Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor van időd az apukára,...

Mikor van időd az apukára, apukával foglalkozni?

Figyelt kérdés
10 hós a kisfiam. Az életünk annyira beállt az ő napirendjére, hogy apukával alíg bírok foglalkozni. Este mikor hazaér, fürdetem, megetetem, elaltatom, aztán én is megfürdök, és addigra már 9 óra van és mindketten hulla fáradtak vagyunk. Nem tudunk beszélgetni, egymással foglalkozni. Ez előbb utóbb nem vezet jó véghez.

#idő #napirend #10 hónapos #apuka #egymással foglalkozni
2012. ápr. 20. 08:59
1 2 3
 1/21 anonim ***** válasza:
28%

Nekünk 4 gyerekünk van,

Nagyszülökre nem tudjátok néha.néha rábízni a kicsit?

Jóra biztosan nem vezet.Mi reggelente szoktuk megoldani,mert este én is nagyon fáradt vagyok,ráadásul most közénk költözött a kicsi is az ágyba,

2012. ápr. 20. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Nem feltétlenül a szexre gondolok, hanem arra, hogy nincsenek közös programjaink, alíg bírunk beszélgetni, mert amíg fent van a kicsi, nem hagy minket, csak vele tudunk foglalkozni. Egy nagymama van, ő csak vasárnap ér rá, oda is adjuk neki minden vasárnap egy fél napra, és el is szoktunk akkor menni valahova, vagy itthon végre szexelünk egyet, de ez nagyon kevés. 7 napból csak 1 napot tudunk egymásra koncentrálni, a többi olyan, mintha "idegenek" lennénk.
2012. ápr. 20. 09:05
 3/21 anonim ***** válasza:
nálunk sajnos az van hogy állandoan dolgozik mivel vállalkozo és azért vagyunk keveset egyutt.igyekszunk minden percet kihasználni egymásra ami csak adodik:)
2012. ápr. 20. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 anonim ***** válasza:

Jó úton haladtok az elhidegülés, eltávolodás útján!! Mindenképp kell időt szakítani, hogy együtt legyetek, ápolni kell a párkapcsolatot!!!

Mi is ebben a cipőben járunk, tudom nagyon nehéz!!!

Nekünk 2 gyerkőc van, 2 és 5 évesek és a kicsi velünk egy szobában van még + nem egyedül lakunk (mamával). Sokszor én is úgy érzem, hogy olyanok vagyunk mint a robotok, mindenki csinálja a dolgát, élünk egymás mellett és nem egymással. Most tervezem, hogy elmegyünk 1 egész napra kettesben egy fürdőbe kikapcsolódni. Nektek is biztos jót tenne egy együtt töltött nap!!!

2012. ápr. 20. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/21 anonim ***** válasza:

Be kell vonni apát is a gyermek gondozásába! Miért nem ő fürdeti a picit?! Vagy altatja? Addig te is lefürdesz! Egyedül nem lehet és nem is kell mindent vállalni! És nem vagytok a gyerek rabszolgája, hanem a szülei vagytok.

9 után még 11-ig együtt lehet lenni (mi is így szoktuk a férjemmel, ha kell hulla fáradtan), ez értékes 2 óra minden nap.

Szombaton közös kirándulás?! Inkább menjen a háztartás rovására, vagy abba is segítsen be apa egy kicsit. Ezt nekünk nőknek kell egy picit irányítani!

2012. ápr. 20. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 anonim ***** válasza:

Tudom,hogy nem egyszerű,de nem tudsz mit csinálni.

Mi is csak hétvégenként megyünk el s azt is csak néha.Félévbe egyszer!Mi még vásárolni is a gyerekkel megyünk.Már néha én is mondom a férjemnek egy 2 napos Wellnes hétvége jót tenne nekünk kettesbe.De mikor anyósomnak feldobtam nem találta jó ötletnek.Mikor kéne menjek szórakozni 50 évesen?Most pedig beleférne még 35 évesen.Ráadásdul 15 éve gyesen vagyok.Mindennapom ugyanúgy telik főzés,mosás,takarítás.Belefásul az ember komolyan.

Már nézegetem a 4 órás állásokat.


4 gyerkőc anyukája

2012. ápr. 20. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 anonim ***** válasza:

Én is picit ott látom a hibát, hogy mindent te csinálsz. A gyerek, a háztartás... Apuka miért nem segít be a gyerekgondozásba?

