írtam, hogy a Dévény felesleges lenne a beteg gyerekeknél, viszont sajnos a saját környezetemben láttam pár gyereket, akit tényleg feleslegesen húztak le. Amúgy én vidéki vagyok, itt hamarabb be lehet kerülni az ingyenes helyekre, ráadásul helyben van korai fejlesztő is, pedig kisváros. Ráadásul engem az borított ki, hogy egy városon belül egy időben, volt akitől 6000-et,volt akitől 5000-et, volt akitől meg 3000-et kért ugyanaz a Dévényes. És mindegyikhez házhoz ment, biztos ránézésre úgy gondolta, hogy a másik ki tudja/fogja a nagyobb összeget is fizetni. Ráadásul teljesen egészséges babánál is azt mondta, hogy kell min. 10 alkalommal a torna, aztán majd meglátják, hogy hogyan fejlődik, természetesen mivel addigra már kúszott, mászott, felült a gyerek, így már tovább nem tudta őket lehúzni. Persze lehet, hogy csak nekem vannak ilyen negatív tapasztalataim.

Amúgy ismerek egy generalizált hypoton koraszülött babát is,akivel mindenféle fejlesztésre jártak/járnak, Dévényre is, és sajnos még mindig nem tud menni, viszont már feláll kapaszkodva, most 2ésfél éves. Az ilyen gyerekek fejlesztés nélkül szerintem sose tanulnának meg menni.

2012. ápr. 21. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

18-as vagyok.

Nem is Rád gondoltam 1-es! :)

Az meg, hogy vannak lehúzós Dévényesek, nagyon szomorú dolog! :( Én is hallottam már hasonló eseteket.

Szerencsére mi egy nagyon lelkiismeretest fogtunk ki.

2012. ápr. 21. 22:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!