Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Anyatejes babánál pontosan...

Anyatejes babánál pontosan mikor "kell" a hozzátáplálást elkezdeni? Amikor a 6. vagy a 7. hónapot töltötte be?

Figyelt kérdés

A baba orvosi/oltási kiskönyvében az van, hogy anyatej kizárólag és a 7. hónaptól tápláljunk hozzá. Tényleg ennyire soká kell? Én úgy gondoltam, hogy elkezdem már a kostóltatást - napi 2-3 kanállal - az 5,5 hónapos babámnál. Mire kiváltunk egy étkezést szerintem az lesz egy hónap is.

Ti néztétek a könyvben ezeket az ajánlásokat?


2009. jún. 21. 20:43
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Betöltött 6. hónaptól. De ha te 5.5 hónapos kortól kezded, az is teljesen rendben van. Egyébként néztem az ajánlásokat, és igyekszem is többnyire betartani.
2009. jún. 21. 20:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
81%
mi 4 hosa korában kezdtük. mindig délben. 2 hete kezdtük mostmár megeszi a bébiétel felét.
2009. jún. 21. 20:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

Sztem nem kell ezt olyan komolyan venni.

Most az a 1-2 hét sztem nem számít.

Én is kóstoltatok a gyerekkel tejet pedig csak egy hét múlva lesz 1 éves. Bizonyos dolgokat próbáltam kitolni, ilyen a Danone joghurt, meg nem kaptt még TúróRudit stb.

2009. jún. 21. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Eddig teljesen egyértelmű volt számomra, hogy a 6. hónap, de ahogy ma néztem a kiskönyvet kicsit meglepődtem. Ezért kérdezlek Titeket, hogy ugye nem kell annyit várni.
2009. jún. 21. 20:49
 5/9 anonim ***** válasza:
81%
Én a jövő héten akarom kezdeni. 4 hós
2009. jún. 21. 20:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Ha a baba betölti a 6. hónapot, akkor másnaptól már a 7.-et tölti, szóval ez úgy értendő, hogy ha január 1.-én született, akkor július 1.-étől lehet kezdeni a hozzátáplálást.

Szerintem nyugodtan kezdheted 5 és fél hónapos korában.

Én is megnéztem az ajánlásokat, de azok, csak ajánlások, a mi orvosunk a mi babánknak mást ajánlott. Én azt követtem.

2009. jún. 21. 20:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Én az orvosunktól nem kérdezek, mert egyszer tápszert akart kiírni csakazért, mert megjött a menstruációm és, hogy "biztos, ami biztos, legyen otthon tápszer, ha kevés lenne a tej."
2009. jún. 21. 20:55
 8/9 anonim ***** válasza:
100%
Kisfiamat 4,5 hósan kezdtem el plusz táplálékkal etetni,mert nagy babaként jött a világra,így nem volt már elég Neki a tejem.Valóban nem kell komolyan venni,hogy 6 hónapig csak anyatej!Ez hülyeség!Ugyanúgy kell a plusz folyadék 3 hós korától,de ha szükséges akkor kicsit előbb,annak ellenére,hogy anyatejes!Tejet is lehet higítva adni,mert ha hiszed ha nem egy baba,akiből később úgyis felnőtt lesz akkor lesz tej,és liszt érzékeny,ha nem kap időben tejet!!Ezt komolyan "mondom".Most jöhet a lepontozás,nem érdekel.Én is tehéntejen nőttem fel,és kutya bajom! :)Csak sokan nagy tévhitben élnek...
2009. jún. 21. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Valahol olvastam,hogy külföldön,nem a baba korát nézik, hanem hogy mennyire fejlett.Ha már többet van "függőlegesen",többet mozog,akkor ellehet kezdeni a kóstoltatást.Ez nekem szimpatikus hozzáállásnak bizonyult,hasonlít az én hozzáállásomhoz.Mi 4 hósak 1 hetesek vagyunk,8 kilók.Igaz feles,azaz anyatej,majd pótlásként tápi.3,5 hósan kezdtük,mert már kézben ült.Először kapott egy kiskanál répa levet.Vártam,2-3 napot,akkor megint.Ha már megszokta az ízét,adtam mást,almát,barackot.Aztán mikor betöltötte a 4 hót adtam neki bébi kaját,sütőtök a favorit.Ez megy egy hete,napi 2x 20 grammot kap,két étkezés között.Eddig minden rendben.Nem volt székrekedés,sem allergia, semmi.Boldog,mosolygós,és imád enni:)

Nem olvastam semmi irodalmat erről,azt a cikket is véletlenül,van két "kis" tesóm,elég nagy voltam már amikor ők voltak ilyen picik,így emlékszem még, hogy "nagyanyáink" mit hogyan csináltak!:)

2009. jún. 21. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!