Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Ti is feladjátok néha? Nem...

Ti is feladjátok néha? Nem akarom etetni a gyerekemet,9 hónapos, de már rettegek amikor meg kell etetnem. Maszatol, dobál, hol eszik hol nem. Nem tudom eltatlálni mikor éhes igazán, ha csak kicsit éhes akkor botrányos amit művel az étellel.

Figyelt kérdés
Néha egyszerűen feladom, és készítek neki tápszert, mert nincs erőm és főleg idegzetem az evéssel vacakolni. Más is van ezzel így, vagy csak én? Valamit rosszul csinálok?

2012. ápr. 25. 10:20
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
Csak egy dolgot: türelmetlen vagy. :) Ami persze érthető, de tudni kell, hogy szinte minden kisgyerek ezt csinálja. Sajnos.
2012. ápr. 25. 10:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Megvan a rendszeres ideje az étkezéseknek?

De egyébként ez tényleg ilyen, így tanul meg enni.

És előfordul, hogy nem éhes az adott pillanatban vagy nem arra éhes, amit én elképzeltem..hiába pepecseltem a hamival akár órákat.. van ilyen :)

Ha szépen eszik, mindig megdícsérem. És van a konyhában egy csokimiku, egy időmérő cica és egy bohócos kávésdoboz..ők mindig figyelik, milyen szépen eszik. Ő is figyeli őket, hogy figyelik e. :)

2012. ápr. 25. 10:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:
Fogzás óta nem tartja a 3 óránkénti evést, így igény szerint kap enni, mégis van amikor átvág, mert éhes, de amint leteszem a székébe 4-5 falat után már köpködi ki, vagy fújja ki az ételt. Pl sokszor csinálja azt, hogy megrágja a sajtot, vagy a kenyeret, és amikor összerágta kiköpi, nem nyeli le.
2012. ápr. 25. 10:42
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Én is sokat szenvedtem a kisasszonnyal!Kapkodta a fejét, nem akart enni, kiverte a kanalat a kezemből...stb.Aztán vettem olyan kis etető tányért, aminek az alján kis állatkák vannak.Aztán amikor jött az etetés, és megette az ételt akkor szépen megmutattam neki őket, ami nagyon tetszett neki, de ez csak akkor volt, amikor megevett mindent!Nem tudom ez segített-e, de ezek után jobb volt a dolog.Mindig várta már, hogy hol vannak! :) Egyébként ha játékosan etetem nálam az is bejön, vagy énekelek!Ja és most már 15 hónapos, és egy valóságos zaba gép!! :D
2012. ápr. 25. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
Átérzem... Mi is szenvedünk az evéssel. Bár be an állva, hogy 3-4 óránként eszik, de rémálom, amit művel. Előkét nem tűri meg a nyakában, így minden evés után maszatos lesz mindene. Nem ül le szépen enni. Forgolódik jobbra-balra, csapkod, nem hajlandó enni, pedig éhes. Nálunk az jött be, hogy elterelem a figyelmét valami játékkal. Olyankor szépen eszik, csak lassan fogynak az ötletek. Most az a legújabb, hogy műanyag üvegre tekergeti a kupakot, így szépen eszik, amíg ezzel el van foglalva, de mindig ki kell valami újat találni neki. 10 hónapos. Kenyeret nem nagyon eszi, 3 falat után kiköpi, akkor is ha éhes, mert egyszerűen nem szereti.
2012. ápr. 25. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Ó, hát arról nem is beszélve, hogy MINDENE csupa maszat, mert ő sem tűri az előkét magát. Még azt is letépi ami olyan, hogy bele kell bújtatnom, addig addig nyúzza magán amíg le nem jön, vagy ha mégsem jön le, akkor addig ordít tépi magát amíg le nem veszem. Én is csináltam azt, hogy ott ül mellette a kedvenc állatkája és figyeli, hogy eszik, de nem nagyon érintette mélyen, konkrétan nem érdekli. Én nem nagyon szeretnék neki bohóckodni kaja közben, mert sajnos az anyósom csinálta egy időben amikor náluk volt, és annyira megszokta, hogy még az esti tápszernél is bohóckodni kellett neki. Ő ugyanis a férjemet így etette 7! éves koráig...hát én ezt nem szeretném. Valahogy ez nem fér bele az én normámba.
2012. ápr. 25. 11:36
 7/12 anonim ***** válasza:

:) Én is voltam így.

Mit mondjak, idővel javulni fog a helyzet. Aztán rosszabbodni, mikor már egyedül akar enni, és segítséget nem fogad el. :D De ilyen a gyereknevelés, mindig van valami "izgalmas". :) Hagyjad maszatolni, ne stresszelj rajta, fogja a kezébe, nyomja szét, addig te két kanálnyit becsempészel. Aztán kiteszel kicsit a tálcára, maszatolja szét, akkor megint két kanállal becsempészel. :)

2012. ápr. 25. 11:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:

Igen...olyan mint egy hullámvasút. Csak az enyém soha nem áll meg, ugyanis én nem nagyon tudok becsempészni neki kaját, mert kiköpi. Tehát ott ülök mellette, próbálom etetni, közben a tálcáján ott vannak a kis darabkák, hogy eszegessen. Amint én berakom a szájába többnyire kiköpi, ma pl. evett 1 órán keresztül, oké, én addig ott felügyelek, eszem vele én is. De az nem mennyiség amit ő megeszik ezzel a technikával, azaz max 1 óra múlva megint éhes lesz, és olyankor hogy az ne evésből álljon az egész napunk, fogom magam és csinálok tápszert neki. Most is így volt, délelőtt. Eszegetett, aztán elkezdte kiköpdösni, én kivettem a székből, játszot 1 óra múlva viszont üvölt, nyűgös, éhes. Akkor már nincs türelmem vissza rakni a székbe és megin elkezdeni a játszmázást, ezért jön a tápszer:/

Türelmetlen lennék...hát lehet, de ki ne lenne az?

2012. ápr. 25. 12:24
 9/12 anonim ***** válasza:
az én fiam 8 hónapos, és állandóan a szájában matat evés közben, engem ezzel akaszt ki nagyon, aztán a fújkodás, köpködés... én nem adok neki tápot, a lehető legtöbbet megpróbálom "beletömni", aztán nem kap többet :) és álltalában csak ebédnél köpköd, forog, fújkod...
2012. ápr. 25. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Najó..de ha nem adsz tápszert nem marad éhes? Az enyém éhes marad, már próbáltam azt is, hogy nem adok neki, mert azt hittem azért csinálja, köpködi ki az étel, mert tudja, hogy ugyis kap valamit enni, de ha nem adok neki akkor meg sír, meg nyugtalan, szóval éhes marad szegény:/
2012. ápr. 26. 07:08
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!