Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mikor van időd az apukára,...

Mikor van időd az apukára, apukával foglalkozni?

Figyelt kérdés
10 hós a kisfiam. Az életünk annyira beállt az ő napirendjére, hogy apukával alíg bírok foglalkozni. Este mikor hazaér, fürdetem, megetetem, elaltatom, aztán én is megfürdök, és addigra már 9 óra van és mindketten hulla fáradtak vagyunk. Nem tudunk beszélgetni, egymással foglalkozni. Ez előbb utóbb nem vezet jó véghez.

#idő #napirend #10 hónapos #apuka #egymással foglalkozni
2012. ápr. 20. 08:59
1 2 3
 11/21 anonim ***** válasza:

10:20 tudod, ott a mondandód kulcsszava, hogy gyerekeket. Neked már több van, rutinos vagy, de biztos vagyok benne, hogy az első még a te napjaidat is teljesen kitöltötte.

Az elsőnél még nem tud az ember olyan klasszul szervezni, később meg már profi logisztikus. :)

3 gyerkőc anyuja

2012. ápr. 20. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/21 A kérdező kommentje:

Lehet, hogy én nem osztom be jól a napirendet, pedig igyekszem mindent megtenni. A kérdésemben nem írtam bele, hogy dolgozom is itthonról. Nem tudom, hogy lehetne nem fáradtan, olyan szuperül végigcsinálni egy napot, mint ahogy írod, kedves sokgyerekes anyuka! Éjjel még mindig 4-szer ébred a baba, így nem könnyű nem fáradtnak lenni.

Leírom a napirendünket, hátha belelát, mit csinálhatnék másképp.

- 6-kor kelünk, mosakodás, beágyazás, reggeli kutyusnak, babának. Felteszem a baba ebédjét főni, én is reggelizem.

Felteszem a felnőtt ebédet is főzni (minden nap főzök).

- 8-kor visszaalszik a baba, fél 10-kor felkel. Amíg alszik, addig dolgozom.

- Aztán 10 órai

- Összekészülődünk, lemegyünk ebéd előtt a játszótérre egy órára, feljövünk, 12-13 órakor ebédel

- KB fél 2-kor alszik egy-másfél órát, így 3-kor felkel.

Uzsonna, majd újra lemegyünk sétálni kb 4-fél5-kor, ekkor a kutyust is visszük.

- Hazajövünk, vacsit kap 6-kor, egy kis játék, megfürdik 7-kor, 8-kor alszik el, előtte kap még egy vacsit (tejpépet).

Ezután rendet rakok, kicsit takarítok, elmosogatok, majd fürdök. És még ilyenkor is szoktam dolgozni, van, hogy 11-ig, éjfélig, de van, hogy már nincs erőm, és másnapra hagyom.

Apa sajnos nem olyan típusú férfi, aki segítene a háztartásban, ezt sajnos már bevállaltam akkor, amikor megismertem. Sosem fog. :(

Apuka általában akkor ér haza, amikor a vacsit adom neki, és a fürdés előtti játszás van. Akkor játszanak együtt, de mivel most van a gyereknek ez a szeparációs szorongása, így fürdetni sem tudja, meg ha nem vagyok ott, akkor játszani sem akar apukával.

Röviden ennyi.

Igen, az a baj, hogy tényleg egész nap egyedül vagyunk, nincs nagyszülős segítség, csak vasárnap, és nincs el a baba senkivel, csak velem.

Nem tudom ebből a megszokott napirendből hogy lehetne kitérni.

2012. ápr. 20. 13:40
 13/21 anonim ***** válasza:

2 honapos a kisfiam,elso baba,semmi segitseggel (osszes rokon tobb szaz km-re lakik) ferjem dolgozik.7-7-ig,van hogy hetvegen is mennie kell.

Mi ennek ellenere ugyanolyan jol megvagyunk mint baba elott.

Szervezes kerdese minden. Bar en szakmamat tekintve logisztikus vagyok lehet ezert ilyen egyertelmu szamomra:-)

Reggel peldaul en felkelek 6-kor apaval,hogy egyutt tudjunk reggelizni,osszebujni,esetleg zuhanyozni,beszelgetni hiaba alszik a fiam 9-ig inkabb bealdozom ezt a kis idot.

Napkozben amikor alszik a fiam en akkor takaritok,fozok,mosok,stb,mire hazajon a ferjem harmasban tudjunk lenni, es ilyenekkel ne kelljen foglalkoznia senkinek sem.

