Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Jogos az elvárásom?

Jogos az elvárásom?

Figyelt kérdés
Tegnap tortént ilyen dolog. Anyukám kiment az udvarra a kicsivel. 15 hos a kislányom. 5 percre rá mentem ki és a gyerek sehol. Anyukám 50 méterre lakik tolem és se szo, se beszéd átvitte magához. Ideges voltam, mert kerestem oket. Szépen megkértem (nem kiabáltam), hogy tobbet ilyet ne csináljon, hogy szo nélkul "ellopja" a gyereket. Es még o sértodott meg. Szerintetek?
2012. ápr. 25. 10:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:

Igazad van, bár túlreagálod. Kérd meg, normális hangnemben, hogy legyen szíves szólni, ha elakarja vinni a gyereket, de az, hogy "ellopta" a gyereket erős túlzás. Azt mondod 50 méterre lakik, nem 50 kiló méterre. Mondd, meg, hogy ez így nem kóser, de nem kell ezért örökre eltiltani tőle.

(Tudom, nem írtad, csak nem egy kérdésben láttam, hogy ilyennel fenyegetőznek az anyukák.)

2012. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
szerintem jogos volt.mert nem az a baj hogy elviszi hanem az hogy szó nélkül.én is ezt tettem volna a helyedben. 9 hónapos baba anyukája
2012. ápr. 25. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
73%
Szerintem felesleges hiszti!Tudtad,hogy kiviszi az udvarra.Szinte a szomszédba lakik,mit gondolsz még hova vihette volna?Szerintem légy hálás anyukádnak amiért foglalkozik a kicsivel!!Ellopja???Hülyén gondolkozol!
2012. ápr. 25. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 A kérdező kommentje:

idézo jelbe tettem az ellopta szolt.

Csak annyit mondtam neki, hogy legyen szíves szolni, ha mennek valahova. Nem veszekedtem.

2012. ápr. 25. 10:52
 5/11 anonim ***** válasza:
Haaat, picit tulreagaktad szerintem. Anyosom is 50 meterre lakik, ok is sokszor kimennek az udvarra jatszani vagy setalni. Tobbszor volt mar, hogy bementek a lakasba is, de eszembe sem jutott emiatt kiabalni vele. Az mas, amikor pl egyedul hagyja az udvaron o meg egyedul beszalad. De ha vegig vele volt, szerintem nem jogos a felhaborodasod. Ha pl tobb utcanyira laknatok, akkor oke, hogy nem beszeltetek meg, de igy szerintem tulzas.
2012. ápr. 25. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 A kérdező kommentje:

Senki sem tud rendesen elolvasni 4 sort? SZEPEN MEGKERTEM, hogy szoljon be nekem. Munkába járok, akkor értem haza, csak oda tettem a levest foni, mert a gyerek nagyon szereti. Ugynondoltam, hogy tudok a gyerekkel is lenni és a levesre is tudok figyelni egyszerre.

NEM KIABALTAM!

2012. ápr. 25. 12:40
 7/11 A kérdező kommentje:
Szeretem tudni, hogy merre van a családom. Ha a férjem is elmegy valamerre, akkor beszol, hogy itt vagy ott leszek. Igy nem kell keresnem az udvaron. Nem tudom, hogy kinél hogy van ez, de nálunk ez a szokás.
2012. ápr. 25. 12:43
 8/11 anonim ***** válasza:
49%
Szerintem igazad van, persze, hogy szóljon, ha elviszi a picit, még ha közel lakik is. Én is szóvá tettem volna. Lehet, hogy a szomszédban lakik, de borzasztó rossz, amikor az ember hiszi, hogy ott van valahol a gyereke, és akkor nincs ott mégsem...
2012. ápr. 25. 13:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
Szerintem evidens, hogy magához vitte, én nem lettem volna ideges a helyedben. Ha téged zavar, hogy szó nélkül elviszi, jogos, hogy megkérted, és nagyon jó, hogy normális hangnemben kérted meg. Nem jogos, hogy megsértődött. De nem lehet, hogy hiába kérted szépen, ő azt nem szépnek értelmezte? Ha pl élőben is az ellopja szót használtad, lehet, hogy ezt vette a szívére. Szóval lehet, hogy csak félreértettétek egymást.
2012. ápr. 25. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Szo szerint ezt mondtam: Legykozelebb légyszives szóljál, ha átviszed a gyereket.
2012. ápr. 25. 15:20
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!