Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Le lehet erről szoktatni,...

Le lehet erről szoktatni, vagy ő ilyen és kész?

Figyelt kérdés
4 hónapos kisfiam nincs el egyedül. Állandóan szórakoztatni kell, vele kell foglalkozni. Mivel van egy 2.5 éves tesója is, nincs időm mindig vele lenni, és nem is tartom helyesnek.
2012. ápr. 25. 13:26
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:

Ö ilyen.


még egyedül ne hagyd sírni, minden alkalmat amikor nem sír hagyd egyedül, de ha nagyon sír mindenképpen foglalkoznod kell vele.


én is ettöl félek, az elsö lányom olyan jól elvolt, most is sokszor eljátszik tök egyedül, és félek, hogy az újbébi nem ilyen lesz.

2012. ápr. 25. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
4 hónaposan még igen sok baba igényli a vele való törődést, teljesen normális, hogy "nincs el egyedül"...mégis mit csináljon, olvasson vagy passziánszozzon? Nagyon sok babát nem köt le hogy a kezeit nézegeti, enyém is igényelte a társaságomat.
2012. ápr. 25. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:

Valószínű ilyen, csak abban reménykedhettek, hogy kinövi. A mi kislányunk sem volt el egyedül eleinte, mindig nagyon sírt, ha egy kicsit is magára hagytuk. (Úgyhogy nem is igen hagytuk magára soha, nulla szabadidőm volt kb.) Aztán ahogy nőtt, apránként javul a helyzet, mostanra már ezerszer jobb, van, hogy 1 órán át simán elvan.

Persze csak amikor olyan kedve van, mert azért néha még mindig vannak rossz pillanatai.


Aki pedig azt írta, hogy olvasson vagy passziánszozzon: egy kisbaba szemszögéből a kéznézegetés van olyan szórakoztató, mint egy felnőttnek a Háború és béke!

2012. ápr. 25. 13:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azért fura ez nekem, mert a nagy simán elvolt egyedül evés után, legalább egy darabig. A kicsit meg büfiztetem, leteszem, és ahogy odébb megyek, már zsörtölődik.:( Mondjuk ő nyilas, a nagy meg mérleg, maga a megtestesült nyugalom.
2012. ápr. 25. 13:54
 5/12 anonim ***** válasza:

Úgy látszik, a Kicsinek nagyobb a testközelségre való igénye. Ez tényleg zavaró lehet Neked, ha a nagy egész más természet.

Ahhoz, hogy mindhármótoknak jó legyen(kicsi a közeledben legyen, naggyal is tudj foglalkozni, Neked is nyugtod legyen), próbáld meg, hogy a kicsit időnként, amikor nyűglődik és hiányzol neki, magadra veszed kendőben, mei tai- ban. Ha kielégítődik ez az elemi igénye, akkor nyugodtabb lesz(és Te is:). És nem kell közben "szórakoztatni", elég neki, hogy figyelhet Titeket:).

2012. ápr. 25. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó válaszoló! Igazad van, ő nagyon szereti ha ölelgetem, puszilgatom, ölben van. Legjobban az ölemből, a vállam fölött szeret nézelődni.:)
2012. ápr. 25. 14:06
 7/12 anonim ***** válasza:
:) Akkor tényleg nektek és a helyzeteteknek való a hordozás(nem feltétlenül életmód- szerűen,hiszen írtad is, hogy ettől idegenkedsz(még:D )). Hidd el, soksok terhet levesz a válladról, a lelki dolgokon túl praktikusan is sokat segíthet Nektek.
2012. ápr. 25. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:

Mintha csak én írtam volna. :)

A kislányom 8 hónapos a kisfiam 3 múlt januárban. A fiam annyira jól elvolt és olyan jó fiú még most is hogy simán bevállaltuk a másodikat mondván hogy mit nekem két gyerek... Aha,a kicsi egyáltalán nincs el egyedül olyannyira, hogy ha wc-re kell kimennem már akkor nyöszög, amiből egy idő után sírás lesz. Mindig is ilyen volt, már születése óta. Mivel a nagyobbikat meg akarjuk óvni attól hogy egész nap a sírást hallja, kénytelen vagyok felvenni, aminek az a következménye hogy néha le sem lehet tenni, mert már egyből sír. Nehéz dolog. Mindenki engem hibáztat hogy elrontottam, minek vettem fel annak idején. Hát köszi, azért hogy a nagyobb ne nagyon sérüljön lelkileg. Így is volt pár rossz hetünk. Én is csak remélni tudom hogy valamikor megváltozik. Még nem mászik, csak úgy mint az óramutató körbe-körbe. Próbálgatja azért de nem sok sikerrel és sírás a vége. Azt remélem ha kúszni vagy mászni kezd akkor inkább az köti le és nem az hogy anya ölébe kellene lenni. :)

2012. ápr. 25. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Az én kislányom is nyilas meg én is :) 5 hónapos és most is egyedül játszik a szőnyegén minden csörgőt,játékot oda raktam köréje és el van egyedül,első baba és születése óta hozzászokott mikor még pindurka volt :) a kiságyába raktam és nézegette a forgó zenélőjét ha meg lejárt akkor szolt aztán feltekertem és megint el volt aztán jött a hinta abban is elvolt most meg a szőnyegen.
2012. ápr. 25. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:

Neked is mutatok egy cikket, remélem segít egy kicsit:

[link]

2012. ápr. 25. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!