Nálunk amikor hazajön, átöltözik, ha jó az idő, akkor kimennek a kertbe a kicsivel (1 éves), addig én vagy gyorsan megfőzök másnapra, vagy rendbe dobom a lakást (fél óra) és csatlakozom hozzájuk. Amíg ők labdáznak, rohangálnak, lapátolnak, én kertészkedem, vagy csak leülök és úgy dumálunk, elmeséli a napját, én is a miénket.

Együtt vacsorázunk, apa fürdet, addig én megint összekapom a konyhát (van, amikor azt mondja, hagyjam, majd ő megcsinálja a lefektetés után, ha látja, hogy fáradt vagyok), ő is adja az esti tápszert. A gyerkőc 8 óra körül ágyban, sokszor együtt megyünk tusolni, eközben is lehet beszélgetni, hülyülni.

Apuka igenis vegye ki a részét a háztartásból, gyerekgondozásból, akkor több időtök marad egymásra.

2012. ápr. 20. 10:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/21 anonim ***** válasza:
Nem tudom, mikor ér haza a férjed, de ha nem utána, hogy te elalszol, akkor baba mellett is lehet jókat beszélgetni pl. fürdetés vagy etetés közben - üljön oda ő is mellétek, vegyen részt benne. Hétvégén menjetek hármasban valamerre, akárcsak sétálni (mi pl. alvásidőben járunk néha múzeumba babakocsival). Az meg, hogy heti fél napotok van csak kettecskén, szerintem jobb mint az átlag :)
2012. ápr. 20. 10:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:
15%
te 9-kor hulla vagy? Bakker, én az éjjel fél 1-kor feküdtem le, akkorra már hulla voltam, addig adinisztráltam a férjem cégének. Ha 9-től szabad lennék (a nagyobbik babám 10 körül alszik el, 11 van, mire összeszedem a lakást, éjfél, mire lefekszünk), és a párom is itthon volna, semmi baj nem volna a párkapcsolatunkkal. De a férjem vállalkozó, éjjel azért nem aludt, mert azon ette az idegeit, hogy szereljen össze egy telefonközpontot, amihez nincs megfelelő kábel és miből fizesse ki a cége költségeit. Rosszul van a fáradtságtól, annyit dolgozik. Én a picilányom keresztelőjét szervezem, dolgozok itthonról. Nem a gyerekek miatt nem érünk rá egymásra. Egyébklént finom kajával szoktam neki kedveskedni. Az nem időpontfüggő.
2012. ápr. 20. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 anonim ***** válasza:
27%

Bocsánat, de akinek egyetlen, 10 hós gyerek mellett nincs ideje semmire, az mégis mit csinál egész nap??? Komolyan kérdezem. Nekem sem tud segíteni a férjem a háztartásban, örülök, ha hazaér addigra, mire a gyerekeket fürdetjük - olyankor esetleg átveszi, én meg csinálok addig mást. Két gyerekem van, 3és fél éves lány, húsz hónapos kisfiú, heteken belül megszületik a harmadik. 120m2-es házunk van, kis kerttel, én tartom rendbe. A férjem munkája utazásokkal jár, gyakran napokig nem is látjuk. Ennek ellenére nem szakad rám az ég és nem vagyok hulla fáradt sem.

A háztartás nem tart egész nap, vagy ha igen, akkor valamit nagyon nem jól csinálsz, kedves kérdező. Egy 10 hónapos gyerek jó eséllyel alszik még kétszer egy nap.... Mégis miért vagy hulla fáradt? Emlékszem, amikor még csak egy gyerekem volt, az maga volt a szanatórium! Életemben nem pihentem annyit, pedig igény szerint szoptattam, éjjel is.

Este 8-kor én leteszem a gyerekeket, legrosszabb esetben fél kilencre alvás van, onnantól együtt tudunk lenni apával. Fürödni is nagyon gyakran együtt szoktunk, óriásiakat beszélgetünk a fürdőkádban, vagy utána az ágyban. Hétvégén közös programokat csinálunk, ami jó a gyerekeknek is meg nekünk is.

Valószínűleg neked is csak át kéne gondolnod a napjaitokat és jól szervezni. Ez az egésznek a titka.

2012. ápr. 20. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!