Kezdőoldal » Gyerekvállalás, nevelés » Babák » Miért kell "búra alatt"...

Miért kell "búra alatt" sétáltatni a gyerekeket?

Figyelt kérdés

Mikor kisfiam volt pici,akkor is felfigyeltem erre,de egyre többször látom:

A babakocsi tetejéröl pelenkát lógatnak le ugy hogy véletlenül se lásson ki a kisbaba,ha jo idő van azért ha rossz,azért....ennél jobb már csak az mikor kis szellő van és az esővédő müanyagot teszik rá a babakocsira,hogy friss levegő ne is érje szerencsétlen gyereket.


Városban,tehát nem olyan helyen ahol sok lenne a bogár vagy hasonlo.Miért jó ez?Miért nem érheti friss levegő vagy fény a babát???


2012. ápr. 26. 16:19
1 2 3 4
 1/32 anonim ***** válasza:
97%
Az én lányom nem viseli el ha a szemébe süt a nap. Ilyen esetben én is odateszem a pelust.
2012. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/32 anonim ***** válasza:
97%
Én is tettem pelust a gyerekek babakocsijára, de ahogy írod, a bogarak és a nap ellen. Ezt is csak akkor,ha a pici elaludt!
2012. ápr. 26. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/32 anonim ***** válasza:
96%
Az én fiam is utálja ha a szemébe süt a nap. Őket zavarja. Nem azért teszem oda a pelust, hogy ne kapjon friss levegőt. Bár ezt a levegőt már nem lehet frissnek sem nevezni.
2012. ápr. 26. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/32 anonim ***** válasza:
96%

Én csak az erős napfénytől védtem, ha muszáj volt nyáron épp a déli napfényben elmennünk valahová.

De alapvetően nem féltettem mindentől.

Mondjuk lehet én vagyok vaksi, de nem is látok sok ilyen anyukát, aki állandóan, ok nélkül lefedi szegény gyerkőcöt.

2012. ápr. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/32 anonim ***** válasza:
96%
Nekem nem fordítható magam felé a babakocsi tolókarja, ezért én is kénytelen vagyok textilpelust csíptetni a kupolára, ugyanis 6 hónapos kisfiam üvölt ha a szemébe tűz a nap. Úgy rakom hogy kilásson, ha nem nappal szembe megyünk mindig felhajtom, utána vissza. Napernyőt nem találok a vastag Espiro vázra, úgy hogy ez a béna megoldás marad egyelőre.
2012. ápr. 26. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/32 anonim ***** válasza:
97%

Bár én nem csinálom, de sok oka lehet:

- valamelyik szülő allergiás a méhcsípésre

- nekem is, testvéreimnek is, páromnak is rengetegszer szúrták fel a fülét kiskorunkban, nem véletlenül

- a mindenféle sugárzások állítólag sokkal károsabbak, mint 5-10 évvel ezelőtt, és a babákat általában ebéd után, az ilyen szempontból legveszélyesebb órákban sétáltatják az anyukák

- sokszor akkor is szmogos a levegő, amikor nem jelentenek be szmogriadót

- mert a gyerek anyukája úgy döntött, hogy az ő gyerekének az a legjobb

2012. ápr. 26. 16:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/32 A kérdező kommentje:

de felénk lassan az a csoda ha enm tesznek semmit a babakocsira,pedig nem nagyváros hogy szmogos legyen a levegő.

Ha a gyerek fülét félti akkor miért nem vékony sapkát ad rá?

De mint irtam , ha süt a nap akkor is és ha nem,akkor is ilyet látni rengeteget.

2012. ápr. 26. 16:37
 8/32 anonim ***** válasza:
95%
Én is ráteszem a pelust meg a bogár hálót is és ha nagy szél volt akkor az esővédőt is rátettem,falun lakunk rengeteg a bogár,utálja ha szemébe süt a nap,és fuldoklik a szélben.Szerintem mindenki félti babáját és úgy csinálja ahogy jónak látja én például azt nem értem ilyen melegben mért kell még mindig kötött sapkába és overallba kivinni a babákat igaz én kislányomnak hatalmas haja van 5hónaposan de én már csak pamut sapkát adok rá.
2012. ápr. 26. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/32 anonim ***** válasza:
87%
Kisebb korában szúnyogháló volt rajta,esőben esővédő,és ha nagyon sütött a nap ott lógott a pelenka,de volt egy kis rés,hogy rendesen menjen át a levegő, a baba úgyis aludt neki mindegy volt,de nem égett le,vagy nem fújta annyira a szél,most 1 éves max esővédő van rajta
2012. ápr. 26. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/32 anonim ***** válasza:
93%
ja és baseball sapka
2012. ápr. 26. 17:01
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!