Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi lehet a sírás oka? tovább lent

Mi lehet a sírás oka? tovább lent

Figyelt kérdés
Egy ismerősömnek 1,5 hós babája sokáig sírt nem aludt,húzta a kis lábát,nagyon sokat bukott.Azt hitték refluxos,de a vizsgálat azt mutatta ki,hogy nem.A sírás nem csökkent,szegény baba már napi kb.1-2 órát aludt összesen.Megint elvitték a szülők kivizsgálásra,mert amit cicizett,az ki is jött szegénykémnek.Megállapították,hogy laktózérzékeny.Abbahagyták a cicizést,kapott laktózmentes tápszert.Nagyon örültek,mert 3 napig mintha kicserélték volna gyermeküket.Mosolygott,gőgicsélt,aludt.Eltelt egy pár nap és minden elkezdődött előröl.Még itatni sem nagyon tudják,mert minden kijön belőle,még a vizecske is.Már a kutacsa is be van esve egy picit.Találkoztatok már ilyennel?Mi lehet a baj?A szülők kétségbe vannak esve.
2012. ápr. 22. 11:19
 1/9 anonim ***** válasza:

Ha a kutacsa be van esve, akkor irány a kórház!!!



Én ezekre gondolnék:

-nem csak laktóz, hanem tejfehérje allergiája is van

-vagy mivel anyatejet kapott, és az elvileg sokkal gyorsabban átmegy rajtuk, a tápszerek sokkal sokkal nehezebben emészthetőek, lehet nem tud kaksizni tőle, sok gáz fejlődik. Próbálják tornáztatni, váltott lábat fel le húzni-toli a pocak felé, finoman.

Infacol, már újszülöttnek is adható, segít a gázokat eltávolítani, nekünk nagyon jó volt.

Én lehet mégis szoptatnám felesbe a tápszerrel pár napig, és szép lassan állnék át a tápszerre teljesen, mert lehet attól görcsöl szegény..

Van széklete?


A kiságyat megemelném a fejrésznél, a láb alá tegyenek könyvet, épp csak annyira, hogy a gyomor kicsit alacsonyabban legyen.

2012. ápr. 22. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én, ha van az anyukának türelme, megpróbálnék újra szoptatni és e mellett nagyon szigorú tejmentes diétát tartani, és mindeközben gyermek gasztroenterológiai kivizsgálásra vinném. írtad, hogy voltak kivizsáláson de nem tudjuk, milyenen.
2012. ápr. 24. 12:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ha szinte semmi nem marad meg benne, akkor szerintem valami más baj van! Anyuka míg szoptat, vagy szoptatott, semmi féle tejterméket nem szabadott volna enni, inni! Még joghurtot sem! Lehet hirtelen volt az átállás tápszerre! Nem eteti túl az anyuka amúgy? Persze ez is csak egy feltevés! H bukós, mindenképp a fejénél felemelném én is a kis ágyát! És elvinném egy teljes kivizsgálásra! Jó egészséget!!!
2012. ápr. 24. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
köszönöm szépen a válaszokat
2012. ápr. 25. 10:23
 5/9 anonim ***** válasza:
első vagyok, mi a helyzet a babával? Jobban van?
2012. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Még nem tudom,holnap megyek látogatni.Köszönöm az érdeklődést.
2012. ápr. 25. 12:36
 7/9 anonim ***** válasza:
No? :-) remélem rendben van...
2012. ápr. 28. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszi az érdeklődésed,igen már jobban van a gyerkőc.:)
2012. ápr. 29. 13:21
 9/9 anonim ***** válasza:
király! nagyon örülök..:-)
2012. ápr. 29. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!