Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Mi történt a lányommal?

Mi történt a lányommal?

Figyelt kérdés

A kislányom kedden töltötte be a hat hónapot. Nem dicsekedni, vagy kérkedni akarok, de öt hetes kora óta átalussza az éjszakát, ez ált. 10-12 órás aktív alvást jelent.

Azonban most vasárnap óta 3-5 alkalommal ébred éjszaka, enni kér (holott öt hetesen ő maga hagyta el az éjszakai evést), megkapja, cumizik két kortyot, elalszik. Egy óra múlva ugyanez. Mindig hason aludt eddig, most viszont gyakran a hátára fordul, azután pedig addig tolja magát hátrafelé a kis lábaival, amíg bele nem ütközik a kiságy végébe. Nem értem, sosem csinált ilyet.

Ennek lehet köze ahhoz, hogy kedden felült? A mozgásfejlődés nmiatt?

Vagy miben keressek magyarázatot?


2012. ápr. 26. 08:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Az én lányom jövő héten lesz hat hónapos. Ő is 5-6hetes kora óta átalszik minden éjszakát. Hülyén hangzik, de én is attól félek, hogy a mozgásfejlődés aktív beindulásával elmúlnak ezek a nyugodt éjszakák. :O

Öt hónapos korától forog, de szerencsére nem ébred éjjel. Igaz, Ő nem fordul hasra éjszaka. Mióta forog, nappali alváskor oldalra, majd hasra fordul, s úgy alszik, de éjszaka kizárólag a hátán. Szerintem az is hozzátartozik ehhez, hogy napközben rendkívül aktív, max 2xfél órát alszik, ezért gondolom estére teljesen kiüti magát.

De szerintem ha éjjel felébred, s csak egy-két kortyot eszik, célszerűbb lenne teát adni Neki, vagy egyszerűen csak cumit a szájába. Hátha elég ez is.

Vagy nem lehet, hogy jön a foga, s ettől nem alszik rendesen?

Más ötletem nincs, kitartás! :)

2012. ápr. 26. 08:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia!


Köszi a választ.


Fogzás kizárva, először én is arra gyanakodtam, de se híre, se hamva a fognak.

A kaja helyett próbáltam teát, cumit, de csak annyit értem le vele, hogy még kevesebb idő telt el két ébredés között. :S

Már tényleg nincs ötletem... Mindenesetre remélem, hogy hamar elmúlik ez az időszak (mondjuk eddig a forgásnál, kúszásnál-mászásnál soha nem volt ilyen), csak örültem volna, ha tudok neki valahogy segíteni.


(Ő is minimálisat alszik napközben, iszonyatosan aktív).


Ha valakinek van még ötlete, kérem, ossza meg!

2012. ápr. 26. 09:08
 3/5 anonim ***** válasza:

Nem tudhatod, hogy hogy áll a fogzásban. Nálunk semmi előjel nem volt. Sem fehéredett íny, sem megduzzadva, még a dokinéni is azt mondta, hogy egyenlőre nem látja, hogy megindult volna. Rá 3 napra kint volt az egyik alsó, ezután 2 nappal a másik.

A felső fogak is megindultak azóta, emiatt néha nyugtalan az éjszakánk. Lehet, hogy belehasít a kislányodnak a fájdalom, és arra ébred.

2012. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Szia, szimpla mozgásfejlődés, a lányomnak akkor bolondult meg az alvása amikor felállt, éjjel is ha felébredt valamire, azonnal felállt és úgy sírt. Eleinte megszoptattam, de egyre több "étkezést" iktatott be és ő is csak kortyolt párat, úgyhogy onnantól apa kelt fel hozzá és visszaédesgette, 3nappal később újra átaludta az éjszakát.
2012. ápr. 26. 09:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
Szia, mi is így vagyunk ezzel, amint a pici fiam elkezdett aktívan mozogni (forogni, mászni, ülni, most már kapaszkodva járni) azóta ő is minimum 3x ébred éjjelente:( addig ő is olyan szépen átaludta az éjszakákat, és a mozgás beindulásával 180 fokot fordult:( ez kb. 6 hónapos kora óta van, most 10,5 hónapos és nem tudom meddig tart még:(
2012. ápr. 26. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!