Este furdetes mindig egyutt,ilyenkor szoktuk roviden megbeszelni a dolgokat,aztan 9 utan ha alszik a fiam,akkor meg van idonk vacsizni,beszelgetni,stb.

Hetvegen meg megyunk harmasban bevasarolni,setalni,etterembe,stb.


Szerintem valamit valamiert. En a helyedbe 1-2 dolgot atszerveznek, bealdoznek, es ha a ferjed is,akkor 3-an csiszolodnatok ossze,a harmotok programja,elete es ez szerintem mar egy jo kezdet lenne hogy ne idegenedjetek el egymastol.

2012. ápr. 20. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/21 anonim ***** válasza:

Nekem egy kisfiam van, ő már lassan 2 éves.Ő is volt 10 hónapos.Senki nem segített nekem. Ahogy észreveszem a leírásaidból, a szervezéssel van baj,meg a férjeddel is.

Én így csináltam, a kisfiam korán kelt (5-6 körül).Nehéz volt,de megoldottam.Főzést is reggel csináltam, vagy a hordozójába raktam és játszott, pedig ő az a gyerek,aki tipikusan nincs el egyedül.Vagy beleraktam a járókába,de az általában sírással is járt, így ez nagyon ritka volt.

A mosás volt nehezebb, ezt is hasonlóan csináltam, vagy mikor aludt,mert ugye akkor még 2x aludt.Ha akkor csináltam meg mikor fent volt,akkor volt idő netezni, tv-ni, olvasni, vagy bármi másra.A porszívózás volt úgy,hogy párom mellett.Takarítani is mellette csináltam, leraktam a szőnyegre és mászkált utánam:)Kosz meg biztos nincs nálatok:)

Le leszek pontozva, de nem kell őt egésznap fogni, persze hogy nem haladsz.Azért vagy fáradt mert minden időd a baba, nehezen elalszik utána neki kezdessz annak,amit más a baba mellett egyszerre csinál meg.Meg őszintén nem hiszem,hogy a férjed nem tudna a saját kisfiával mit kezdeni, ez nem csak a te reszortod.Kettőtöké a baba.

Nekünk úgy szokott lenni hétvégén,hogy mikor sok dolgom van párom megfőz (elmondom hogy kell és megcsinálja,ha gond van kérdez) én mosok. Amíg a kertet takarítja kint, addig a kisfiunk vagy vele, vagy velem van, közben én bent a lakást takarítom.A mosogatást nem csinálná meg:)De nekem ez is nagy segítség.Szereti fürdetni a picit.Ha a férjed neked is segítene lenne időd rá is, azt neki is be kell látnia,ha segít neked,akkor hamarabb tudsz vele foglalkozni és nem hanyagolod.Neki is ki kell vennie a részét a dolgokból.Ne kapasd magadra.


Nehéz első gyerekesként, de bele fogsz rázódni. Most már egy hisztis 2 éves kisfiú mellett hidd el nehezebb:)

2012. ápr. 20. 14:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/21 anonim ***** válasza:

8-as vagyok, én is otthonról dolgozom (elvileg napi 4, de sokszor van, hogy 8 órát), tudom, hogy minden nap káosz tud így lenni és lelkiismeret-furdalás, mert nehéz egyszerre ennyi felé teljesíteni, ráadásul 24 órában promptra. (Az én gyerekem hálistennek alszik éjszaka és a férjem sokat segít, de én is kidőlök 9-kor...)

Szerintem ha te is dolgozol, akkor a férjed nem várhatja el, hogy egyáltalán ne segítsen és még klasszikusan ki is legyen szolgálva. Ha úgy érzed, nem bírod, vagy valamelyik szereped (akár munka, akár bölcsi...) vagy az ő valamelyik elvárását kéne átgondolni. De ez csak szerény vélemény, nálunk harcos emancipáció van :)

Ja és én kétnaponta főzök csak magunknak (babának anno azért naponta), de ha nagyon elszaladt az idő, a felnőtt kaját néha rendeltem. Ha ez nem válóok nálatok, ezen máris tudnál időt spórolni.

2012. ápr. 20. 14:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/21 anonim ***** válasza:
Szia, nekem csak az ragadta meg a figyelmemet hogy bevállaltad hogy mindent te. Így nem is csodálom hogy nincs energiád. Nálunk az etetés-fürdetés felváltva zajlik a rendrakással, tehát míg egyikünk ellátja a gyerkőcöt, a másik pikk-pakk körbefutja a lakást, megágyaz, kikészít dolgokat, elpakol más dolgokat és soha nem gondoltam volna de a mosogatógép hihetetlen nagy segítség. Lehet h bevállaltad a nem házias férjet de ha leülsz vele és elmondod hogy szeretnél vele több időt tölteni, de idő és energia hiányában nem megy, remélhetőleg megkérdezi hogy akkor mik legyenek az új játékszabályok. Játékokat, szennyest kosarakba dobálni nem egy nagy férfimunka de látványos eredmény érhető el vele. Még egy dolog: nálunk az altatás szó szerint 15mp, ez is szoktatás kérdése, nálunk ez rendben van, este 8kor már csak vacsizunk, filmezünk, együtt vagyunk vagy a hobbijainkkal foglalkozunk, kikapcsolódunk. Ha nem így lenne, nekem sem lenne energiám a férjemre. Legyen partner, ő is változhat még.
2012. ápr. 20. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/21 anonim ***** válasza:

Az első gyerekkel volt a legkönnyebb! Nehogy már akkora probléma legyen egyetlen gyerekkel való foglalkozás! Az alvásról pedig annyit: igény szerint, éjjel-nappal szoptattam a gyerekeimet, a nagyobbom két éves volt, amikor született a kicsi, majdnem egy évig még tandem szopiztak, a nagyobbom is csak három éves kora után kezdte átaludni az éjszakát. A kicsi is többször szopizott, plusz világéletében korán kelő volt, fél ötkor ébredt (ez mostanra fél hatra változott). Szóval ez se igaz, hogy többet aludtam volna. Kutyánk is van, naponta többször kivisszük a gyerekekkel, mert a lakásban lakik (német-juhász), van ugyan kertünk, de oda se piszkol, ki kell vinni az erdőbe (mondjuk nincs messze tőlünk. Dolgozom, mert benne vagyok egy MLM cégben és ugyan nem azzal az erőbedobással csinálom, mint amikor nem voltam még 32 hetes kismama, azért akad vele tennivalóm. a férjem minden, csak nem háztartási zseni, a mosogatóig elviszi az üres tányérját, de a mosogatógépbe már nem teszi be. Ha megkérem, kiviszi a kukát. Ennyi. De nem is várom el tőle, rengeteget dolgozik így is.

Nem tudom, más hogy van vele, de a háztartási munka azért nem tart örökké, ha az ember lánya napi két órát rászán, akkor még a légy is hasraesik a tükrön. Amit naponta megcsinálok, hogy reggel beágyazok, összepakolászok, mindenütt felporszívózok és felmosok. Ez mondjuk ha nagyon elhúzom, akkor egy órát is igénybe vesz, de ha igyekszem, fél óra alatt kész. Ebbe ugye azért nehéz lenne belefáradni. Főzni a gyereknek mondjuk 10 perc, amíg fölteszed, másik 10, amíg leturmixolod, lehűtöd. Egy átlag napi kaja a felnőtteknek mondjuk félóra elkészítési időt kér, de főni, sülni magától szokott ugye, nem kell ott állni fölötte. Mosógépet bepakolni 5 perc, kiteregetni - ha odafigyelsz, hogy ne kelljen vasalni - 10 perc. Add össze: két óra az életedből. A nap 24 órából áll....

2012. ápr. 20. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/21 anonim ***** válasza:
100%

Na tessék itt egy zseni, fáradhatatlan anyuka! Kedves édesanya! Azon kívül, hogy már másodjára fényezed magad fáradhatatlanságodról és szuper asszonyságodról hol van itt a segítség a kérdezőnek?!

Aki ennyire fényezi magát, ott mindig büdi valami a háttérben!

A csecsemő és az éjszakázás az átlag halandónak az örömök mellett igen is fárasztó! Ha valaki esetleg krízisbe kerül, mert új élethelyzete van, a háttérről nem beszélve, akkor nem ez a helyes válasz, hogy "bezzeg én-t" játszunk!

Bocsánat a kommentért, másodjára már nem bírtam ki.

2012. ápr. 20. 17:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/21 anonim ***** válasza:
Fényezi magát a halál. Pont azt próbálom magyarázni, hogy ha megszervezi normálisan az életét, akkor menni fog neki is.
2012. ápr. 20. 17:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/21 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! A tanulságot leszűrtem belőlük. Igazából apuka segítség kéne. Ennyi...
2012. ápr. 20. 21:09
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!